Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, Ti együtt tudtok/tudn...

Anyukák, Ti együtt tudtok/tudnátok élni a rokonaitokkal?

Figyelt kérdés

Építkezünk, 1 évig átmenetileg a nagyszülőknél lakunk. Nem mutatjuk, de agyon nehezen viseljük ezt a helyzetet (...), de sajnos muszáj, hogy ki tudjuk fizetni a házat.


Volt valaki hasonló helyzetben, kisgyerekekkel?


2017. jan. 18. 14:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem szerencsere, de valamit valamiert...

Ha nem tetszik menjetek alberletbe, ha maradtok akkor meg koszonjetek meg nekik, hogy segitenek.

2017. jan. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem szívesen, de muszáj nagy úr.
2017. jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Igen, mi közös tulajdonú családi házban lakunk, félig külön. Nem egyszerű.
2017. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
85%
Mi is majd hasonló helyzetben leszünk mint ti építés, költözés miatt. Ahogy előttem írták nem szívesen tesszük, de muszáj, hiszen 10milliót nem tudunk csak úgy leakasztani pluszban, hogy addig a mostani házunkban lakjunk míg el nem készül az új.
2017. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
89%

Hasonló helyzetben igen, egyébként semmi pénzért. Gondolj arra, hogy nemsokára jó lesz nektek a saját kuckótokban, vegyél nagy levegőt, és csináld tovább. Szerintem senkinek nem könnyű ebben a helyzetben.


Mi bővítettünk, ezalatt albiban laktunk a két kisgyerekünkkel. Kemény volt, de megérte, most már nyugalom van. :) Szülők mindkettőnk esetében más városban élnek, így az együttlakás nem került szóba, viszont az építkezés alatt anyósomék sokat jöttek az ügyintézésben segíteni, és hát az is bőven elég volt a közösen eltöltött idő szempontjábòl. Mindegy, túl vagyunk rajta, és mondtam, most már tök jó. :)

2017. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Mi igen, mindkettőnk szüleivel együtt tudnánk lakni. Sőt, a férjem szüleivel lakunk, de gyűjtjük a pénzt, hogy minél előbb el tudjunk költözni. De nem mindenkivel lehet együtt élni, a szüleim kényszerből laktak a nagymamámnál, de a nagybátyámék is inkább albérletbe mentek ahelyett hogy a másik mamámmal laktak volna pár hónapot, évet. Ez sok mindentől függ.
2017. jan. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
anyóssal kizárt,pláne,hogy 1,5 szobás panelba lakik és nekünk meg 3 gyerek van. Szüleimmel szintén kizárt mert az ország másik vége. De ha ezt nem nézzük akkor anyóssal még 4 óra is túl sok, a szüleimnél a távolság miatt ott alszunk,de 2 napnál tovább nem bírjuk mert egymás agyára megyünk.
2017. jan. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Azért nem ártana MEGTANULNI!!!! együttélni a segitö rokonokkal. Valoban vannak nehézségei, de igyekezni kellene, nem pedig panaszkodni.
2017. jan. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Én tudnék velük együtt élni. De nyilván ez rokonfüggő, valóban vannak emberek akikkel nehéz az élet.


Viszont ezt az újabban divatba jött "senkit sem viselünk el" történetet nem igazán értem. Nem igaz, hogy mindenki ennyire elviselhetetlen. Inkább az van, hogy az emberek elkényelmesedtek és már a minimális kompromisszum, erőfeszítés sem elviselhető sokaknak, ami szomorú. Olyan szinten elértéktelenedtek az emberi kapcsolatok, hogy ijesztő. Aztán meg csodálkozunk, hogy depresszió van, mert inkább egyedül kuksol mindenki, nehogy véletlenül is valaki "belepofázzon" a dolgaiba. Sok rokon amúgy nem is pofázna bele önkéntelenül mindenbe, ha érezné, hogy a véleménye és a személye fontos a másiknak és majd úgyis meg fogja kérdezni.

2017. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

Ha nagyon muszáj, és akkor is nehezen.

Mi nagyon sokat dolgoztunk azért, hogy külön lakassunk, és ezt nem szeretném feladni. Mindenféleképpen igyekeznék elkerülni, hogy hozzájuk költözzek.

Ha mondjuk ők költöznének hozzánk, akkor is csak úgy, ha rövid időre, pontos dátum van, hogy meddig maradnak, és tudomásul veszik, hogy az én házam, az én szabályaim.


Egyikünk családja sem egyszerű eset, és velünk sem könnyű, úgyhogy rengeteg lenne a konfliktus. Csak abban a tudatban laknék így együtt, ha tényleg elkerülhetetlen, és több a haszna, mint a kára.

2017. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!