Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak az én családom ilyen?...

Csak az én családom ilyen? Kinek miért az a sors jut ami jut? Valakinek miért kell szenvednie egész életében?

Figyelt kérdés

Már kb minden családtagommal beszéltem erről és azt vettem èszre hogy egyikkel sem bántak jól a szülei, kiközösítették őt az iskolàban bizonyos dolgok miatt stb. A ti családotokban is történtek ilyen esetek?

Hogyan lehet ezen túl lépni és feldolgozni?


Volt nàlatok olyan hogy az egyik testvért pl az anya jobban szerette és az egész életét megkeserítette ez a tudat?

Hogy lehet segíteni az ilyen emberen aki a családomban van?

17l



2017. jan. 1. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

nálam nővéremet "szerették" jobban, ami több dologban is megmutatkozott.

ő szinte mindent megkapott fiatal korában, amiért kinyitotta a száját már meg is volt véve neki.

én a töredékét sem.

és itt alapvető dolgokról beszélek mint ruházat iskolába járáshoz, vagy egy bringa hogy 14 évesen ne a kis kerekű gyerek biciklivel vagy a szakadt kempingel kellejen nyáron a barátokkal bringázni.

bezzeg neki megvették közel 100 ezerért a montit, ami a 90-es évek végén igencsak nagy számnak számított.

én nyári munkából vettem meg az első biciklimet 15 évesen.

mikor elköltözött akkor őt támogatták.

engem viszont semmivel mikor én költöztem.

ugyan ez volt a párkapcsolatokban is, a barátainak a se*ge ki volt nyalva, de mikor én vittem haza egy csajt, mindenki flegmázott vele, és ki lett beszélve a hátam mögött.

ezek csak egyszerű példák a sok száz eset közül.

aztán még voltak a kivételezések, minden esetben csak az ő szavát hitték el, hozzáteszem hogy rengetegszer hazudott, de hiába mondtam el mi hogyan történt, mindig én voltam a rossz.

végül is egy dologra jó volt ez az egész, egész életemben soha nem vártam el semmit mástól, mivel soha nem is kaptam meg semmit amit szerettem volna.

így mindenem ami van, azt önerőből hoztam össze 18 éves korom óta, mert azóta melózok.

aztán most csodálkoznak a szüleim, hogy miért tekintek rájuk "semleges" családtagként, pedig már párszor elmondtam nekik felnőtt fejjel, hogy amit csináltak az nem tűnik el nyom nélkül.

persze néznek mint a birka, hogy honnan veszem én ezeket...

nagyon nem tudsz vele mit kezdeni, mert én sem tudtam.

fogtam magam és önállósodtam mikor már volt rá lehetőségem.

2017. jan. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Azért én ezt még nem nevezném szenvedésnek. Van annál rosszabb is mintha kiközösítenek a suliban, vagy (szerinted) anyád jobban szereti a tesódat.
2017. jan. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó. Segíteni akarok egy családtagomnak feldolgozni a leírtakat.
2017. jan. 2. 02:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is nővérke volt a nagy kedvenc. Összefoglalva nővérem hercegnő élete van. Én meg öcsém "nincstelen csoro" szolga gyerekkorunk volt és k.ss volt a nevünk.

Az lett vége nővérem 40 évesen 8 osztály, 0 munkaviszonnyal, életképtelen, elkényeztetet ,hisztis tini lány értelmi szinvonalán van.

2017. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nővérem van. Mindig mindent megkapott. Albérletben él, de van saját lakása amit kiad. Szóval lakás, már a 3. Ajándékkocsit használja, ingyen mobil, kifizetett tel.számlák stb... én semmit nem kaptam. Gyerekkoromban jó sok verést, megalázást, hogy hülye vagyok meg hazug stb... pár hete kapott egy Mercit... no comment a véleményem erről. Anno mikor a lap-topja elromlott... sírós hisztit csapott hogy nincs pénze blabla... azonnal kapott...

Közben apámt simán leugatja, mások előtt szidja milyen szemét stb... egyikükkel se beszélek már lassan egy éve. Mind a ketten undorítóan gonosz és rossz emberek. Irigyek és csak a pénz érdekli őket.

2017. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meglepően sok idióta szülő van. Egyet lehet tenni, le se kell őket sz@rni. Mint írták minél hamarabb önálló életet kezdeni, ünnepeken max egy sms és annyi. Ha hisztiznek, attól még nem lesz igazuk. A hisztijükkel is csak az erőforrásaidat akarják megcsapolni, szeretet köntösébe bújtatva, de kilóg a lóláb. Ekkor azt lehet mondani, hogy korábban kellett volna igazán foglalkozni a másikkal, nem 30+ felett. Az az ember már nem dől be, illetve már nem is érez semmit, az undoron kívül. A gondjaikat meg oldja meg a sztárolt rokon, és csá, balra el. Nem szabad hagynia kizsákmányolni magát.
2017. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
Annak lesz szerencsés az élete, akit szeretnek gyermekkorában. Ez biztos.
2017. jan. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!