Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor a gyerek betölti a 18....

Amikor a gyerek betölti a 18. évet, kérhet-e az apától juttatást (gyerektartást) amíg iskolába jár?

Figyelt kérdés
(mivel az anya sosem kerte es igy nem adott penzt soha az apa)
2007. nov. 16. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem addig kellett az apámnak pénzt adni ameddig iskolába jár. Szerintem ha a bíróságon nem kérted nem köteles a gyereknek adni. De ha rendes apa és kifejezetten a gyerek kéri akkor ad. de nem csinálhatsz semmit ha nem ad.
2007. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg gyerektartást addig fizet az apa amíg a gyerek nappali tagozaton tanul(lehet az 21 éves kor is),vagy nincs önálló jövedelme.De mivel ebben az esetben az apa sose fizetett,nemtudom miért pont most lett rá szükség.De egy jogász biztos kielégítő választ tud adni.
2007. nov. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első szakmáig köteles az apa/anya gyerektartást fizetni ha nem fizetet akkor a biroságon tudod kérni 6hónapra visszamenöleg lefogják töle a fizetése 20%-át.

én is ebbe a cipöbevoltam anno.....sok sigert(anyudnak kell bejelenteni a biroságon hogy nem kaptok gyerektartást,és ök jelzik a munkátatojának és azok vonják kapásbol minden pénzéböl a 20%-ot,)ne hagyd annyiba járjatok utána,ami megjár az megjár....

2007. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!