Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihívhatom a rendőrséget/gyerm...

Kihívhatom a rendőrséget/gyermekvédelmet ha tudom, hogy a szomszédomban élő férfi bántalmazza a feleségét és a gyerekeit?

Figyelt kérdés
Pár éve költözött a szembe szomszédunkba egy család, 3 gyermekkel a legnagyobb 7 a legkisebb 2 éves. Eleinte teljesen átlagosnak tűntek, mindig munkában/iskolában voltunk, fogalmunk sem volt arról mi történik, csak a szomszéd idősebb úr jegyezte meg, hogy milyen csúnyán beszél az új szomszéd a feleségével. Először azt hittük, hogy csak átlagos viták lehetnek, aztán ahogy elkezdődött a nyár és minden ablak, ajtó tárva nyitva volt hallottuk az üvöltést, a k**va anyázást, csattanásokat, a gyereksírást. Néha hajnalban hétvégente arra ébredünk hogy üvölt a gyerekekkel, de a felesége meg se mukkan. Aztán pedig a templomban megjelennek családostul és a férj olvassa fel a Bibliát. Nagyon félünk, hogy valami egyszer történni fog. Név nélkül lehet ilyen esetekben bejelentést tenni?

2016. aug. 29. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próba szerencse, de az az általános tapasztalat hogy addig nem foglalkoznak az ilyennel sehol amíg vér nem folyik. :( főleg ha az anyuka is tűri az egészet...
2016. aug. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, névtelen bejelentéssel. (Úgy tudom így is lehet, de nem biztos)
2016. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

én elsőkörben anyukával beszélnék négyszemközt. ha úgy van felajánlanám,hogy segítek neki,hogyha el akarja hagyni a férjét.

nálunk is volt hasonló eset pont a szomszédban.csak ott a szomszédasszony jött hozzánk sírva,hogy megint megverte az ura és a gyerek is kapott. segítettünk neki,már csak a gyerek miatt is. neki kéne belátni,hogy nem szabad mártírkodni,ott kell hagyni a fenébe azt a barmot.

ha nem válik be,akkor persze meg lehet próbálni bejelenteni. de ha az anya tagadja és a gyerekek sem mondják el(valószínű nem mernek majd róla beszélni) akkor nem fogják elővenni a férfit

2016. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Régen a mi utcánkban is volt ilyen, bár ott verés kitudja volt-e de mindkét szülő úgy ivott, mintha muszáj lett volna, a gyerekek egy putriba laktak, és mindig koszosak voltak. Az legkisebb gyereknél ráadásul terhesség közben is ivott az asszony, szellemifogyatékos is lett... Valaki az utcában felelentette őket, és az összes gyereket elvitték, azóta se látta őket senki, elvitték valszeg nevelőszülőkhöz (ennek már vagy 8 éve).
2016. aug. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen lehet. Én így tudom! De azt megjegyezném hogy az "anyukának" kellene kilépnie a gyerekekkel, de úgy tűnik nem akar ha meg se védi a szerencsétlen gyerekeket. A legjobb az lenne ha a gyerekeket kimentenék, ezek ketten meg éljenek boldogan.
2016. aug. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
Igen névtelenül lehet tenni bejelentést de sok minden nem fog történni. Unokám véget jeleztem a Gyermekvédelmi hatóság felé névvel és kértem jegyzőkönyv felvételét amit meg tagadtak Ezek után elmentem a rendőrségre és feljelentettem unokám szüleit egyben a gyámhatóságot is azóta semmi hír ez lassan 2 hónap. Amíg nem történik súlyos eset lásd GYÖNGYÖS és a milliomos házaspár aki halálra éheztette a gyereket addig semmi nem történik. A kádár rendszer ebből a szempontból jobb volt mert az ilyen esetekben azonnal ki emelték a gyereket a családból. Ott a gyerek volt az első ma meg a stadionok építése.
2016. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!