Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti adnátok pénzt a sógornőtökn...

Ti adnátok pénzt a sógornőtöknek ezután?

Figyelt kérdés

Két gyerekük van, 1 és 4 évesek. A férjét fél éve kirúgták, ő gyes-en van.


Én bankban dolgozok, most épp keresünk adminisztrátort. Nem valami húde munka, de mégis valami. Ő ezt visszautasította, mert akkor mi lesz a gyerekekkel, ő "nem olyan" anya és feleség aki így kiszúr a családjával.


Most viszont pénzt kérnek, hogy ki tudják fizetni a számlákat.


Ti adnátok nekik?


2016. aug. 12. 11:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

nem. mert azzal egy hétre van kisegítve.

te ajánlottál melót, ami tök nagy dolog.


értem hogy nem akarja a kicsit bölcsibe adni, de akkor a pénz se kell annyira.


szóval: NEM!

2016. aug. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Egy fillért nem adnék nekik!


A helyében én örülnék egy ilyen munkának, mint majom a farkának, mert én meg olyan anya vagyok és feleség, aki szereti, ha be van fizetve a számla, a gyerekeknek van ruha és cipő.

A férje se dolgozik, ő is el tudja látni a gyerekeket pont úgy, mint az anyja, és akár a GYED extrát is igényelhetnék, amíg a pasi kapja munkanélkülit, vagy tudja a fene, mikkel lehet most trükközni.

De még mindig jobb, ha legalább az anya dolgozik, mint ha mindketten a csodára meg a rokonok adományaira várnak.


Az ilyen emberen nem lehet segíteni, és ha adsz most, de holnap nem, akkor is te leszel a szemét.

Vállald fel most, hogy igen, szemét vagy, és nem, nem adsz egy fillért sem. Majd kiheverik.

2016. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Az első két válaszoló leírt mindent. A férj úgyis otthon van, egy ilyen lehetőséget nem lett volna szabad visszautasítania. Nem adnék.
2016. aug. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Az adminisztrátori munkát legalább a férj elvállalhatta volna, feltételezem, hogy van érettségije.

Nem , határozottan NEM adnék neki pénzt.

2016. aug. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem, viszont a férje miért nem vállalta el a munkát? Oké, a sógornőd nem vállalja el, mert ott a gyerek, de a férje? Avagy ha mindenképpen nő kell arra a munkára, a férje nem képes otthon lenni a gyerekkel?
2016. aug. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem, dehogyis.

Megkérdezném tőle, hogy az miért kiszúrás a családdal, ha dolgozik, és pénzt keres, mert ez a férjének nem megy.

Ha otthon van apuka, ő is ugyanúgy el tudja látni a gyerekeket, meg a háztartást.


Ha most adtok számlákra, akkor most azt letudják. Aztán mennek, hogy kell kajára, meg az ovira, meg a következő számlákra... (és ugye tudjuk, hogy ez nem kölcsön lenne, hanem ajándék, hisz miből fizetnék vissza)

Nem nektek kell eltartanotok őket. Te ajánlottál egy álláslehetőséget, amivel hosszútávra megoldódott volna a pénztelenség. Ez nem kellett neki. Akkor ne is kunyeráljon.

2016. aug. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Abban biztos voltam, hogy a férje nem fogja elvállalni.

tény, hogy nem egy álommeló, de fix munkaidő és bejelentett fizu.

2016. aug. 12. 12:04
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

amokr két munkanélküli felnőttnek ott van két kisgyerek, akkor az utcaseprés is álommeló, mert van belőle pénz, és van étel az asztalon!


szépen megmondanám , mikor pénzért jön: hogy ajánlottál munkát, ha az nem kell, akkor pénzért nem kell jönni!

2016. aug. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 acelsziv ***** válasza:
97%
ha nem akarnak halászni akkor a hal se kelljen. És miből adnák vissza?
2016. aug. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%
a pénz nem a fán terem, meg kell dolgozni érte. tetszik, nem tetszik, ez van.
2016. aug. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!