Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vissza fog jönni a nevelőapám...

Vissza fog jönni a nevelőapám aki évekig terrorizált. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szal ez egy picit hosszú sztorii..Szal elváltak a szüleim 3 éves koromban,mert apa verte anyut,közben volt egy kutyánk és anya összeismerkedett egy kutyás palival,így amikor szétmentek anyuék a palihoz költöztünk albérletbe,majd összejöttek és megszületett az öcsém..Nagyon szerettem a nevelőapámat,szinte már-már a példaképem volt.(Am csaj vagyok)De egyszercsak kiment Skóciába dolgozni 2 évre,és csak 2-szer jött haza.Közben én kaptam egy telót,és a nevelőapám simkártyáját,és kaptam olyan hívásokat telón h itt várunk a csajokkal,gyere....Ez a nevelőapámnak szólt,de ő kimagyarázta.Szal miután végleg hazajött 2 év után,nagyon elromlott a viszonyunk..Sorozatosan,kb 2 naponta bántott,testileg és lelkileg is.Volt h az iskolából telefonáltak anyunak h mi történ a kezemmel mert vörös,kéznyomos,és nagyon be van dagadva..Volt h olyat ütött a fejemre h szó szerint hányingerem lett..Volt h levágott a földre,de nagyon..Volt a amikor fogat mostam a fogkefét belevágta az ínyembe és fáájt:((

Teljesen összeomlottam.Tanulmányi eredményem borzalmas volt..Féltem hazammenni,ezért a buszmegállóban ültem órákat a hidegben,a melegeben... És amikor hazamertem menni,mert tudtam h anyu megjön a melóból,ő 10 esetből 9-szer megvert amiért nem mentem haza időben.Volt h este tízkor "menekültem el" bőgve,mert nagyon megvert..Borzalmas életem volt..Amikor anyu szétszedett minket,2-szer neki is nekiment..Amikor vki megkérdezte h mér ver,aztmondta mert visszabeszélek,DEH EZ NEMIGAZ..Alig mertem ránézni is,nem h visszabeszélni.Deh persze mindenki neki hitt..Na most ezt anyu "megunta" most februárban és elköltöztünk.Ő hónapokig könyörgött h menjünk vissza hozzá,mindent bán,megváltozott..(Hozzáteszem,már ezt 100-szor megígérte,volt h összepakoltunk,de mindig visszakönyörögte magát.)És aztmondta itthaggya az országot,ha nem megyünk vissza.Nem mentünk.Kiment megint dolgozni SKóciába(jelenleg is ott van)nemsokára hazajön VÉGLEG.Anyát szinte minden nap felhívja h mennyire szereti..(Ja és volt h itt volt meglátogatni az öcsémet az új lakásban,de akkor is mi 2-en veszekedtünk..)Nah szal anya hisz neki h megváltozott,de én nem.Miután elköltöztünk már másnap hívta h megváltozott,minden nap a munkahelyére elément stb..Ha végleg hazajön anya össze akar vele költözni megint.A nevelőapám már azt is felvetette h legyen még egy közös gyerek(hozzáteszem nekem MINDENNAP elmondta h gyűlöl,mert nem vagyok a saját gyereke.Én szerettem és borzalmasan esett..)Nemsokára hazajön egy kis időre,és valószínűleg addig nálunk fog lakni(1hétre).FÉLEK.(főleg, h amikor végleg hazajön,együtt fognak lakni)GYŰLÖLÖM már.NEMAKAROK VELE EGYÜTT LAKNII.Mit tudok tenni?Ne azt írjátok h törődjek bele,mert évekig bántott mind testileg,mind lelkileg..


2008. okt. 8. 14:50
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Ja és 14 éves leszek decemberben
2008. okt. 8. 14:51
 2/46 A kérdező kommentje:

Ja és bocsi az értelmetlen mondatért: "Amikor anyu szétszedett minket,2-szer neki is nekiment."

Ezt úgy értettem h amikor engem bántott anyu megpróbált szétszedni minket

2008. okt. 8. 14:53
 3/46 A kérdező kommentje:
Neharagudjatok h ennyit írok,de elfelejtettem h miután elköltöztünk,pár hónapig nem nagyon tudtam feldolgozni a történteket,de néhány hónap után ÉLETEMBEN ELŐSZŐR 5-ÖS MAGATARTÁSOM VOLT,illetve a tanulmányi eredményem olyan szinten javult,h a havi átlagomat tekintve,pl.:januárban a havi átlagom:2,3 volt,de májusban:4.2!
2008. okt. 8. 14:59
 4/46 A kérdező kommentje:

Gondolom már nagyon untook..bocsii :S

Csak annyit szerettem volna még h most megint nagyon lerontottam a jegyeim,mert ez az eset h megint együtt lakni vele,nem túl jól érintett.Pedig 8.-as vagyok,és nemártana felvételi előtt,ha nem lennének szar jegyeim,csakmert nincs más jegyem,mint 5db 1-es,és egy 4-es

