Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiskorú veszélyeztetése miatt...

Kiskorú veszélyeztetése miatt indult eljáráskor hogyan zajlik a bírósági tárgyalás?

Figyelt kérdés

apám teroorban tartotta mindig is a családunkat, 20 után most jutott el oda édesanyám, hogy véget vessen ennek. két kiskorú testvérem ott lakik velük, ők a veszélyeztetettek. én már 5 éve külön élek. a rendőrségen én is vallomást tettem mivel beidéztek tanúnak. a bíróságon is köteles vagyok vallomást tenni?

elegem van már ebből. hiába külön élek évek óta, nem tudok ebből az ördögi körből kiszakadni.

kérdezgetnek és csak arra kell válaszolnom? ott lesz akkor bent apám is?


2016. júl. 5. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Nem vagy köteles, mert köeli hozzátartozó. én is voltam hasonló helyzetben és megtagadtam a tanuskodást.
2016. júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy köteles, de illene anyukád mellé állni ebben az ügyben. Persze csak ha olyan a viszony vele...
2016. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
annak ellenére is megtagadhatom, hogy előtte már a rendőrségen tanuskodtam? ha igen, akkor ezt hogyan tehetem meg?
2016. júl. 5. 12:36
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Mért akarod megtagadni? Sz*rban hagyod a családodat, dögöljenek meg?

Csak arra kell válaszolni, amit kérdeznek.

2016. júl. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Tényleg ne hagyd benne anyukádat, mert ez így kellemetlen lesz neki, te visszavonod a tanuvallomást, ergo apádnak adsz mégegy lehetőséget arra, hogy fellebezzen, mert egy tanu meggondolta magát.


De attól még be kell menned, hogy miért vonod vissza, stb, erről felveszik a jegyzőkönyvet

2016. júl. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok, nem tudom miért 0°% vagyok, tapasztalatból tudom, hogy meg lehet tagadni. Én a volt vőlegényem ellen tagadtam meg. ott sem kötelezhettek, nem hogy szülő ellen.
2016. júl. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagy köteles, mert a lánya vagy. Viszont ha már végre belevágott az édesanyád, koronatanú vagy mellette.

Ha nem mész el a bíró előtt is vallomást tenni, akkor nagyon nehéz lesz elválnia, sőt, a két kiskorú testvéreddel is kiszúrsz!

A kiskorúak vallomása nem elegendő, mert akkor azt sugallhatja az apád, hogy megfélemlítette őket az anyukád.

A pszichológiai vizsgálat is elég tortúra lehet nekik.


Ezt most már a helyedben végigcsinálnám, nem hagynám cserben az édesanyámat és a testvéreimet.


Tarts ki, ez már a végkifejlet, utána megszabadultok mindnyájan ebből a pokolból.

2016. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

6-os!

Azért kaptál mínuszokat, mert érzéketlen vagy, nem fogod fel, hogy három másik ember életéről, sorsáról van szó, akik ott maradtak kiszolgáltatottan.


Senki sem úgy házasodik, hogy egy dúvadat keres, aki majd jól megkeseríti és tönkreteszi az életét és a születendő gyerekekét.

Nyilván volt ott ígérgetés, hogy majd jól megváltozik, aztán egy idő múlva meg visszaállt minden a régi kerékvágásba: ordítozás, kötözködés, nőzés, ivás, talán a gyerekek verése is stb.


Valami oka csak van, hogy "kiskorú veszélyeztetése" miatt indult büntető eljárás az apja ellen.


Talán veri őket, vagy előttük veri a feleségét, vagy szexuálisan molesztálta valamelyiket, azt nem tudjuk.


De hogy csak pusztán arra ösztönözzünk valakit, hogy önzően hagyja cserben az egész családját, az erkölcstelen, és nem számíthat jó érzésű emberek támogatására.

2016. júl. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%
Az első leírta,hogy mi a törvény.Attól még nem érzéketlen.Közeli hozzátartozó megtagadhatja a vallomás tételt.Ha tetszik,ha nem.
2016. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!