Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt adtok le, a...

Mennyi pénzt adtok le, a feleségeteknek? Havonta a fizetésetekből.

Figyelt kérdés
2016. nov. 13. 09:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Nala van a bankkartyam most mar 5 eve. Ha kell valamire love, akkor szolok neki. Igy soha nem kell boltba mennem, fizeti a szamlakat, mindent elintez, ha szolok neki, soha sincsen veszekedes.
2016. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

leadni?? sose értettem, két felelős felnőtt ember esetében mi ennek az értelme, hogy leadás, vagy enyém enyém.


Nekem semmit se ad le a férjem pl. külön számlánk van. mégis közös a kasszánk. Nem számolunk el egymásnak, nem vagyunk egymás felügyelői. Ha kevesebb a bevételünk akkor leülünk, átbeszéljük kinél mennyi van, félretesszük számlákra ami kell, csinálunk kajaalapot kb és ennyi. Senki se ad le senkinek semmit. Mindkettőnk nevén vannak megtakarítások is.

2016. nov. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Mindkettőnk keresete 100%-ban megy a közösbe. Azonos szinten keresünk, nincs enyém-tiéd.

Ő költözött hozzám, de nem mint albérlő, hogy belad a rezsibe, de ezen túl közünk nincs egymáshoz.

2016. nov. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Egy KÖZÖS számla van, és mindkettünk fizetése oda megy.
2016. nov. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Közös számlánk van, én kezelem, elutalok mindent fizukor, a maradékot kiveszem (nem szeretek kártyával fizetni). Én járok vásárolni is... A pénztárcámban meg mindig talál, ha kell neki, de szokott szólni, hogy most kivett, mert ezt vagy azt akar venni :)
2016. nov. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Semennyit. Évek alatt kialakult egy rendszer: ő fizeti a rezsit, veszi a háztartáshoz szükséges dolgokat ( tisztítószerek, háztartási termékek), én fizetem a kocsi fenntartást, a lakáshitelt, a mobilszámlát ( családi flottában vannak a telefonjaink).

Ezen kívül mindenki arra költ amire akar, nem számolunk el egymásnak.

Nem érdekel mennyiért vesz huszadik csizmát, ő sem kérdezi, hogy mennyit költök könyvre, mozira.

Ha bevásárolunk, akkor ki- ki fizeti a saját cuccait ( pld. csak én iszom egy bizonyos üdítőt, csak ő eszik mákos sütiket...), amit közösen használunk vagy fogyasztunk el, azt felváltva fizetjük.

Az egyéb kiadásokat ( pld. TV vásárlás, lakás felújítás, családtagok ajándékai, színház vagy koncertjegyek, nyaralás...)közösen.

30 éve vagyunk együtt,működik a rendszer! :-)

2016. nov. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%
Nalunk ugyanigy van, mint 1. valaszolonal, es teljesen jol mukodik. Nem en kertem h igy csinaljuk, ferjem akarata volt.
2016. nov. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Nincs enyém tiéd.

Én nőként intézek mindent,én kpban kapom a fizum,fizetek mindent belőle ami olyan,ő kártyára kapja,abból vonják a hitelt,meg azzal fizetek boltban stb


Férjemnél mindig van 10-15ezer kp ha kell valamire,de mivel csak céges büfében költ,igy havi 5 ezer fogy max,én szoktam kpt adni neki,magátol nem venne el.

Szóval kb mint elsőnél. Sosincs vita,én beosztom,fizu 20%át simán félretesszük,működik.

2016. nov. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Én nem vagyok házas, de szüleim igen. Apu jóval többet keres, de mégis leadja a fizetését anyunak. Anyu kifizet minden számlát, bevásárol, x összeget másik számlára utal (váratlan nagyobb kiadásra, orvosra, nyaralásra, stb.). A maradékot ketté osztják és maguknál tartják.
2016. nov. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
6%
Én a férjemnek havonta 50 ezret adok kajàra,ő nem ad nekem semennyit.
2016. nov. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!