Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyósnak,...

Hogy mondjam meg anyósnak, hogy menjen ki, mikor vendégem van?

Figyelt kérdés
Már nagyon plafonon vagyok tőle! Már két hetem sincs szülésig, és egyre gyakrabban jönnek látogatni az ismerősök, meg barátok. De az a baj, hogy anyós minig bepofátlankodik a szobába, mindegy, hogy ki van ott. De legalább befogná a száját, dumál össze vissza, helyettem válaszol, mintha valami fogyatékos lennék. Tegnap is átjött a testvére, megnézni, hogy mi újság, hogy vagyok, persze anyós egyből ott termett, és ráadásul akkor jött ki a csirkéi közül, és elkezdett dörgölőzni a kiságyhoz.(ami persze szépen mosva, vasalva, el van készítve) Én meg rászóltam, hogy menjen és öltözzön át, mosson kezet, úgy jöjjön, be. Bele sem merek gondolni, mit fog csinálni a gyerekkel. De nem értem mit kell a nyakamon ülni mikor vendégem van. Persze balhé lett belőle, de szerintem jogosan zavar a dolog. Szerintetek?
2008. okt. 7. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jogosan zavar. Nekem a saját anyám nem jön be ha vendég jön hozzám. Szerintem jobb lenne tisztázni ezeket a dolgokat, mielőtt meg lesz a baba. Vagy ő hogy gondolja bejön a kertből és tyúkszaros kézzel kiveszi majd a picit a kiságyból? Mindenkinek szüksége van magánszférára. Lehet, hogy jobb lenne ha a férjeddel beszélnél, hogy ő beszéljen az anyukájával, talán rá jobban hallgat.
2008. okt. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A férjem már szólt neki nem is egyszer, de nem foglalkozik vele. Úgy van vele, hogy úgysincs itthon a párom, kit érdekel mit beszél...

Ja, most kitalálta, hogy itthon lesz két hét szabin, ha megszülök. Szerintem akkor már most nézek valami jó kis elmegyógyintézetet magamnak, mert ki fog készíteni az tuti...

2008. okt. 7. 15:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Húha, nem semmi, és meg sem kérdezte, hogy Te esetleg szeretnéd e, hogy ott legyen Veled az első két hétben? Én már most szóltam a családnak, hogy az első két hétben szeretném ha összeszokhatnánk, jöjjenek, de ne legyenek velünk egész nap. Azért nem semmi anyósod van. Ha a férjedre nem hallgat, akkor pedig mond el neki Te hogy ez nem jó így, nem kell nagyon finomkodni, max egy kicsit megsértődik, de legalább békénhagy. Sok sikert! Az első válaszoló voltam.
2008. okt. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Engem is zavarna, de légy vele kicsit türelmes.

A leveled alapján nem egy bölcs, megfontolt asszony, hanem egyszerű lehet. Ő lehet, hogy nem is látja át, hogy ez téged zavarhat. Biztosan azért megy be, mert örül, hogy a baba miatt most nagyobb a "forgalom" nálatok, és esetleg ő is szeretne beszélgetni...?

Teljes mértékben igazad van, de vigyázz vele, el ne durvuljon a viszony köztetek, mert az nem vezetne semmi jóra, azonkívül, ha egy kicsit "csiszolsz" anyósodon, még biztosan sokat fog neked segíteni, hisz ő is örömmel várja és szereti a kisunokát.

2008. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Nekem a nagymamám még most 26 év után is sírva mesélte el, hogy anno, mikor anyu szült engem, kivett 2 hét szabit, és eljött hozzánk segíteni, persze csak napközben, este hazament. Apám pár nap után számonkérte tőle, meddig akar még oda járni, mert Ő akar engem fürdetni, meg amúgy is, ne legyen ott...Mami 26 év után is elsírta magát, mikor mesélte. Ja, a szüleim 9 éves koromban szétmentek.

