Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös vagyon megszüntetése...

Közös vagyon megszüntetése per. Megnyerheti a féltestvérem?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 szobás lakás ami 12 milliót ér. Itt lakom én egyedül. Fél tesóm apa révén,ő sosem lakott itt. Ő örökölte a felét. Azt akarja adjuk el,igy 2 hónappal a hagyatéki után.


Az a helyzet hogy én nem szeretném. Apa halála váratlan vokt. A temetést ő fizette,mivel én épp hogy betöltőttem a 18at nem volt jövedelmem. Diák munkabol volt egy kevés spórolt.pénzem abból tartottam el eddig magam. De számlát közös költséget pl nem tudtam fizetni. Most 1-t ől már dolgozom,sulit ott hagytam.


Beszéltem a társashaz képviselőjével és a szolgáltatokkal,higy decembertől tudok fizrtni és az elmaradást részletben ki fogom fizetni.


Utána jártam több bankban is,hitelt hogy kifizessem a testvérem még nem kapok,minimum fél éves munka viszony kell h jelzáloggal terheljem meg a lakást es kitudjam hitelből fizetni.

Beszéltem vele erről de neki most kell a pénz,van is vevője aki 7,5 millióért megvenné a lakást. Azért ennyiért,mert utóbb megtudtam h tartozik ennek az embernek és igy elengedi a tartozását (több millió) ha ennyiért megkapja a lakást. De erről semmi papir nincs,szóval bíróságon én hiába mondanám.


Mondtam tesomnak várjon decembertől havi 15 ezret tudok adni neki,és amint hitelt kapok kifizetem ami neki jár 6 milliót.


Ő neki most kell a pénz és bíróságra akár menni.

Együttműködö vagyok,szerintetek van esélyem hogy kapjak haladékot hogy kifizessem tesóm?


Nem akarom el kotyavetyélni a lakást!


2016. nov. 13. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is neked mint társtulajdonosnak elövételei jogod van, azaz ha te megveszed a részét, akkor nem adhatja másnak. (Ha ö hajlandó 7,5 millióért eladni valakinek, akkor te is csak enneka felét kell, hoyg fizesd, nem pedig a tényleges érték felét, mert ö már ezt az értéket elfogadta)


Másodszor egy ilyen per is hosszabb ideig tart, azaz nem úgy van, hogy elindítja a pert és egy hónap múlva már meg is kapja érte a pénzt.


A legokosabb, ha bemégy a bírósági ingyenes tanácsadásra és ott kérsz segítséget. Igen valószínü, hogy - amennyiben vállalod azt, hoyg megveszed a részét, akkor neki ebbe bele kell egyeznie. Mivel mindenféle eljárás hónapokig tart, ezért mire valami döntés szüleik, addigra meglesz a fél éves munakviszonyod is.

2016. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen én meg akarom venni a részét,de neki most kell a pénz és már tud vevőt.


Félek attól is hogy azt aki meg akarja venni ideköltözteti ha nem megyek bele az eladásba. Marha ijesztő egy pali,és ugye fél lakás a tesome.

2016. nov. 13. 11:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. Nem tud kötelezni arra, hogy MOST AZONNAL, mert senkit nem érdekel a bíróságon, ha fejre áll, akkor sem. Hadd nyavalyogjon, egyik füleden be, másikon ki. Ne menj bele semmiképp, mert anyagilag nagyon rosszul jársz. Ne a te hátadon akarjon kimászni az adósságból.
2016. nov. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudnál beszélni azzal, akinek tartozik, hogy várjon még? Vagy hárman leülni és megbeszélni a dolgot? Mindenképp próbálnék futni még néhány kört, azzal is időt lehet nyerni. A perrel mindenki csak veszít, ezt is értesd meg a féltesóddal, az pénz, idő és idegeskedés. Ha mégis beadja a keresetet, akkor sem kell nagyon izgulnod, nem lesz ítélet egyik napról a másikra. Ingatlanszakértő fogja felbecsülni a lakást, ha valóban többet ér, mint 7,5 millió, akkor nem fognak kötelezni rá, hogy annyiért adjátok el. Ha a féltesód nem érvel a tartozással (nehezen teheti, ha nincs papír), te pedig abszolút együttműködő vagy, nem hiszem, hogy gond lenne. Mindenesetre, ha perre kerül a sor, valahogy kaparj össze ügyvédre valót, megéri.


