Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan adjam a tudtára, hogy...

Hogyan adjam a tudtára, hogy bocsánatot kellene kérnie?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párom nagyon elásta magát a szüleim szemében, hosszú ideje nem találkoztak, ma fognak először.

Párom magától valószínűleg nem is fog gondolkozni bocsánatkérésen, a szüleim viszont elvárják, és én is egyet értek ezzel.


Valahogy szeretnék utalni finoman, hátha megteszi magától, nem kellene veszekedni.

Mit mondjak, hogyan? Hiszen a szüleim beengedik őt a házukba egy hatalmas hazugsága után is, bántások sokasága után is.



Hogyan adjam tudtára, mit "várunk" el, anélkül, hogy konkrétan kimondanám, hogy kérj bocsánatot:


2016. aug. 22. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
öö megbántotta a szüleidet és hazudott egy nagyot(bár ez kevés infó) én nekem már nem lenne a párom...
2016. aug. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

"A múltkor megbántottad a szüleimet. Hogyan akarod kiengesztelni őket?"


Ne utalgass, ne ravaszkodj, ne is veszekedj, csak legyél egyenes. És ha visszautasítja, hogy bunkóskodás után elnézést kérjen, akkor azért te is gondolkodj el rajta, hogy hová vezet ezzel az emberrel az élet.

2016. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Édesanyám kérte, hogy ne szóljak neki, mert az nem lenne feltétlenül őszinte.

Én szeretném ha egy fél soromból kapcsolna az agya azonnal. Nem szeretném, hogy édesanyámmal legyen összetűzés emiatt.


Adtunk egy utolsó esélyt magunknak, szeretném hogy esély is legyen belőle, ne váljunk el 3 nap után ismét.

Mi letisztáztuk, már csak a szüleim felé kellene...

2016. aug. 22. 11:31
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

A pasik nem értik a célzásokat, mondd meg neki, hogy mit akarsz, ne kerülgesd a forró kását.


Lehet, hogy nektek is jobb lenne a kapcsolatotok, ha meg tudnátok beszélni a gondokat, és nem kéne hazudozni meg utalgatni a problémákra.

Ha ezt sem tudjátok megbeszélni cirkusz nélkül, akkor pedig jobb, ha nem maradtok együtt, függetlenül attól, mi volt a szüleiddel és veled az összekülönbözés oka.

2016. aug. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon utalgatni nem lehet itt szerintem.

Mond el neki, hogy nem akarod megmondani, hogy mit tegyen csak kérdezed tőle, hogy: "Akarsz e valamit mondani a szüleimnek azzal a dologgal kapcsolatosan, de ha nem az sem baj."

Hátha elkezd gondolkodni rajta.

2016. aug. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Mond meg egyenesen. a pasik nem gondolatolvasóak. Sajna. Én mindig karácsony előtt próbálok ravaszkodni, hogy ne kelljen egyenesen megmondani milyen ajándékot szeretnék kapni. Eddig még egyszer sem jött be. Ha meg a férjemre hagyom a dolgot, hogy lepjen meg bárkit, akkor karácsony előtt max 1 nappal jut eszébe, hogy TeJóÉG!KarácsonyVan!!!


Szóval nem érdemes ravaszkodni.

2016. aug. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
Hát nem tudom, szerintem ha a szüleid meghívták/elhivtak az azt jelenti, hogy megbocsatottak, nem értem, hogy miért kellene akkor még bocsánatot is kérnie. Pláne, hogy azt se tudni, mi volt az a hatalmas bűn, amit elkövetett, lehet hogy neki van igaza és pont a szüleidnek kellene bocsánatot kérnie
2016. aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
#7 szerintem a szüleinek egyszerűen több esze van, mint neki (okos enged...). Mondd meg neki egyenesen, hogy szerinted ezzel azért nincs teljesen letudva a dolog.
2016. aug. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
Értem, utolsó. Tehát ezek szerint vannak annyira okosak -vagy inkább kepmutatoak - hogy meghivjak, de de annyira azért mégsem okosak -hiszen valójában csak képmutatóak- hogy valóban megbocsassanak.
2016. aug. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Most a szüleidet bántotta meg vagy téged?Mert nem mindegy.

Így nem lehet tanácsot adni, hogy nem írod le mi volt.

Legalább valami hasonlót, mert millió dolog lehet, és nagyon nem mindegy.

2016. aug. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!