Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám teljesen megőrült,...

Édesapám teljesen megőrült, és anyukám halála után kimutatta a foga fehérjét. Elperelte a testvérem segítségével anyukám autóját, a háza is kellett, és én azt vontam le ebből, hogy talán nem is szerette anyukámat sohasem, csak érdekből házasodott?

Figyelt kérdés
Teljesen mást lehetett róla gondolni, de emberileg egy nagy mínusz, nagyon elszomorító. A végsőkig takargatta a gonosz arcát. Most 69 éves, és eltartatja magát az Amerikában élő testvéremmel, ami szégyen, és siralmas is.76 e Ft körüli a nyugdíja, és elborult aggyal él egy II. kerületi családi házban, amit az édesanyja után örökölt. Eltartási szerződést kötött a testvéremmel, a nővéremmel, aki kitúrt engem az örökségből, a két féltestvéremet is, és innen is minden kellett neki, engem anyagilag teljesen kisemmizett, egy hajszálon múlt, hogy nem lettem hajléktalan. Tehát tényleg nem szerette a mamát? Érdekből házasodtak ő és a mama? Nagyon fáj. Szerintem igen.
2016. szept. 7. 07:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Ahhoz, hogy veled hogy bánik semmi köze ahhoz, hogy anyádat szerette e. Őt valószínűleg szerette, téged viszont nem.

Az meg érthetetlen, hogy kitől mit perelt el, lévén a házasság alatt vagyonkozosseg van, az ingatlanra pedig amúgy is özvegyi haszonélvezet jár.

2016. szept. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

1. Elég beteg vagy, ha ebböl ilyen következtetést vonsz le.


2. HA a testvéred tartja el - márpedig kizárt, hogy havi 76 ezer Ft-ból meg tudna élni, ezért valakinek el kell tartania, akkor jogos, hoyg az illetö kap is érte valamit.


3. Az eltartási szerzödést azért "találták ki", hogy aki sok munkát/pénzt fektet egy idös ember gondozásába, az ne fizessen rá.


4. Mivel apád él, azért nincs/nem volt se neked, se a féltestvéreknek öröksége, az akkor "keletkezne", ha apád meghal, az ö halálával. Addig a saja´t vagyonáról van szó.


5. Az, hogy te hajléktalan lettél volna/leszel, nem apád, hanem saját magad miatt lehet csak.

2016. szept. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Megint egy pénzéhes semmirekellö.


Elnézed, hogy apádnak 76000 Ft-ból kellene megélnie, és nem segíted, hanem még te élsz a nyakán, irígykedsz a testvéredre, aki eltartja öt, tartanád a markod apád házáért, ami nem az örökséged, mert ö még életben van, és a törvény szerint is "élö ember után nem lehet örökölni".


Egyébként is igen zavaros, amit írsz, egy örökségböl nem lehet kitúrni valakit, nem tud téged senki hajléktalanná tenni, stb.

2016. szept. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
36%

"lévén a házasság alatt vagyonkozosseg van, az ingatlanra pedig amúgy is özvegyi haszonélvezet jár."

Gondolom, volt bőven különvagyon, házasság előtti szerzés, az alatti öröklés, ajándékozás mind annak számít. A közösen lakott ingatlanra jár haszonélvezet, minden másból egy gyermekrészt örököl a túlélő házastárs.

Lehetett érdekházasság is, de abból, hogy nem tudtatok békésen megegyezni az örökségről, még nem vonnék le ilyen következtetést.

2016. szept. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%
Te így gondolod, utolsó, én meg a nagy altalanossagot vettem figyelembe. Ha apuka most 69, igencsak kicsi a valószínűsége annak, hogy volt házassági szerződés.
2016. szept. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó: a házasság elötti (anyai) különvagyont, meg a közös vagyon felét az anya halálakor már megörökölték a gyerekei, az itt szóba sem jön, a kérdezö esetében CSAK az apai vagyonrészröl lehet szó.
2016. szept. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

"Elperelte a testvérem segítségével anyukám autóját, a háza is kellett, "


A különvagyon házassági szerződés nélkül is az. Ha jól értem, itt arról van szó, hogy a kérdező szerint az anyai örökrészét, vagy egy részét elperelte az apja, az eltartási szerződéssel pedig kilátás sincs rá, hogy kapjon valamit. Utóbbit illetően jogos, hogy miért ácsingózik a még élő apa utáni örökségre, a kérdező viszont az anyai örökrészt sérelmezi elsősorban.

2016. szept. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%
Az anyai vagyont nem lehet csak úgy elperelni, hacsak nincs rá valami komoly indok - pl. ajándékozási szerzödés az apa felé vagy hasonló.
2016. szept. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
65%
Nem állítom, uttsó, hogy a kérdezőnek mindenben igaza van, csak azt, hogy értelmezésem szerint ezen van felháborodva.:-)
2016. szept. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
57%
Sok mindent nem tudunk. A kérdező abban a házban élt, ahol a szülei? Az a ház apuka-anyuka közös tulajdona volt? Vagy csak anyukáé? Anyukának másik házasságából vannak a féltestvérek avagy apukának a másik házasságából vannak a féltestvérek? A kérdező támogatja-e apukát, mert 76 ezerből nem olyan nagylábon tud élni? Volt-e végrendelet, eltartási szerződés, ápolta-e valaki az anyukát,stb. mióta él Amerikában a testvér? Onnan csak pénzzel tudja támogatni, egyebekben nem. Milyen alapon perelte el az autót? Anyuka vagyonára apuka nem tudott eltartási szerődést kötni.csak a sajátjára. Ha anyukáé volt a ház fele, akkor azt anyuka vér szerinti gyrekei örökölték egyenlő arányban, apukának csak haszonélvezet van rá. Ha a ház, amiben laktak, az apuka öröksége, akkor az nem szrepelt az anyuka hagyatékában. Mit jelent az "elborult" agy? Alzheimer kóros? Ebben az esetben megtámadható az eltartási szerződés - hacsak nem fogadott az Amerikában élő testvér fizetett ápolónőt apuka mellé. Szóval sok-sok mindent nem tudunk a helyzetről. azt sem, hogy a kérdező hány éves, dolgozik-e már, hol lakik, stb.
2016. szept. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!