Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőttek! A ti családotokban...

Felnőttek! A ti családotokban a szülők pénzügyi helyzete tabutéma?

Figyelt kérdés

Tudjátok hogy mennyit keresnek a szüleitek,mire mennyi megy el?

Már felnőttem,de se gyerekként,se most nem tudom mennyi a bevételünk.

Azzal lettem elküldve,mikor megkérdeztem apámat a fizetéséről,hogy "Nem mondom meg". ...



2016. dec. 15. 19:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk nem tabu.
2016. dec. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

Gyerekként emlékszem arra hogy előttünk sose beszéltek a pénzről, így visszagondolva talán azért hogy ha akartunk valamit ne érezzük azt hogy épp most nem alkalmas a vétel, mert kell fontosabbra(autó fenntartás) de mindig megvolt mindenünk, csak az árat nem tudtuk(le volt kapargatva a csomagolásról)

Ma már dolgozunk tesómmal, ha anyuval elmegyünk valahova vegyesen fizetünk, egyik üzletben én, a boltokban Ő.

Ma már így huszonévesen felnőttként kezelnek minket, és anyu olyan hogy velem tárgyalja ki a munkahelyet ahol dolgozik, és a pénzzel is így van, lehordjuk a munkáltatókat, meg hogy ilyen fizetésekből számolgassunk hogy minden jó legyen. Bezzeg nyugatabbra.

25F

2016. dec. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem tabu, de nem is beszédtéma. Gyerekfejjel is tudtam, hogy nagyjából mi az, ami belefér a jövedelembe, képben voltam azzal is, hogy ha éppen építkezünk, akkor nyilván kevesebb, pedig nem emlékszem, hogy valaha is magyaráztak volna erről, vagy elhangzottak volna konkrét összegek. Most is be tudom lőni, kb. mennyi a nyugdíjuk, de nem beszélünk róla, ők sem tudják, hogy én mennyit keresek.
2016. dec. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Azt tudom, hogy apám mennyi nyugdíjat kap, mert egyszer amikor kórházban volt, engem kért meg, hogy vegyem át. De, hogy mire költi azt nem tudom. Sokszor vitatkozom vele, mert nagyon magas a nyugdíja, és így is állandóan kölcsön kér. Ráadásul az idióta alkoholista felesége (nem az anyám) még a számlákat sem fizetni. Így én szándékosan kívül tartom magam. Nem kérdezem, az ő gondjuk.
2016. dec. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem tabu, sőt , nagyon is tudom forintra pontosan, mivel én és a tesóim segítjük ki őket rendszeresen.

De régen is sokszor volt, hogy mi vettük fel anyukánk fizetését, postán befizettük amit kellett stb, intéztük a dolgait, mert neki nem volt ideje.

2016. dec. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem hiszem, hogy tabutéma lenne. Ha megkérdezném, valószínűleg elmondanák. De soha nem kérdeztem őket, mert igazából nem érdekelt. Amíg ők tartottak el, addig az volt a fontos, hogy legyen pénz kajára, ruhára, stb. ezekre meg volt, szóval a többi nem érdekelt, hogy ezen felül mennyi pénzük van. Most meg már pláne nem.


31/N

2016. dec. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%
Én eléggé képben vagyok hogy mennyi jön be mennyi a megtakarítás. Nem tabu. Az meg hogy havi szinten mire költenek nem is igazán érdekel. Arra költenek mint az átlag. Kaja , számlák, kocsi fentartás. Semmi extra.
2016. dec. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%
nem mert én osztom be nekik (17/F)
2016. dec. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem tabu, bár konkrét összegek kimondva sosem voltak, de mivel anyám htb volt, igy annyit érzékeltünk, hogy sokszor kevés. Meg el is ment építkezésre.

Tudom mennyi a nyugdíjok, de kiegészítés is van, azt nem tudom mennyi, de hogy többet költenek mint ami bejön, az tuti.

Én a gyerekeimmel nem tabuként kezelem, tudják ha kevés volt miért nincs elég, miért nem lehet mindent megvenni, de ha van több, azt is tudják, velem örülnek (nem azért mert akkor van mit költeni :-D ).

2016. dec. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk nem tabu. Én dologozok diákmelón plusz suli ha úgy van akkor segítek a szüleimnek.

16/F

2016. dec. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!