Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17 eves vagyok nemsokara 18....

17 eves vagyok nemsokara 18. A szuleim tobb eve elvaltak es anyukammal lakom. De mar apukammal szeretnek lakni, a kerdesem az lenne, hogy mivel kiskoru vagyok csak birosag altal lakhatok apanal vagy mar vagyok olyan idos, hogy donthetek-e felett?

Figyelt kérdés

#válás #szulovaltas
2016. aug. 29. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig sikerült kibírni, akkor ezt a pár hónapot már vészeld át, és akkor nem lesz bírósági huza-vona. Betöltöd a 18-at, és lépsz.
2016. aug. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Várd ki a 18-at. Addig kibírod, ha nemsokára.
2016. aug. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ha en valtani szeretnek,akkor mit kene csinalnom?
2016. aug. 29. 21:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is apáddal beszélni, vállalja-e, hogy vele élj?

Másodszor , ha édesanyád nem akarja, hogy költözz, akkor apádnak kell a gyerekelhelyezés megváltoztatását kérni a bíróságon. lehet, mire döntés születik, nagykorú leszel és a probléma megoldva.

2016. aug. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Számít a véleményed nem vagy már kisgyerek, de egyszerűbb lekommunikálni velük mint hivatalos útra terelni :)
2016. aug. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy más kiskorú, fiatalkorú vagy 14 felett.

14 éves kortól dönthetsz, melyik szülővel akarsz élni, és a másik szülő elindíthatja a gyerekelhelyezés megváltoztatására a pert.

Normális esetben meg tudod velük beszélni, hogy most te ezt így szeretnéd, és mindenféle bírósági hercehurca (és pénzkidobás nélkül) meg lehet oldani a dolgot.

2016. aug. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! A kérdező kiskorú. Kiskorú az, aki 18. életévét nem töltötte be. A fiatalkorú megnevezést a bünteőjog használja, a bűncselekményt elkövetett14 év feletti kiskorúakra.
2016. aug. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sikerult?
2017. febr. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!