Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen örökbefogadni?

Milyen örökbefogadni?

Figyelt kérdés
Komolyan fontolgattam, hogy örökbe fogadnék. Mindig nyitott voltam a témára, saját mellett is örökbe fogadnék ha úgy alakulna. Tapasztalatok érdekelnek ezzel a témával kapcsolatban.
2016. okt. 31. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg örökbe akarsz fogadni, akkor nem azt érzed hogy más gyerekét veszed magadhoz, hanem neked így lesz saját gyereked. De csakis abban az esetben indítsd el a folyamatot, ha TELJESEN biztos vagy benne, hogy sajátodként tudod szeretni, ez hatalmas felelősség, hiszen egy rossz döntéssel több ember életét keserítheted meg.


A mi családunkban több örökbefogadott is van, ugyan olyan teljes jogú tagjai a családnak, mintha ide születtek volna.


Ami nehéz, az az, hogy kivárt míg szólnak, hogy lenne baba,hiszen ez több év is lehet. Ami még szintén nagyon fontos, hogy ha szólnak, hogy mehetsz a picivel találkozni, de nem érzed az összhangot, nem érzed hogy igen, ő a te babád, akkor merj nemet mondani, hogy mindketten megtalálhassátok a nektek szánt családtagokat.

2016. okt. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jó alaposan meg kell gondolni.Nalunk van a családban két örökbefogadott gyerek, egyidősek az én sajátjaimmal. Szeretik őket, de számtalan esetben, nap mint nap látom, hogy egyáltaltalán nem úgy viselkednek velük mintha sajátok lennének. Pedig éveket vártak rájuk, valahogy mégse megy az az igazi szeretet. Egymillió példát tudnék sorolni miből látszik, hogy nincs meg az az igazi kötődés.
2016. okt. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

örökbe.hu


de nem megy az olyan könnyen...

2016. okt. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!