Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi időnként látogatjátok...

Mennyi időnként látogatjátok a szüleiteket/nagyszüleiteket/testvéreiteket? És ők titeket?

Figyelt kérdés

Kérdésem értelemszerűen azokhoz szól, akik külön élnek szüleiktől, nagyszüleiktől. Kíváncsi vagyok kinek mennyi idő jut a családjára. Én sokszor úgy érzem, hogy nálunk nagyon kevés.


Szülők: egy közeli kisvárosban élünk, de munkánkból kifolyólag kevés szabadidővel rendelkezünk. Ugyancsak munkánknak köszönhető, hogy ha épp arra dolgozunk, akkor van fél óránk benézni hozzájuk egy ebédszünetben. Így összességében heti egy-másfél órát találkozunk velük.


Nagyszülők: közel laknak a szüleimhez, így minden alkalommal kb 10 percre tudunk átszaladni hozzájuk. Ez összességében kb heti félóra. Másik nagyszüleim picit messzebb laknak, hozzájuk kéthavonta kb 2 órára.


Testvérek: még tanulnak, nagyvárosban. Velük szinte csak akkor találkozom, amikor ők is a szüleimnél vannak. Kb kéthavonta 1-2 óra.


És a fordítottja: szüleim kb 3 havonta látogatnak meg kb 2 órára, nagyszüleim évente kb 1 órára, testvérek szintén háromhavonta kb 2 órára.


Nagyon számszerűsítve van minden, de a lényeg az, hogy az ember rádöbbenjen mennyi időt is tölt a szeretteivel.


2016. júl. 22. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én szüleim kb 10 km-re laknak tőlünk, általában vasárnap ebédre megyünk, az kb. 2-3 óra hossza. Hétközben néha a városban is osszefutok anyámmal egy kávéra. A férjem szülei messze laknak, hozzájuk havonta 1x megyünk egy hétvégére. Tesóm külföldön van, férjem egyke. Nagyszülők sajnos már nem élnek.
2016. júl. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én Zalaegerszegen lakom, anyukám Tolna megyében. Hat órát kell buszoznom, hogy hazaérjek, de akkor is haza megyek kb.3 hetente, mert hazahúz a szívem. Olyankor a hétvégéből 1,5 napot tudok ott tölteni, tehát ott is alszom. Ha van szabadságom, 4-5 napokat vagyok ott egyfolytában. Időnként már belegondolok, hogy kisgyerek mellett sajnos ilyen sűrűn már nem tudnék haza utazni...
2016. júl. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyszülők sajnos nem élnek.Szüleim és Tesóm 35 km-re lakik.Ők nem szoktak jönni,évente 2-3 alkalommal talán.Én olyan 2-3-4 hetente megyek.van amikor ott is alszom
2016. júl. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!