Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bűntudatom van, mert vettem...

Bűntudatom van, mert vettem egy kabátot 15 ezerért, és nevelőfaterom kiszotott hogy nemtudom értékelni a pénzt, meg sz*rra kőltöm állandóan?

Figyelt kérdés

Én bírom meg minden,mert jó fej stb.

De ez... elég sz*rul esett.

Szerintettek igaza van?

16/F


2017. jan. 29. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Ezt így nem lehet megmondani. Ha van 10db kabátod és holnap este már tőle fogsz mozira/pizzára pénzt kérni akkor igaza van.

Ha anyagilag rosszul álltok akkor is lehet igaza.

Sok függ a körülményektől.

2017. jan. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Mert az neki jobb lenne, ha drogra, cigire vagy alkoholra költenéd a pénzed? Ne legyen bűntudatod. Mert egyáltalán nem pénzkidobás. És nincs igaza.
2017. jan. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg függ a körülményektől is, mert ha ez a sokadik kabátod, és nincs szükséged rá, akkor jogos a kiakadása, viszont ha tényleg szükséged volt rá (azért szerintem egy embernek 2-3 télikabát kell, alkalomtól meg időjárástól függően), akkor nincs igaza.
2017. jan. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1#: Nem nagyon szoktam pénzt kérni,max szombantonként 1 ezrest ha felmegyünk este.

Meg ha pl mennénk moziba,azt még simán tudnám fizetni.Hisz amit kapok reggelenként kajára pénzt,nem nagyon szoktam mindet elkölteni.

Illetve,ezen a kabáton van még egy darab,de az már.. nem a legjobb állapotban van szerintem.

2017. jan. 29. 17:19
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Én ilyenert nem szólók, de a lanyomnak van vagy 8 pulcsija amiket nem is hord, es akart egy 9.-et, de mondtam h nem veszek!
2017. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondd meg a nevelőapádnak, hogy egy normális kabát, ami 3 hónap után nem megy tönkre, hanem 2-3-4 év múlva is tökéletes állapotú kabát lesz (ha nagyon vigyázol rá, akkor addig marad hordható kabát, ameddig ki nem növöd), az bizony ennyibe kerül.

És akkor számolhat, mi éri meg jobban!

Minden télen venni 4-5-6 ezerért egy kabátot, ami szét is megy pár hónap használat után, mert sz*r műanyagból van, és még nem is melegít annyira. Vagy egyszer kiadni több pénzt egy normális, éveken át hordható kabátra.

Szerintem egy szülőnek nem kellene sajnálnia a pénzt a gyerekétől, hogyha ilyenről van szó!

2017. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igaza.

Én kb. 12 éve vettem a mostani téli kabátomat, akkor volt 8.000 Ft. Az mai viszonylatban, egy ilyen kabát, simán van 15.000 Ft körül, de ez még 12 év után is kabát.

Idén kapott anyósom karácsonyra téli kabátot, így több helyen több fajtát megnéztünk, amire tényleg azt mondani, hogy jó minőségű, sokáig használható, azok mind 10.000 Ft felett kezdődtek.

Szóval nincs igaza, mivel írtad, hogy egy van csak, de az is már elhasználódott.

2017. jan. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Valahol olvastam (sajnos már nem tudom, hol és kitől) egy ilyen gondolatot; "nem vagyok én olyan gazdag, hogy olcsó dolgokat engedhessek meg magamnak..." - na, ez a kabátos sztorira is pontosan illik, a 6-os már kifejtette, hogy miért.

Én is így gondolom.

2017. jan. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza!
2017. jan. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
15 ezer forint nem sok egy kabátért (ha jó).
2017. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!