Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Újabb karácsonyos kérdés....

Újabb karácsonyos kérdés. Tényleg én vagyok az értelen ha mindenképpen a szüleimmel akarok karácsonyozni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, a barátom 24. Még csak 1,5 éve vagyunk együtt, de abból fél éve együtt lakunk, szóval családnak tekintem magunkat.

Itt az oldalon azt látom, hogy sokan panaszkodnak, hogy a párjuk a saját családjával akar ünnepelni, és nem kettesben. És mindenki nekik ad igazat, hogy mekkora kis anyuci pici fia/lánya a párjuk, éretlen, nem képes elszakadni. Nekem ez furcsa, mert én is biztos vagyok benne, hogy szenteste a szüleimmel, nagyszüleimmel, nagynénémékkel leszek, ahogy eddig mindig. A barátomat szívesen látják, de én megérteném természetesen ha ő is a saját családjával akarna lenni. Nekem semmi hangulata nem lenne kettesben a szentestének, nem vagyunk vallásosak, a szentest mindig a rokonokról, az ünnepi hangulatról szólt. A barátommal kettesben meg csak agy átlag hétköznap lenne, mert amúgy is kettesben vagyunk esténként, magunknak minek díszítenénk fát, vagy csinálnánk finom kajákat? Semmi karácsonyi hangulat nem lenne. Vele bármelyik másik este tudok bármit csinálni, nem kell hozzá karácsony. A rokonaimmal ellenben nem. Meg apukámat sem akarnám egyedül hagyni, neki idén már mindenkije meghalt, csak anya részéről jönnek a rokonok. Biztos rossz lenne neki, ha az egyetlen vérrokona sem lenne ott. Ezek tényleg olyan elfogadhatalan indokok? Hogy az ünnepeket mindenképpen a rokonaimmal akarom tölteni? El sem tudnék képzelni kettesben egy ünnepi hangulatú szentestét. Mi amúgy is minden este próbálunk minőségi időt együtt tölteni, nem tudom mivel lehetne ezt karácsony alkalmából "feldobni".



2016. nov. 30. 11:30
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk természetes, hogy mostmár, hogy együtt élünk együtt töltjük a szentestét. Haza 25-26án megyünk. Megegyezés és felfogás kérdése, ha ti nem így látjátok jónak, ne így csináljátok.
2016. nov. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
83%

"A barátommal kettesben meg csak agy átlag hétköznap lenne, mert amúgy is kettesben vagyunk esténként, magunknak minek díszítenénk fát, vagy csinálnánk finom kajákat? Semmi karácsonyi hangulat nem lenne. "


Ha nem akartok kialakítani karácsonyi hangulatot, akkor persze hogy magától nem lesz. Ha így álltok a közös karácsonyhoz, akkor még tényleg gyerekek vagytok, és nem felnött pár.

2016. nov. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy hogy mások mit mondanak? Csináljátok úgy, ahogy nektek jó.
2016. nov. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
59%
Neked úgymond már a párodnak kéne az elsőnek lennie,de pontosan ugyanolyan vagy,akiket említesz a kérdés kifejtésében.Anyuci pici lánya.Egy komoly,tartós kapcsolatban,ahol együtt élünk,el sem tudom képzelni,hogy ne együtt legyünk szenteste.Ketten díszítsük a közös fánkat,csináljuk a vacsorát,dekorációt.25.-én az egyik szülő páros,26.-án pedig a másik.Szerintem a családok 90%-a így csinálja,de ahány ház,annyi szokás.Ha neked csak másodlagos a párod,lelked rajta.Úgyhogy a kérdésedre válaszolva,bár nem tudom,hogy ez az "értelen" szó mi akart lenni...De igen,értetlen és éretlen vagy.
2016. nov. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen megértelek - azt kivéve, hogy nem lenne hangulat, azt azért meg lehet s kell teremteni... Rajtatok múlik. Ha nektek nem fontos, ne legyen, nem gond, persze.

A párom már nagyon tűkön ült tegnap is, akkor akarta előszedni a karácsonyos dobozt, csak elmaradt. No majd ma :) A világítás tart legtovább, hónapokig vidám fényeink vannak. Majd vágunk a saját fenyőnkről ágakat (évtizedek óta ellenzem a faállítást, anno gyerekként is elértem, hogy ne legyen), feldíszítjük, az első mézesek ma lesznek, közös sütögetéssel...

De valahogy ünnepibb, ha többen vagyunk, ezért megyünk az ő édesanyjához karácsonyeste, azt nagyon szeretem :)


Átlag hétköznap... Az akkor volt, amikor a párom egész karácsonykor dolgozott éjjel. Most nem. Díszek, fények, ételek, italok, a lélek állapota, zene... Ezt azért kár lenne teljesen kihagyni. Én sem vagyok jó ünnepekben, de azért igyekszem valamit összehozni most, hogy a párom többé nem dolgozik karácsonykor... Semmi nagy flanc, az nem is kéne, de egy csöpp hangulat...

2016. nov. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
82%
:D bocs de miért ne lehetne kettesben karácsonyi hangulat? Mi ilyenkor együtt előhozzuk szitkozódva a fát:D aztán feldíszítjük és együtt megcsodáljuk a művünket.Végül berakjuk az ajándékokat a fa alá és másnapig nem bontjuk őket ki. Másnap valami modern karácsonyi zenét berakunk beülünk a fa elé és átadjuk egymásnak az ajándékokat. Utána film nézés stb. Ebben mi nem karácsonyi? nem is értem hogy nem tudod elképzelni magatokat kettesben karácsonyi hangulatban :S
2016. nov. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
96%

Ha a pároddal ezért nincs köztetek konfliktus, azaz neki is megfelel, akkor senkinek semmi köze hozzá, hogy ti hogy csináljátok a karácsonyt, vagy egyéb dolgaitokat.

Ha nektek így jó, akkor legyen így!

2016. nov. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
De mások mit csinálnak kettesben? Tényleg fát díszítenek meg csinálnak ünnepi menüt két emberrel? Persze pár fenyő ágat biztos berakok vázába, de egyikünk sem egy ilyen nagy designer típus. Nincsenek se díszeink, se égőink. Se hely a fának. Se pénz ilyesmikre. De még ha lenne is, magunknak szerintem akkor sem csinálnánk, napokig lehet kerülgetni a fát, meg seperni a leveleit, aztán lebűvészkedni a tűlevelekbe gabalyodott díszeket. Ha adig le nem dönti persze a macska. A konyhánk nem nagyon alkalmas bonyolult kaják elkészítésére, csak a legalapabb eszközeink vannak. De ha több ember van, köztük gyerekek, akkor mindjárt értelmet nyernek ezek a dolgok.
2016. nov. 30. 11:50
 9/43 A kérdező kommentje:
Mondjuk itt adtatok jó ötleteket, pl. mézeskalácsot szerintem tudnánk csinálni.
2016. nov. 30. 11:53
 10/43 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem itt az a "baj", hogy még túl fiatal vagy, meg új a kapcsolat. Fél éve éltek együtt, még sztem tök érthető, hogy a megszokott családi karácsonyra vágysz. Ha mondjuk 35 éves lennél és/vagy 10 éve együtt lennétek, akkor lenne ez inkább furcsa, szerintem így még teljesen normális, hiszen csak most próbálgatsz leszakadni a szüleidről.
2016. nov. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!