Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondanátok példát egyszerű...

Mondanátok példát egyszerű 'falusi', szűklátókörű megnyilvánulásra, gondolkodásmódra, amit a családotokban tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Az "egyszerű falusi megnyilvánulás"-t úgy értem, hogy pl öreg emberek nézetei, akik az ész érvek ellenére is kötik az ebet a karóhoz és szajkózzák a saját baromságaikat.

Pl az én nagymamám nem engedi, hogy ha nála vagyunk, a konyhájában használjuk a mosogatót, csak lent az udvaron egy lavórban lehet elmosogatni. Attól fél, hogy elrozsdásodik a mosogatótálca és "tönkremennek a csapok a sok nyitogatástól". Múltkor a teámba tettem cukrot és utána leöblítettem a kanalam tiszta vízzel, arra is húzta a száját, hogy ezt miért nem lehet lent. Utána világosított fel, hogy miért nem.



2017. jan. 27. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
79%
A szomszédasszony "ferde", mert egy nővel él együtt.
2017. jan. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
98%
Ne simogassam a kutyát, mert megszokja.
2017. jan. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
97%

A tacskó nem fázik a mínuszban mert bundája van (akkor is ha remeg amikor felveszem az ölembe), nem kell beengedni a kazánhoz éjjelre.

Bocs, lassan jutnak eszembe a dolgok.

2017. jan. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
96%
#2: Szegény állat :(
2017. jan. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim válasza:
96%

-A bolti zöldség,hús,befőtt stb,az örfögtől való,ki tudja mut tesznek bele,csak a házi a jó.

-Szellemi munkát csak lusta,hanyag emberek végeznek,az ő idejükben még mindenk tisztességesen művelte a földjét.

Életemet megkeseritő szomszédaim dogmái közül idéztem .

2017. jan. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
89%

Lassan kell kapcsolgatni a tv-csatornákat, mert elromlik.

Nem szabad a síró gyereket kivenni a kiságyból, mert "kényes" lesz.

A pörköltöt nokedlival nem illik villával enni, csakis kanállal.

Az állatoknak nincs idegrendszerük, sem a horgászat, vadászat, disznóvágás nem okoz fájdalmat az állatnak.

Mindig én voltam a hülye városi, amikor a faluba mentem a nagyit meglátogatni.

2017. jan. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
97%

Nagymamám szerint gyerekes, ha valaki érzelmileg kötődik a háziállataihoz, szereti őket.

Múltkor is leszólt, hogy nem vagyok már 7 éves, hogy így szeressem a macskáimat és kutyáimat...


Egyébként szeretem a nagymamámat, ezt az egy elgondolását viszont nagyon elítélem.

2017. jan. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
95%

Mindig hajtsuk le s wc fedelét mert kiparolog a víz. De a fürdőben kannakban van a víz abból nem párolog.

Mindig a konyhaszekrenyben volt a kuka. Most kitalalta hogy zacskóba gyűjtsük a szemetet ami a székre van akasztva és ha tele van a zacskó dobjuk ki a kukába mert a túl sok nyitogatastol tönkremegy az ajtó.

Zuhanyozni télen elég 3 naponta mert úgysem izzadunk.

Ne menjünk nyaralni mert ott is ugyanaz van mint itt.

Ne menjünk sehova messzire mert balesetunk lesz(főleg ha hall a rádióban valami nagyobb balesetrol,akkor szajkozza)

2017. jan. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
78%

A bolognai spagettire kötelező a cukor.

A zuhanyzás csak vízpocsékolás, sokkal jobb áztatni magunkat a saját koszos vizünkben.

"Régen mennyit összejártunk" ez mondjuk igaz.

2017. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
95%
Feles pálinkával kell kezdeni minden reggelt, mert úgy egészséges.
2017. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!