Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem lenne nyilvánva...

Csak szerintem lenne nyilvánvaló, hogy kiáll mellettem a nővérével szemben?

Figyelt kérdés

A párommal 2 éve vagyok együtt és egészen eddig szinte tökéletes volt a kapcsolatunk. Nemrég (3 hónapja) megismertem a családját (anya+nővér), ami egyre több feszültséget szül köztünk.

Az anyukájával még nem lenne probléma. Teljesen korrekt, humoros, tanult nőnek ismertem meg. A gondok a nővérénél kezdődtek. Igazából a hölgy kijelentette az első beszélgetésünk alkalmával, hogy a fiatalabbaknak tisztelniük kell az idősebbeket. Akkor még nem gondoltam, hogy nem fejthetem ki a közelében a véleményemet, ezért szóvá tettem, hogy senkit sem kellene azért tisztelni, mert hamarabb született. Erre szó szerint rámdörrent, hogy ő például elvárja, hogy én, mint 25 éves fruska, tisztelettel és alázattal viselkedjek egy olyan 42 éves nő felé, mint ő.

Csak annyit tudtam mondani, hogy majd, hogyha megérdemli. Azóta megpróbáltam kerülni őt, de az anyukájától, illetve a közös barátainktól visszahallom, hogy szerinte milyen tiszteletlen vagyok, nem tetszik neki, hogy még tanulok (második diploma) és szerinte a testvérén élősködöm csak.

A legutóbbi találkozásunk alkalmával kibújt a szög a zsákból, amikor a lakásunk felújításáról volt szó. Gyakorlatilag kifejtette, hogy biztosan a párom fizeti az egészet, mint a lakás többi költségét. Előjött azzal, hogy nekem kereken 0 a bevételem, mert 25 évesen még ott tartok, hogy az iskolapadban rohadok, miközben neki ilyenkor már két gyereke, férje és munkája volt.

Igyekeztem türelmesnek lenni, ezért felálltam és eljöttem. A páromat azért kérdőre vontam, hogy miért nem szólt közbe és mondta el mondjuk, hogy ő költözött az én otthonomba, hogy az apukám halála után örökölt céget egyedül vezetem az egyetem mellett és neki mondjuk nem lényeges, hogy nem akarok gyereket még 10-15 évig. Az ő válaszát idézve: "megmondtam, hogy milyen a családom... a te dolgod lemeccselni velük ezt".

Igazából nem vagyok az a kis mimózavirág, akit meg kell védeni, csak csalódtam benne, mivel én teljes mellszélességgel kiállok mellette az én családommal szemben. Úgy érzem, így lenne a normális. Kinek van igaza? Illetve mit tudnék kezdeni a nővérével?


2016. szept. 6. 09:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%

Nem, szerintem is nyilvánvaló. Ő neki kell helyére tenni a családját, hiszen az övé! A hallgatással kvázi egyetért a nővéred véleményével.

A párod alamuszi, a legrosszabb fajtából sajnos, aki kerüli a konfliktust, nehogy neki baja származzon belőle.

Sajnálom, nem hinném, hogy ez változni fog a jövőben.

2016. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

Neked van igazad. Az ő dolga lenne kiállni érted a családjával szemben, így csak azt érte el, hogy a nővére úgy gondolja, hogy igaza van úgyhogy folytathatja tovább a beszólogatást.

A helyedbe kétszer is átgondolnál, hogy ilyen férfival akarom-e leélni az életem, aki nem képes kiállni értem.

2016. szept. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

Nekem ez nagyon fura. A családja semmit sem tud rólad?

Illetve azt sem tudják, hogy a párod milyen lakásban él?

Nem tudják, hogy az a te lakásod? Nem tudják, hogy van egy céged?

Én ennyit tuti elmondtam volna előzetesen a páromról a családomnak, mielőtt bemutatom. Azért ezek elég alap dolgok. És akkor senkinek nem kell megvédenie senkit.

2016. szept. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

a helyedben ezt közölném a családdal is aztán a család előtt szépen dobnám a srácot had égjen.

és imádom az olyan nőket akik arra vágnak fel, hogy már szültek :D erre mindig azt mondom nekik szülni a tehén is tud, nevelni na az a kihívás.

2016. szept. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

A párod egy szar alak.

A családja is szar.

2016. szept. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
20%

Családon belül harcokat vívni tök felesleges, aki hülyébb, és erre késztetést érez, az csak hagy mondogassa a mondókáját, rá kell hagyni.


Pl. nálunk húgom szokta villámhárítónak használni szüleimet, és minket (mi hülyék vagyunk, érzéketlenek...), de hagyjuk hagy pofázzon, hisztizzen nekünk. Inkább vezesse le rajtunk a frusztrációját (amit mi fel sem veszünk), mint a férjén, mert ezért normális férfi előbb utóbb kirakná. (Hozzáteszem, hogy iskolázottságban, egzisztenciában mindenki elég jó a családban, húgomat az egy éves gyereke fárasztja le.).

2016. szept. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

Férjed egy szar alak (ahogyan más is írta már).

"a te dolgod lemeccselni velük ezt"

Nem! Mindenkinek a saját családjával kell lemeccselnie, ha (indokolatlanul) bántják a párját. Most kb. láthatod, mennyire tart téged.


Azt írod, anyukájával jól megvagy. Ő pl. ott volt ezen a találkozáson? Nem rakta helyre a lányát?


Amúgy megsúgom: ha tényleg a párod tartana el téged, akkor is nővérének KUSS!, mert semmi köze hozzá. Ahhoz sem, hogy hány évesen akartok gyereket, egyáltalán akartok-e.

2016. szept. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A párom nagyon sokáig halogatta a bemutatásomat. Előtte sosem láttam volna, hogy beszélt volna velük telefonon, agy a neten keresztül. Sosem beszélt róluk. Elintézte annyival, hogy a családja kibírhatatlan, ezért költözött el tőlük, amikor 18 lett.

Nem akarom dobni őt. Ez az első kapcsolatom, ahol a párom feltétlenül elfogad... bár már ez sem teljesen biztos.

2016. szept. 6. 10:25
 9/24 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ne haragudj ezért a párodra. Ne veszekedjetek ezen.

Nyilván nem véletlen, hogy nem igazán beszél a családjával és nem is akarta, hogy találkozz velük.

Gondolom, ő már rájött, hogy felesleges vitatkozni velük. Inkább nem tartja a kapcsolatot velük, minthogy állandóan vitatkozzon. És ez lesz a megoldás neked is. Nem kell erőltetni a családi összejöveteleket.

2016. szept. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
42%

Mennyi idős a párod, ha nővére 42?

Gondolom hasonlóan 40 felé jár.


A nőben is él az az előítélet, hogy fiatal nő ilyen idős pasival csak a pénzéért lehet.


Két év kellett, hogy otthon bemutasson, de nem is beszélt rólad, ha ennyire nincsenek képben.

És nem áll ki melletted, hagyja, hogy a nővére alázzon.

Csodálatos kapcsolat lehet!


Emellé kapsz a nyakadba egy olyan sógornőt, aki túltesz a legtöbb anyóson, és harcolhatsz vele egész életedben. Mert se elfogadni se eltűrni nem fog, az egész biztos.


Mindezt a párod kárba tett kézzel nézi.


Te azt csinálsz, amit akarsz, de nekem már nem lenne a párom.

2016. szept. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!