Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet azt jól kezelni,...

Hogyan lehet azt jól kezelni, hogy Anyukám jobban szereti a hugom, mint engem?

Figyelt kérdés
Őt jobban csípi. Többet segít neki, jobban figyel rá minden szemponból ( érzelmileg és anyagilag is). Ezáltal persze a hugomnak másabb az élete, mert szeretgette,több sulija van, járatták nyelvórára, lakásvásárlásba segített neki, ajnározza stb. Engem egyáltalán nem. Néha ez zavar engem, néha nem. Hogyan lehet ezt jól kezelni?
2008. okt. 7. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben kerek perec rákérdeznék (nem támadóan, csak sima, érdeklődő hangon), hogy mi annak az oka, hogy a testvéredet ennyi mindenben segítették, téged pedig nem. Lehet, hogy a hugod talán betegesebb kisgyerek volt? Azt figyeltem meg ugyanis, hogy amelyik gyerek többet volt beteg, többet kellett vele otthon maradni a szülőnek, azzal valahogy szorosabb kapcsolat alakul ki. Mondjuk ettől még nagyon nem helyes, hogy az egyiknek ilyen nagy horderejű dolgokban segítenek, a másiknak meg nem. Talán próbálj meg anyukáddal kicsit jobban "haverkodni", csináljatok néha közös programot, amit te indítványozol, esetleg ha mész bevásárolni, kérdezd meg, neki nem kell-e valami, ilyen dolgok. Hátha akkor eszébe jut, hogy veled is kéne foglalkoznia. Mondjuk felnőtt korban azt hiszem már inkább a gyereke segíti a szülőjét, de talán anyukád ráeszmélne, hogy te kevesebbet kaptál anno mint a testvéred.
2008. okt. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

nekem pont igy volt, csak nem a hugommal, hanem a batyammal! csak nekem anyam sose bocsatotta meg, hogy nem fiu lettem.

mindig azt hallgattam, hogy a batyam igy, a batyam ugy, o bezzeg. (nem élt velunk, talan igy rosszabb volt)


mindezek ellenere nagyon szerettem a batyamat, magamat meg utaltam, hogy ilyen "selejtes" vagyok.

Aztan szerencslre rájottem, hogy nem szabad,hogy erdekeljen, mert en en vagyok, és nem kell hogy jobb legyek, vagy olyan legyek,mert en igy vagyok jol.


ne zavarjon, nem kell, hogy "teperj", nem verseny.


az a lenyeg, hogy te te vagy, olyan, amilyen.


(ja, anyam meg a batyam segitettek egymast anyagilag, nekunk most jol jonne, mert jon a baba, a batyam siman elutasitott, anyam meg a batyammal egy varosba lakott, direkt odakoltozott, o neha akar segiteni, de nem tud, mert 200km-el odebb lakik)


ilyen az elet :D mi kapunk mást, amit ők nem, és lehet az a más sokkal értékesebb, én igy fogom fel. :)

2008. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
lehet, h téged erősebbnek, talpraesettebnek lát, ezért nem támogat annyira.
2008. okt. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!