Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisfiam állandó lakcímét...

Moncsa00 kérdése:

Kisfiam állandó lakcímét szeretném megváltoztatni, személyi igazolványt szeretnék neki csináltatni, az apa semmibe sem egyezik bele, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Kisfiammal három éve elköltöztünk volt páromtól, akivel nem voltunk összeházasodva, édesanyámhoz. Azóta itt jár ovodába, apuka 2 hetente elviszi hétvégére. 1 éve elindítottam a gyerekelhelyezési pert, azóta még egyetlen tárgyalást nem tűztek ki. Apuka nem ír alá semmit, többek között a személyit sem illetve, hogy ide a kerületbe legyen fiam bejelentve. A per akár 3-4 évig is elhúzódhat. Addig semmit sem tehetek? Személyi nélkül még nyaralni sem tudom elvinni miközben apuka még gyerektartást sem fizet és sehova nem viszi.
2016. nov. 24. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Az anya alap esetben (ill. bármelyik szülő) egyedül bejelentheti a gyermek lakhelyét, tartózkodási helyét.
2016. nov. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Van ügyvéded? Szerintem sürgősen keress egyet, ilyen nincs, hogy egy év alatt még tárgyalást sem tűznek ki. Ideiglenes gyermekelhelyezést kérhetsz a bíróságon addig is, amíg az érdemi döntés megszületik. A lakcímváltozás bejelentéséhez nem kell apa, ha a tiéddel azonos lesz a cím. Személyi igazolvány ügyében fordulj a gyámhivatalhoz.
2016. nov. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Igen, egyedül is elintézheted. Olyan meg nincs, hogy egy év alatt egy tárgyalást sem tűztek ki. Valami nem stimmel a történetben.
2016. nov. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló, a személyihez (ha még nincs neki) idén januártól kell az apa is! Csak akkor nem kell, ha az anyáé a kizárólagos felügyelet. Sajnos tudom, mert nálunk is hasonló probléma volt, csak nálunk már van ítélet, így én azzal a kezemben már el tudtam intézni a személyit. A lakcímet nem tudom, utoljára 4 éve módosítottam a gyerekét, akkor még nem kellett hozzá semmi, csak a lakcímbejelentőt kellett kitölteni. Most nem tudom, hogy kell-e hozzá az apja, de szerintem nem.


De nem értem, ha egy éve beadtad a keresetet, akkor hogyhogy azóta sincs kitűzve a tárgyalás?

2016. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Utolsó válaszoló, a személyihez (ha még nincs neki) idén januártól kell az apa is! "


Mindig kellett, nekem pl. halotti anyakönyvi kivonatot kellett bevinnem (elhunyt az édesapa), amikor az első személyit csináltattam a gyereknek. A törvény szerint ha a szülők fontos kérdésben nem tudnak megegyezni, akkor a gyámhivatalhoz lehet fordulni, ezért írtam, hogy a személyi ügyében ott próbálj intézkedni, ha sürgős.

2016. nov. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A lakcím bejelentéshez is kell most már az apa vagy bírósági határozat
2016. nov. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!