Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagynéném folyamatosan...

A nagynéném folyamatosan 'kedves' megjegyzéseket tesz felém. Már elegem van. Mit tegyek a lenti esetben?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán találkozom a nagynénémmel és a családjával, valamint a nagyszüleimmel. A fentiek miatt, valamint azért, mert a nagyszüleim eléggé fásultak és kimondatlan is, de nagynéném pártját fogja. Már ott tartok, hogy csak ünnepekkor találkozom velük, néhány órára.


Viszont több, mint két éve együtt vagyok a párommal. Ezzel nem is lenne gond, csak annyi a 'probléma', hogy orvos és idősebb is nálam. Már akkor érezhető volt, hogy nem nagyon szívleli(k), mikor bemutattam neki(k). Nagynéném el-el ejt felé is egy-egy nagyon 'szívélyes' megjegyzést, tipikusan úgy, hogy olyankor rá sem néz... A páromat nyilván zavarja, de nem szokott vele foglalkozni. Ha olyanja van, egy-egy mondattal 'helyre teszi'.


Nagymamám is hangot adott a nemtetszésének, viszont gyakran -már amennyire a helyzet adja- traktálja, hogy itt fáj, ott fáj neki, mit csináljon...


Lényeg, a lényeg, szinte a nullára redukáltam / tuk le a találkozást a családtagokkal, de így sem bírják ki azt a pár órát. Mi is szenvedünk, de nagyszüleim is, meg keresztanyám is...


Mit tudok / tudunk tenni? Mennyire normális?


N



2016. nov. 16. 19:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Szóval. Nekem is elég gyakran 'szólogat be', és a páromnak is...
2016. nov. 16. 19:35
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Nagynéninek nyilván ez az egy öröm jutott az életben.
2016. nov. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szinte nulla legyen egészen nulla és probléma megoldva.

Persze előtte közölni kéne a családdal, hogy ha nem szűnik meg ez a hozzáállás, akkor következik be a nulla.

Hátha változnak..

2016. nov. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Én is azonosan nullára redukálnám a találkozást, ha nekem valami szenvedés, s a másik fél a hibás, akkor mit fárasszuk egymást...


S nem kötözködésből, de szível, a megszívlelben van plusz l, ami teljesen mást jelent. Tudom, hogy nehéz a magyar nyelv, de hátha megjegyzi valaki most...

2016. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetlen konkrét megjegyzést sem írtál, így azt sem tudhatjuk, nem te vagy-e túl érzékeny.

Ez már csak azért is elképzelhető, mert csak ünnepekkor (ez gondolom évi 2-3 alkalom) találkozol velük néhány órára, és mégis azt írod, folyamatosan tesz megjegyzéseket rád.


Elképzelem, hogy mondjuk 5 hónap van két találkozás között, te meg 5 hónapon át rágódsz egyetlen délután történésein. Ez bizony elég komikus!

2016. nov. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!