Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van/Volt világháborúból...

Van/Volt világháborúból hazatért rokonotok, felmenőtök akit ismertetek?

Figyelt kérdés

Van valamelyikőtöknek apja, nagyapja, aki akár hadifogságból, akár a Don kanyarból, akár máshonnan gyalog vagy valahogy hazatért, és mesélt nektek a hazajutásról és a kintlétről?


Köszi!



2016. dec. 13. 13:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%

Van de csak annyit tudok, hogy nem a 2. magyar hadsereg tagjaként ment a Don-hoz galád módon leigázni a dicső Szovjetuniót, hanem a Fin testvérországba ment segíteni őket védekezni a dicső Szovjetunió színlelt támadás utáni orvtámadása ellen.

Ott orosz fogságba kerül, ahonnan megszökött s hazajött.

2016. dec. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 tothp ***** válasza:
92%
Nekem volt egy rokonom, aki Ludovikás tisztként a Donnál sebesült. De teljesen felépült. Amikor még tudott volna mesélni, akkor nem nagyon volt szabad. Most már lennének kérdéseim. De nincs, aki feleljen.
2016. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyik nagypapám a fronton szolgált, másik pedig hadifogságban volt. Igen, úgy tudom, hazajött gyalog onnan. Részleteket nem tudok.
2016. dec. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Dédnagyapám is a Donnál volt, de sajnos nem tudom hogy jött haza. Annyit tudok, hogy a városba már gyalog, egy játékbabával. :)

Kintlétről annyit, hogy el kellett ásni magukat a hóba, hogy ne fagyjanak meg. Testvére így is megfagyott.

2016. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapám, mind a kettő.

Szovjet hadifogságból jött haza az egyik 15 évesen! vitték el (apja eltartotta a családot így őt küldték :/) 1944-ben. 36 kilóra fogyva érkezett haza meg sem ismerték otthon.


Másik nagyapám akkor már 20-as éveiben járt, ő hajón szolgált, hadifogságba került, de ő hamarabb szabadult és nem vitték messzire.

2016. dec. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagyapám harcolt a Donnál, aztán hadifogoly lett, utána malenkij robotolt, aztán hazajött.
2016. dec. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem dédnagymamám volt hadifogolytáborban, dédnagypapám helyett hurcolták el. Sajnos mielőtt megszülettem meghalt, de van egy interjú, amit az egyik helyi lakos nénivel készítettek. Az interjúban mesélt arról, hogyan hurcolták el őket, mi történt a táborban és hogyan kerültek haza. Dédnagymamám az egyike volt annak, akiről mesél.


[link]


22L

2016. dec. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
7-es vagyok, a videóban kb 5 perctől kezdődik!
2016. dec. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Az én nagyapám az Alpok környékén került hadifogoly táborba, miután beszakadt alattuk a hó. A falu papja látta mikor megtalálták őket, és ő már azzal jött haza nagyanyámhoz, hogy meghalt a nagyapám. Eközben nagyapám helyrejött, és mivel világéletében ezermester volt, benzines hordóból olyan dobkályhát készített a tábori szakácsnak, hogy a németek maguk közé vették, onnantól kezdve ő szerelt mindent, és így volt mit ennie végig, németül is megtanult. Az amerikaiak szabadították fel a tábort, és megkérdeztek mindenkit, hazajönne, marad Németországban vagy kiviszik Amerikába, ha szeretné. Nagyapám hazajött, és a pap híre ellenére nagyanyám megvárta. Aztán egy év múlva megszületett anyukám.
2016. dec. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
A dédnagyapám volt hadifogságban azt hiszem 4 évet, aztán hazajött (gyalog). Nekem nem mesélt mert nem sokkal a születésem után meghalt, de azok akiknek mesélhetett volna, azoknak se igazán mesélt, érthető módon nem szeretett erről beszélni. Annyit tudok, hogy nem evett krumplit miután hazajött.
2016. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!