Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bújjak ki sértés...

Hogyan bújjak ki sértés nélkül a rokonok "fogd meg a kisbabát" erőltetéséből?

Figyelt kérdés
Férjem testvére ráadásul. Az enyém nem degenerált, észreveszi legkésőbb a harmadik "nem, tényleg nem szeretném" után, hogy nem szeretném a minden testnyílásából mindenféle rémséget lövellő kisbabáját a kezembe fogni, de ez csak erőlteti. Eleve nincs sok kedvem átjárni, csak az udvariasság miatt látogatjuk őket, de ez a műsor minden alkalommal, ez idegtépő. Nyersen, őszintén persze meg tudnám mondani neki úgy, hogy egy életre megértse, az ő kis szemefénye engem teljesen hidegen hagy, na de akkor a férjem is kellemetlen helyzetbe kerülne... tehát a megoldhatatlannak tűnő kérdés: mi az a nem durva módja egy elvakult anyuka megfékezésének, ami után megmarad a családi béke, de békén hagy engem a gyerek tukmálásával örökre?
2016. szept. 12. 13:04
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
90%
én sose problémáztam ezen, egyszerűen amikor nemet mondtam, már léptem is hátrébb, vagy el. ennyi. Van két gyerekem, azóta se babázok máséval. Nagyon ritkán fordult elő, tényleg közeli barátoknál, hogyha hortelen valami olyan volt, hogy segíteni kellett. egy egy percre megfogtam babákat, de olyankor én ajánlottam fel. Vicces amúgy, mert az enyimek, szó szerint rajtam lógtak folyamatosan kicsinek :) Mégse lettem babázós. És azóta is ugyanígy mondom, hogy nem , és lépek közben hátra eleve. arrébbmegyek.
2016. szept. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
26%
Ha már úgyis bunkó vagy, legalább legyél őszinte is.
2016. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
24%
Nem mesz hozzajuk, ennyi. Ha mar ennyire taplo vagy.
2016. szept. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
22%
Az elvakult gyerek gyülölő mondja meg az igazat. Legalább a férje is látni fogja kit vett el.
2016. szept. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
92%

Köszönöm, nem szeretném.

Ennyi :)

udvarias, de egyértelmű

2016. szept. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
81%
2-3-4es válaszolók, ti normálisak vagytok? Itt baromira az a bunkóság a történetben ha valaki megpróbálja lenyomni a kiscsemetét a másik torkán amikor az többször is jelezte, hogy nem szeretné. Miért kéne megfognia vagy foglalkoznia vele? Foglalkozzanak vele a szülei meg aki akar, de aki nem szeretne, arra milyen jogon erőltetné rá a kedves anyuka? A kérdezőnek teljes joga van kiakadni ha egyszer valami olyat tukmálnak rá amit nem szeretne. Nem bántja a gyereket, nem árt neki, ennyi pont elég, nem köteles emellett szeretni meg babusgatni. Kérdező én egy nyugodt pillanatban normális hangnemben megkérném, hogy ilyet többet ne tegyen mert nagyon kellemetlennek találod, megmonhatod normális stílusban is az okát, egyszerűen nem akarod megfogni, nem is tudod, hogy kell és nem akarod megtapasztalni. Ha ezen megsértődik annál jobb, akkor megvan az indok a következő lépésre ami a látogatások ritkítása. Nekem is van gyerekem de sose nyomtam oda más kezébe, hogy nesze imádd, van annyi eszem hogy tudjam ezt rohadtul nem illik.
2016. szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
12%

nem igazán értem miért "fáj" neked annyira ha egy babát meg kell fognod. ha csak annyi a baj hogy esetleg bármi rádfolyik-azt egy textilpelenkával ki lehet védeni.

Mivel csak látogatóba mentek párpercre ki lehet bírni..

2016. szept. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
86%

6: Igazad van.

Nekem se akart még sose senki a kezembe nyomni gyereket. Egyébként szeretem őket :)

Amikor valahol újszülött van és megyünk babalátogatóba, akkor megkérdezik, hogy meg akarom-e fogni. Ne rám erőltetik. Megkérdezik! Van, amikor szívesen megfogom. De pl. ha nyűgös, sír, akkor nem szeretem fogni. Aztán többször nem kérdezgetik, hogy na most megfogod vagy most, stb.

Ismernek, és tudják, hogy ha dajkálni szeretném, akkor majd én megkérdezem, hogy a kezembe adják-e.

2016. szept. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
85%

"nem, köszi" és az ablak irányába, szobanövényre stb. nézel. Esetleg egy lépés hátra, vagy karbatett kezek.

Ha nagyon erőszakos, ne járj át. Ha hív, mondd h dolgoznod kell, anyád beteg, barátnőnek szülinapja van, a kutya sántikál és állatorvoshoz viszed stb.


(amúgy én is fel szoktam ajánlani, h megfoghatják az achátcsigáimat és sèrtődés meg erőszakoskodás nélkül elfogadom a nemleges válaszokat :D )

2016. szept. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
84%

A 6-os válaszolóval 100%-ig egyetértek, én sem tudtam volna jobban leírni. :) Ne aggódj, kérdező, a hiba nem a te készülékedben van, hanem a tukmáló rokonéban (bár a posztod nem is arról szól, hogy ebben kételkednél).

Egy kis sztorim nekem is van, hasonló: szomszédunkban baba született, és úgy kb. fél éves lehetett, mikor egyszer átmentünk...anyuka irtó büszke volt a rettenet kövér gyerekére (mondjuk azt sosem értettem, hogy valaki arra büszke, hogy nagydarab, duci gyereke van, szerintem a sovány, picike ugyanolyan szép, a felnőttkori alkatuk úgyis később derül ki), és egyszercsak feldobta a gyereket a konyhapultra, és egy "akartok látni combokat???" felkiáltással elkezdte a ruhát lerángatni a gyerekről! Értitek, hogy mi csodáljuk, meg dögönyözzük meg a gyerek "sonkáit"! Hát a férjemmel pánikszerűen hőköltünk hátra, mondjuk anyuka levágta a helyzetet és nem erőltette tovább. Ja, nekem is van gyerekem, de senkitől nem vártam el, hogy csodálja és babusgassa, felfogtam ésszel, hogy rajta kívül még több milliárd cuki baba van a Földön és nem ő a világ 8-ik csodája.

2016. szept. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!