Szóval ha hosszú távon gondolkozol, akkor nagyon finom leszel vele, és nem haragítod magadra. Később (sőt, talán abban a két hétben is) nagyon jól jön majd a segítsége.

Félre ne értsd, a határokat tisztázzátok, de ne akadj ki már előre attól a két héttől.

2008. okt. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

utolsó válszolónak, az az első két hét tényleg legyen a szűk családé, lehet segíteni de ha a kérdező nem szeretné hogy ott legyen akkor azt szerintem tiszeteletben kéne tartani.megjegyzem én sem szeretném ha az anyósom ott lenne.anyukám az más, de az anyósom...na ő nem

kedves kérdező:mond el neki szépen te mit szeretnél, csak finoman, de most te és a baba a legfontosabb.

sok boldogságot és egészséget és kitartást erre a kis időre!

2008. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Az természetes ha az idösebbek szeretnek pletyozni,ezért is jàr be hozzàd,mikor vendégeid vannak.

Nem ö az egyetlen ilyen anyos.

Mondjuk a higénia szempontjàbol figyelj oda,és monnd meg neki a véleményedet,bàr az se jo ha magadra haragitod....

A legjobb lene ha külön ^költöznétek idövel,akàr albérletbe is.

Szerencsére én nem tapasztaltam anyosomat,és anyàmat sem,mivel messze élek tölük,de megmondom öszintén,néha elkellne a kis segitség itt is...

Szoval a lényeg ne haragitsd magadra,inkàbb finoman figyelmeztesd

2008. okt. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal nem is lenne gond, ha otthon akarna maradni veled segíteni, nem tudom miért, de ezen manapság sokan kiakadnak, pedig elég régóta szokás ezt így csinálni, mert szülés után még gyenge az ember, sokan alig tudnak felkelni az első héten. Velem is otthon maradt anyu, mert én egyedül biztos nem tudtam volna mindent megcsinálni, egy hétig gyakorlatilag ágyban feküdtem, és csak a picihez keltem fel. Ha többet voltam fent, akkor már szédültem, levert a víz. Szóval valószínű anyósod ezzel jót akar, mert ő már átélte ezt. Csak az a gond, hogy nem tűnik valami tapintatos asszonynak. Az meg, hogy nem hagy élni, szintén nem jó pont. De mást nem tehetsz, mint hogy megkéred, hagyjon magadra ha vendéged van, mert ők hozzád jönnek, és nem hozzá. Vagy költözzetek külön, mert ha jól veszem ki a szavaidból, végülis ti éltek nála. És hát ő az aki szívességet tesz ezzel, szóval ő úgy gondolja, akkor nektek tűrnötök kell. Persze nem szép tőle, hogy így viselkedik, mert az illendőség szabályait be kéne tartani.
2008. okt. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg legyen valaki akármilyen egyszerű is,ez tapintatlanság,sőt ha mindig így viselkedik,az már pofátlanság.El tudom képzelni,hogy az agyadra megy,és meg is értem teljes mértékben.Nem tudtok tőle külön költözni?Mert úgy veszem ki a soraidból,hogy nála laktok.Ez nagyon nehéz helyzet,mert ugye ő tesz ezzel nektek szívességet.Némely szülő úgy érzi,ha segít a fiataloknak akár anyagilag akár,hogy nála lakhatnak,azzal jogot vásárolt,hogy beleavatkozzon az életükbe,hogy minden be beleszóljon.Először talán próbálj meg vele leülni normálisan megbeszélni ezeket a dolgokat,ha nem megy akkor határozottabban.Csak az a baj,ha összevesztek,az megkeseríti az életeteket hogyha nem tudtok külön menni.A férjed hogy áll ezekhez a dolgokhoz?Anyuka kisfia,vagy tudja hol a helye?

Hát kívánok neked sok türelmet,kitartást,és ha lehet szabadulást tőle.


Sok boldogságot a babához.

2008. okt. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
És én még azt hittem hogy kaphattam volna jobb anyóst.
2008. okt. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!