2008. okt. 8. 15:13
 5/46 anonim válasza:
93%
Húú, nehéz ügy, főleg azért, mert anyukád hisz neki... Ez nagy butaság a részéről... Az ellen, hogy ne költözzön oda hozzátok, annyit tehetsz, hogy beszélsz anyukáddal, megpróbálod rávenni, hogy ne költözzön oda. Ha mégis odaköltözik és bántani fog, akkor jelentsd fel. Ha csak egyszer is megver jelentsd fel, de úgy, hogy anyukád ne tudjon róla, mert azok után, hogy még mindig hisz neki... nem hiszem, hogy engedné neked. Pedig az ő dolga lett volna régebben is, hogy feljelentse.
2008. okt. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Rettenetesen köszönöm,h végigolvastad az életem:D :)

A válaszodat is köszönöm,csak az a baj,h én olyan szinten meggyűlöltem,a sok fájdalom miatt,és annyit már "bátorodtam" h tuti "beszólok" neki,ha vmit csinál,és tudom h tettlegességig fog megint fajulni a dolog.A feljelentés h működik?Bemeek egyedül a rendőrségre,és tanú nélkül elmondom az "életem"?Ennyire nem hinném h bátor lennék,vagy nemtudom.:S :(

Deh amúgysem szeretnék vele egy légtérben élni,hiszen GYŰLÖLÖM.Anyunak elmondtam már mindent,de neki mindenre az a válasza,h megváltozott..

2008. okt. 8. 16:00
 7/46 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, az ilyen embernek golyó kell a fejébe, nem még egy gyerek anyádtól, meg megbocsájtás. Ha anyád valóban ennyire ostoba akkor csak sajnálni tudlak, mert nem tudom hogy tizennégy évesen mit tehetsz a nevelőapád ellen, hívhatod a gyermekvédelmet, de kétlem hogy túl sok bizonyítékot találnak ahhoz hogy eltiltsák tőled azt az állatot.

Próbáld meg minél erősebben befolyásolni anyádat és addig ne tágíts amíg azt nem mondja hogy soha többé nem kell látnod azt az embert.

2008. okt. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
92%

Ha ennyire rosszul áll a helyzet,anyukádat állítsd választás elé.Ha őt válassza,menj be a lakóhelyedhez illetékes gyámügyre,és kérd,hogy helyezzenek el egy intézetbe.Még mindig jobb,mint egy ilyen barommal együtt lakni,aki bármit megtehet veled.Ha anyukádnak ő többet ér nálad,azt csak sajnálni lehet.Bocsáss meg,nem akarlak vele megbántani,de milyen anya az ilyen?Nekem is van 3 gyerekem,és soha senki nem lehetne náluk fontosabb.Sőt,a nagyfiamnak más az apja,de tökéletesen elfogadta a férjemet,apjaként szereti és tiszteli őt,aki persze minden t meg is tesz ezért.Nem hagyná sosem,hogy azt érezze,a saját gyerekei fontosabban nála.

Ne hagyd magad idegileg tönkretenni,lépj.

Jogod van nyugalomba felnőni.

2008. okt. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, és teljesen megértelek.Tényleg nem könnyű ez a dolog, és ráadásul még nagyon oda is kell figyelj, mert, ha a felvételid nem sikerül, akkor csak még rosszabb lesz, de ilyen helyzetben viszont nem lehet rendesen tanulni. Én azt tanácsolom, hogy fordulj bátran egy felnőtthöz, akiben megbízol, esetleg egy tanárodhoz és mond el neki a problémádat és szerintem bíztosan segíteni fog Neked!

Valamint, ahogy az előttem válaszolók is írták anyukáddal is próbálj meg mindenképpen beszélni, esetleg, mond meg neki, ha a pasi visszaköltözik, te elmész addig Nagymamádhoz vagy valami rokonhoz, amíg be nem fejezed a nyolcadikat. Jővőre meg elmehetsz egy olyan suliba, aminek van kollégiuma,de ez most így évközben 8.-ban szerintem nehéz.

A tanulásban pedig hajrá!Tudom, így nagyon neház, de ne add fel, a jővőd úgyanis nagyon függ tőle!

Addig is kívánok minden jót, próbálj meg beszélni tanároddal, anyukáddal, esetleg nagyszüleiddel.

Remélem tudtam segíteni, kitartás, és írj, ha van valami előrelépés!


Egy 15 éves lány

2008. okt. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat,de igazából nemnagyon szeretnék intézetben felnőni,mert az ilyen gyerekek felnőttkorukra nem mások lesznek mint:drogosok,piások,roncsok..

De amúgy elegem van anyuból,mert most jött meg és már 10perce azért ordít velem,mert későn nyitottam ki az ajtóót:/

2008. okt. 8. 17:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!