Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tartom jogosnak, hogy a...

Nem tartom jogosnak, hogy a férjem félretesz pénzt magának minden hónapban. Vélemények?

Figyelt kérdés

A férjem minden hónapban megkapja a fizetését készpénzben, amiből 120e Ft-ot betesz a közös bankszámlánkra, 54.500 Ft-ot pedig eltesz magának.

Azt mondja, hogy nem azért dolgozik éjjel-nappal hogy aztán én elköltsem az összes pénzét, így is a 2/3-át nekem adja, örüljek ennek.


Ez ugye szép és jó lenne, viszont azért tud ennyit félretenni, mert a kiadásunk pont annyi, mint az én fizetésem + 120e, azaz én egy fillért sem tudok magamra költeni vagy eltenni, holott az én fizetésem 242.000 Ft, azaz több, mint az övé, és ő kapja a 10e Ft-os családi adókedvezményt is.


Próbáltam elmagyarázni neki, hogy ha az összes pénzünk havi 55e amit félre tudunk tenni, akkor azt úgy kellene, hogy neki is jár belőle mondjuk 27e és nekem is (arról nem beszélve, hogy én többet keresek, így ha a kiadásokat egyenlően osztanánk el, akkor csak nekem járna), de ő csak azt hajtogatja, hogy ő nem fog csak azért dolgozni, hogy utána mindent nekem adjon.


Ezután csináltam egy számolást, hogy az a "nekem ad" az valóban mi is:


- Sör: 40.000 Ft

- Benzin: 20.000 Ft

- Ebéd rendelés: 20.000 Ft

- Autó biztosítás: 9.000 Ft

- Internet, telefon, TV (1/2): 14.000 Ft

- Víz, áram, gáz, kuka számlák (1/2): 30.000 Ft

- Takarítószerek, bevásárlás (1/2): 40.000 Ft

- Babára készülés (ruhák, bútorok, felszerelések): 25.000 Ft


Ez ugye 178.000 Ft-ra jön ki, ő pedig nagy kegyesen ad nekem 120.000 Ft-ot.


A babát januárra várjuk, július óta minden hónapban veszek neki ezt-azt, hogy mire megjön addigra minden meglegyen, és ne egybe legyen egy több-százezres kiadásunk.


Jogosan vagyok felháborodva ezen? Ti mit szólnátok ehhez?


2016. okt. 19. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
99%

Ne haragudj,ott elakadtam,hogy sör: 40000

Ez komoly?!

2016. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
98%
A 40e sörre elég meredek, ne haragudj. Ha csak a fele alkoholos akkor is durva! (Tisztában vagyok az árakkal, anyumnak presszója van). Ez a félre pakolgatás vagy ,, menekülő útra" kell vagy nem is tudom. Ha esetleg szétmentek legyen mihez nyúlnia...
2016. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
93%

És ilyen ember mellett gyereket vállaltál?

Hiába háborogsz, számolsz, nem fogja megváltoztatni a hozzáállását.

Igen problémás egy házasság, ahol ennyire kiemelkedően jelen van az enyém-tied.

2016. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
31%

Valószínű gyűjt valamire. Talán autó, stb.

Mondjuk megbeszélés kérdése lenne, hogy szeretne valamit, de lehet, Te meg túl sokmindent költesz a gyerekre, ami meg szerinte nem fontos.

Valószínű ilyen pl Hollandiában nincs, fejenként kb 800e-es fizetéssel.

2016. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen jogosnak tartom és igazad van. A maradék 54.500Ft akkor költsétek kettőtökre. Vegyetek belőle füvet és álljatok be ketten vagy igyátok el vagy mint a szimpla normális emberek csináljatok közös programot,esetleg rakjátok félre és jövőre legalább össze gyűlik annyi pénz hogy elmehettek valami jó helyre nyaralni.
2016. okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon rosszul választottál ez már most látszik. Költs csak magadra és a leendő gyerekre. Ő meg oldja meg a sörét magának.
2016. okt. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 acelsziv ***** válasza:
96%
Menjetek külön kasszára és mindenki fizesse a költségek felét plusz a saját fogyasztását. Mondjuk azt se értem, hogy egy ilyen szarjankónak hogy tudtál gyereket bevállalni.
2016. okt. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
93%
Kiverném a balhét. Húzzon akkor otthonról, és éljen meg magának ahogy akar.
2016. okt. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
93%

Jogosan bizony!


A számításodat nem is olvastam végig részletesen, de házasságban minden megkeresett forint közös. Ezt mondja a jog, de ezt mondja az én erkölcsi felfogásom is.


Nem akarom a férjedet minősíteni (egyébként én is férj és apa vagyok), mert a gyerekvárás előtt nem akarlak válásra biztatni.


Egy tippet mondanék:

Mondd meg a férjednek, hogy ezután ne legyen "pénz ideadás". A közüzemi költségeket, amikor megjön a számla/csekk, felesben fizessétek ki. A gyerek számára vett dolgokat úgyszintén. Ha a kocsit mindketten használjátok (vagy mindkettőtök érdekében van használva), akkor azt is felezzétek.

A kaját külön vegyétek, készítsétek, a hűtőben elkülönítve tároljátok.

A családi adókedvezmény (majd később a családi pótlék) felét adja oda.


Ami ezután marad, az mindegyikőtöknek a sajátja.


Ha pár hónapon belül ezzel sikerül megváltoztatnod a véleményét, akkor jó.

Ha nem, akkor a baba születésekor a te jövedelmed lecsökken, az övé marad, és nagyon ki leszel szolgáltatva neki. Akkor fölvetődhet, hogyha nem ismeri el munkának, amit te csinálsz a babával, akkor 6 (max. 12) hónapos korában beadod bölcsődébe (vagy ha akar 12 hónapos kor után a férjed is otthon maradhat vele), és utána visszamész dolgozni. Ez annyiból rossz, hogy a gyerek is megsínyli a kettőtök közötti nézeteltérést.


Egy kérdés.

Korábban ez a probléma nem jött ki? Jó lett volna, ha férjed ezen oldala kiderült volna még házasságkötés, de minimum gyerekvállalás előtt.

2016. okt. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
60%

Hazassagban eleve nincs en penzem-te penzed, minden jovedelem kozos. Nyilvan a ferjed tul egyszeru ahhoz hogy ezt megertse.


Ezert nincs ertelme a kulon kasszanak sem, bar van aki azt csinalja.


Javaslatom nem nagyon van, aki buta azzal nem lehet egyezkedni. Mondjuk sort en nem vennek a helyedben, vegye meg akkor maganak.

2016. okt. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!