Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszom a párom...

Jogosan haragszom a párom szüleire?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel még csak 22,21 évesek vagyunk, de már 4 éve együtt lakunk. Akkor hatalmas dolognak éreztem, azt, hogy az anyja megengedi, hogy hozzánk költözzön, és szívesen dolgoztam egy csomót a kapcsolatunkért. Aztán a helyzet rosszabb lett, mikor anyám kirakott minket, és a barátnőm szülei se fogadtak be, mert épp nehéz anyagi helyzetbe voltak, leginkább azért mert a kiskedvenc első szülött fiukat pénzelték. Mi meg középiskola mellett dolgoztunk, kajára is alig volt pénzünk. Minden nap úgy éreztem, hogy összeesek a fáradságtól, hogy nem bírom tovább, és beledöglök. De azóta már jobb a helyzet. Van stabil munkahelyünk, és eléldegélünk. Azóta a barátnőm szüleivel is gyakran találkozunk, és úgy tűnt megbánták, hogy ilyenek voltak és szívesen segítenek minket. Aztán a minap kibújt a szög a zsákból, amikor véletlenül egy kicsit beszóltam nekik, a fiuk miatt, hogy elég gáz, hogy ő mindent megkap a barátnőm meg semmit. És konkrétan leordították a fejemet, hogy milyen hálátlan vagyok, mert ők megengedték hogy a barátnőm hozzánk költözzön és most is egy csomót segítenek, én meg csak így bele merek szólni a dolgaikba. De most komolyan... inkább nem ők a gázak, amiért az - akkor még csak 17 éves - lányukat lepasszolták, aztán meg le se sz*rták?
2016. nov. 21. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Valahol igazad van, ha 17 évesen elengedték a kezét, akkor nincs miért hálásnak lennetek, főleg neked. Arról nem beszélve, hoy amikor bajba kerültetek, nem segítettek.
2016. nov. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Gondolom önszántából költözött a lány hozzátok.Akkor nem értem mi a probléma.

Annak idején játszottátok a papás-mamást, itt az eredménye.

2016. nov. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

És a saját szüleidre nem haragszol? Azt írod, hogy ők is kiraktak. Mástól miért várod el azt, amit a saját családod sem biztosít?

Szerintem inkább örülj neki, hogy most jó a viszony és segítenek is, és hogy egyébként is normálisan sikerül megélnetek. Nem kell beszólogatni és felhánytorgatni a múltat.

2016. nov. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell senkire haragudnod és valóban nagy bunkóság beleszólnod más család dolgaiba. Eleve nem értem minek összeköltözni 17 évesen? De ha azt akarja valaki, akkor teremtse is meg hozzá a feltételeket, vegyen ki albérletet, stb. Nekem soha nem lett volna pofám ilyesmihez, hogy odaköltöztessem anyám nyakára a páromat.

Egyébként alapból nem értem, hogy titeket miért kell mindig segíteni valakinek? Felnőtt emberek vagytok, lehet dolgozni, nem követelőzni a szülőktől.

2016. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Semmi kozod hozza hogy a baratnod szulei hogyan rendezik az eletuket.
2016. nov. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Azért annak valami oka van, hogy mindkét szülő kirakott benneteket?
2016. nov. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Valami tuti kimaradt a leírásból, mert azért 17 évesen biztos nem engedném a gyerekemnek hogy elköltözzön, meg azt sem, hogy az éppeni párja hozzánk költözzön.

Miért is kellett ilyen gyorsan összeköltözni?

Itt mind a két szülő részéről felelőtlenség történt, nemcsak barátnőd szüleit, de a saját szüleidet sem értem miért mentek ebbe bele.


Túl zavaros ez a történet. De amúgy te ezt miért így éled meg, hogy "lepasszolták" a lányukat?

Azért mondom, hogy itt valami nem kerek.

2016. nov. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azért a másik oldalra is kíváncsi lennék. Ki lettetek dobva az egyik helyről, a másik helyre nem mehettetek és ők úgy érzik, hogy mégis mennyit segítenek. Aham. Valami nem kerek. Ti is azok a fajták vagytok, akik olyan életet élnek, ami egyszerűen elviselhetetlen, ezért inkább pénzelnek, csak ne kelljen veletek együtt élni, de nektek semmi se elég?
2021. aug. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!