Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amióta elzártam a pénzcsapot,...

Amióta elzártam a pénzcsapot, a testvérem gyerekei szóba sem állnak velünk. Normális dolog, hogy ez rosszul esik nekem, vagy én vagyok rossz, hogy némi érdeklődés, kedvesség jól esne akár viszonzásul is?

Figyelt kérdés
Amíg fel nem nőttek a gyerekek, olyan mértékben támogattuk őket, mintha a saját gyerekeink lennének. Amióta megházasodtak, dolgozni kezdtek, elzártam a pénzcsapot. Azóta szinte szóba sem állnak velünk. Nagyon fájó érzés.

2016. nov. 3. 09:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Persze normális dolog, hogy rosszul esik, mert akkor esett le, hogy valójában a pénzed kellett nekik. Csak azt nem értem, hogy miért nem csináltál saját családot, hol olyan embereket támogattál volna, akik igazán szeretnek.
2016. nov. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Van saját családunk, vannak gyermekeink, szeretetben élünk nincs ezzel probléma. Úgy adta a sors, hogy tudtuk támogatni a testvérem gyerekeit is. Szívesen,. szeretettel tettük.

Ne értsétek félre, most nem viszonzást várok el, de néha egy telefon, egy érdeklődés igazán jól esne. Mert ennek hiányában úgy érzem, hogy csak addig voltunk jók, amíg támogattuk őket.

2016. nov. 3. 10:05
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Erre csak annyit tudok mondani, ez az egész pénzkidobás volt.
2016. nov. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
10%
felnőttek saját életük van lehet már nem érnek rá titeket látogatni
2016. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos ez ilyen.. Nem feltétlenül rosszak ők emiatt. Valószínűleg ez nem is tudatos náluk. Egyébként természetes, hogy rosszul esik, és nem tudom hány évesek.. De mi lenne ha velük beszélnéd meg?? "Megházasodtak, dolgozni kezdtek." Tehát nem kölykök. Leírod, elmondod neki, hogy így érzel, tudatosul nekik és 180 fokot fordul a helyzet. Akár lelkiismeret furdalásuk lesz, akár elgondolkoznak a dolgon, tökmindegy.. és eléri célját az üzeneted. Ha meg nem akkor meg már ne is haragudj de nincs miről beszélni. Nem voltak jó befektetések. 19/f
2016. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, az egész problémának az az eredője, hogy mintha szégyellnék a házastársaik előtt, hogy mi adtuk meg nekik azt, amit a szüleik nem.

Innentől kezdve egy nagy titok az egész, ami elmúlt.

Sosem vágtunk fel vele, egyszerűen meg akartuk nekik adni azt, amit anyagilag megtehettünk. Nem érzem, hogy tolakodó lett volna a segítség.

Most viszont hogy ők is megengedhetnék maguknak a figyelmességet, se egy telefon, sem egy érdeklődés, a mi gyerekeink jóval kisebbek, de egy szem cukrot nem kaptak még tőlük soha.

(Nem a viszonzást várom el, csak mint nekik gyerekkorukban, talán az én gyerekeim is örülnének akár valami apróságnak tőlük. A figyelmesség, a szándék, hogy örömet akarnának szerezni nekik.)

De ez a legkevesebb, mostanában, ha nagyon ritkán találkozunk, még gúnyolnának, lenéznének is bennünket. (azt hiszik, elfogyott a pénzünk)

2016. nov. 3. 10:18
 7/19 A kérdező kommentje:

Ötös hozzászóló! Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet. Fiatal korod ellenére igen bölcs tanácsot adtál, meg is fogadom.

Évek óta tervezem, hogy beszélek erről velük. A férjem nem támogat benne, azt mondja, engedjem el a problémát, ez van, ne foglalkozzak vele.

De nem tudom túltenni magam rajta, különösen ha valamit lesajnálóan beszólnak a családomra.

Nem szeretnék vitát, azt a kevés kapcsolatot is elveszíteni, de ez a helyzet nem maradhat így.

2016. nov. 3. 10:25
 8/19 A kérdező kommentje:

Mindenkinek adtam egy zöld kezet.

Annak is, aki azt írta, hogy élik a saját életüket, nem várhatok el semmit.

Mert különösen ez érdekel. Hogy látjátok kívülről? Ez valami megterhelő elvárás-e a részemről?

Várom a negatív véleményeket, tudnom kell, mit gondolok rosszul, mielőtt belevágok a beszélgetésbe.


Mi is élhettük volna az életünket, másik család, oldják meg ők, amit tudnak. (És most ne apróságokra gondoljatok, évek alatt több millióra jött ez össze.)

2016. nov. 3. 10:34
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon úgy néz ki, hogy nem a pénzcsapot kellett volna korábban nyitva tartani, hanem más módon segíteni a gyerekeket. Talán mesét kellett volna nekik mondani, vagy vagy együtt játszani velük, vagy beszélgetni velük, családi történeteket mesélni, és a világ dolgaira tanítani őket. A szavaidból az szűrhető le, hogy pénzt ugyan kaptak, de intelligensek nem lettek tőle. Intelligenciában szenvedtek hiányt régebben is, és most is.

Én semmiképpen nem tenném szóvá, mert bár írod, hogy nem a viszonzást várod el, a mondatod folytatása egyértelműen cáfolja a kezdést, de igen a viszonzást várod, ha nem is olyan értékben, ahogy te adtad.

Ha jó szívvel adtad, önzetlenül, akkor le kell nyelned a békát, még ha fájó is. [Számonkérésnek veszik majd, és ettől sem lesznek intelligensebbek.]

Ha valamiféle viszonzás reményében adtad - akkor kell csak szóvá tenni!

2016. nov. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Ötös hozzászóló vagyok. Egyébként úgy gondolom, hogy ehhez kell kellő intelligencia hogy értékelni tudd. Az élet sok mindenre megtanít ha nyitott szemmel jársz, lehet, hogy ők még nem kerültek olyan helyzetbe, hogy megbotlottak. Az ember akkor értékeli igazán a dolgokat, (azthiszem) ha nincsen neki, vagy elveszíti azokat. Nekem és a tesómnak a szüleim mindent megadtak ( és meg is adnak). Sosem voltunk gazdagok , teljesen "átlagos" emberek. Ha éppen focizni jártam a többiekkel én is megkaptam ugyanazt a "menő" cipőt, ami éppen divat volt, irreális pénzért mint amit egyesek megkaptak,ha kitaláltam. Ha kellett valami játék , új bicó , vagy egy laptop megkaptam. Anyám egy havi fizetésének árából , amit a főnökének törlesztett vissza.. ezzel csak azt akarom érzékeltetni, hogy én nem tartom helytelennek, hogy ők ezt tették. Mert hálás vagyok érte és nem vagyok elkényeztetve. Ugyanis a szülő feladata az is, hogy megtaníttassa a gyerekkel azt, hogy tudja értékelni amit kap. Lássa, hogy az mibe van a szüleinek.. és egyébként.. talán életemben egyszer 17 -18 évesen kellett megdolgoznom valamimért, mikor új asztali gépet akartam összerakni és a legcsodálatosabb érzés volt annak a tudata, hogy azt a pénzt én kerestem meg, és abból vettem valamit. Én nem mondom, hogy ha lenne gyerekem nem támogatnám mindenben vagy nem próbálnék meg neki mindent megadni de.. az biztos, hogy amint lenne rá lehetőség támogatnám, hogy dolgozzon, legyen önálló kis keresete, zsebpénze. Tudja, hogy mennyit kell dolgozni azért amit megkap. Pl. nyaranta.
2016. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!