Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nagyon ciki ok miatt...

Ha nagyon ciki ok miatt szakítanátok a párotokkal, elmondanád a családodnak, vagy kitalálnál valamit?

Figyelt kérdés

Jelen esetben arról van szó, hogy a drágámról kiderült, hogy házas, gyerekük is van. Távkapcsolat volt, az elején a család mindig azzal szivatott, hogy biztos azért keresett ilyen messze valakit, mert családja van. Csak viccelődtek, de akkor sem akarom, hogy tudják. Ezen kívül persze ciki is, megalázó (nem csak az, hogy ő megalázott engem, az is, hogy voltam olyan hülye és naiv, hogy hagytam magam, hogy nem vettem észre a jeleket), és nem is nagyon akarok beszélni róla. Ugyanakkor a családomról van szó, biztos, hogy ugyanúgy támogatnának a "gyógyulásban", de tudom, hogy ha nem is gondolnának konkrétan engem hülyének, azt igen, aki ilyenbe belemegy, tehát valahol engem is. Na ez szép volt, de remélem értitek.

Egyébként a másik opció az lenne, hogy megcsalt, ami végül is igaz, tehát nem is hazudnék.


Ti elmondanátok, vagy kamuznátok, esetleg egy ideig még nem beszélnétek a szakításról, majd mikor képesek vagytok szembenézni az igazsággal, akkor mondanátok el?Jelen esetben arról van szó, hogy a drágámról kiderült, hogy házas, gyerekük is van. Távkapcsolat volt, az elején a család mindig azzal szivatott, hogy biztos azért keresett ilyen messze valakit, mert családja van. Csak viccelődtek, de akkor sem akarom, hogy tudják. Ezen kívül persze ciki is, megalázó (nem csak az, hogy ő megalázott engem, az is, hogy voltam olyan hülye és naiv, hogy hagytam magam, hogy nem vettem észre a jeleket), és nem is nagyon akarok beszélni róla. Ugyanakkor a családomról van szó, biztos, hogy ugyanúgy támogatnának a "gyógyulásban", de tudom, hogy ha nem is gondolnának konkrétan engem hülyének, azt igen, aki ilyenbe belemegy, tehát valahol engem is. Na ez szép volt, de remélem értitek.

Egyébként a másik opció az lenne, hogy megcsalt, ami végül is igaz, tehát nem is hazudnék.


Ti elmondanátok, vagy kamuznátok, esetleg egy ideig még nem beszélnétek a szakításról, majd mikor képesek vagytok szembenézni az igazsággal, akkor mondanátok el?


2016. júl. 14. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a családod támogatni és segíteni fog a történtek feldolgozásában. Én mindenképpen elmondanám nekik. Neked is könnyebb lesz ezáltal.
2016. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Elmondanám az igazat.
2016. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Én tudod mit mondanék?

- Anyu, apu! Emlékeztek, hogy mindig azzal hülyéskedtetek, hogy azért választom engem aki jó messze lakik, mert családja van?? És ti viccnek gondoltátok?

- igen, emlékszünk, de miért?

- Nos, ráhibáztatok. A barom&rcúnak tényleg van családja és gyereke.. Szóval már nem vagyunk együtt..

ennyi.

Nem kell túldramatizálni a dolgokat, és a család nem fog kiröhögni.

2016. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Még nem. Elintézném azzal, hogy nem illünk össze, vagy nem jött össze. Ez nem hazugság.

Ha szívattak, nem kell nekik alapot adni rá, hogy tovább hülyézzenek. Majd, ha ülepedett benned is, új kapcsolatod lesz és úgy érzed, beszélnél róla, akkor talán, bár lehet, hogy én örökre megtartanám magamnak az infót.

2016. júl. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha nem kell mindennap találkoznom a szüleimmel, akkor én nem mondanám el. Napi szintű kapcsolatnál kibukna belőlem az igazság, de ha mondjuk km-ekre élnénk egymástól, akkor lerendezném annyival, hogy nem működött. Nem rossz a családom, de szerintem ezután bizalmatlan lenne minden jövendőbeli párommal szemben. Nem kell ez a plusz stressz.
2016. júl. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Pasi vagyok de egyik nagy szakìtàsomat se részleteztem. Tàvnàl plàne nem kell azt mondanàm , hogy nem ment a tàv. Hülyeség is, sosincs ott a màsik amikor szükséged lenne egy ölelésre vagy kis vigasztalâsra még max 35km egy óra alatt leküzdhető
2016. júl. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
én nő vagyok, és még sohasem mondtam el a családomnak a szakításaim okát, és a magánéletem részleteibe sem avatom be őket. Mivel már nem vagyok óvodás, nem gondolom, hogy erre szükség lenne.
2016. júl. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az okba nem avatnám be őket
2016. júl. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
én inkább a feleségének mondanám el.
2016. júl. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

én nem terhelném a családomat ezzel, egyszerűen azt mondanám, hogy nem illünk össze (és tényleg nem:)).

ha kérdezik, hogy miért, akkor "nem szeretnék róla beszélni". nem fognak vallatni, mert azt fogják hinni, szexuális okok miatt szakítottatok, arról meg kínos nyíltan beszélni.


ellenben a feleség figyelmét felhívnám a szakítás pontos okára is:)

2016. júl. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!