[link]

2016. nov. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 kovpet ***** válasza:
100%

Ha 12 misit ér, akkor vegye csak meg annyiért a vevője és utána az ő részéből fizesse ki a saját tartozását, ne a közösből.

Már ha el akarod adni. Ha nem, akkor per lesz, de azért kérdéses, hogy te 18 évesen miből fizetsz majd évekig egy fél ház törlesztőjét meg a rezsit is meg még élsz is mellette. De ezt neked kell kiszámolnod persze.

2016. nov. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Nezzuk forditva a dolgokat eladod ha kipengeti a lakas felet neked. utana azt tesz vele amit akar adjon neked 7.5 millat es annak adja akinek akarja a lenyeg az h az az ismeros ha kifizeti a 7.5 et egyaltalan nem biztos h azt te megkapod sőt biztos h nem, menjen birosagra ő tratozik masnak nem te ugyh neked időd van neki nincs ha beszelsz vele akkor jatszd fel mobilra a beszelgetest mert ha megfenyeget akkor te maris feladhatod rendorsegre h megfenyegetett ill neked az igazat fogja mondani es a birosagon is felhasznalhatod es elfogadhatjak mint bizonyittekot akar mi is kijohet a szajan ilyen beszelgeteseken... amugy meg neked mindegy lehet h fel sem ad birosagra azert az ugyved sincs ingyen es a masik h ez akar evekig is elhuzodhat ugyh csak legy nyugodt
2016. nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

És papíron 7,5-ért menne az üzlet, mi? Ez bizony adócsalás, pont ezért csinál a NAV minden ingatlan adásvétel után személyes értékbecslést.

Nem kell megijedni más uzsorakölcsöne miatt, én biztosan dokumentálnám írásban és diktafonnal a "testvéred" gyanús ügyleteit, rávenném hogy beszéljen róla úgy téve, mintha belemennék a dologba. Ha megvan, már be is lehet inteni neki. De!

Neki is joga van az ingatlan feléhez, így szinte biztos, hogy elrendelik az eladást vagy kifizetést.

Azt javaslom hogy adjátok el eredeti áron, aztán 50/50. Attól nem kell félni hogy odaköltözteti az illetőt és az problémázik, arra van a rendőrség.

2016. nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 ede1219 ***** válasza:
100%

"Nem tudnál beszélni azzal, akinek tartozik, hogy várjon még? Vagy hárman leülni és megbeszélni a dolgot?"


Nekem az jött le az eddigiekből -ijesztő a pali, több millió tartozás- , hogy a "kedves" testvér bedobta uzsorára fedezetnek a fél részét, és most jön a "bankos" a pénzért vagy a kégliért, és már további kamattal sem akar várni.

2016. nov. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem akarom idegennek eladni,én akarom megvenni a részét de még nincs annyi munkaviszonyom h kapjak hitelt.


Dolgozom,van fizetésem. Tudom fizetni a dolgokat majd

2016. nov. 13. 12:47
 10/13 anonim ***** válasza:
A dolgokat bonyolítja, hogy bármilyen eladás után a megszerzett jövedelem adóköteles. Mivel az örökléssel szerzett vagyon felett jó esetben is csak rövid ideje rendelkeztek, ezért nem telt le a lakás eladásból származó jövedelmekre vonatkozó 10 év utáni adómentesség. Nem világos, hogy a kérdező a haláleset előtt is itt lakott-e, azaz lakottan vagy üresen örökölték-e az ingatlant. Ráadásul közös tulajdon esetén bármely örökös csak a másik örökös írásos beleegyezésével lakhat az ingatlanban. Én is azt tanácsolom, hogy ehhez bizony hozzáértő ügyvéd kell, mert sok a zavaros elem a dologban.
2016. nov. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!