Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apa rettenetesen szigorú és...

Apa rettenetesen szigorú és még mindig abban a hitben él, hogy pici gyermek vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Apa nagyon szeret engem, sokkal jobban megért, mint anya.Viszont szigorúság terén nagyon erős :(. 16 éves vagyok és még mindig úgy áll a dologhoz, ha pl: szeretnék elmenni egy kicsit kikapcsolódni vagy ilyesmi, akkor rögtön azzal jön , hogy :hányasokat hoztál a héten? ,megtanultál mindent? ,hol van az a jégkori pálya? mi a címe?, biztos h nem fáj semmid?, kikkel mész? ...és még egy csomó kérdés. Oké, megértem h félt, én vagyok a nagyobbik gyereke.De olyan szinten nem enged meg semmit h már úgy érzem h börtönben vagyok :,(. Mit tegyek hogy engedékenyebb legyen? Hiába mondom, hogy már nem vagyok 8 éves! Tudom, még 18 nem vagyok, de olyan felelősségteljes dolgokat nem is kérek tőle... csak egy kicsit élni szeretnék! Kérlek segítsetek!!!
2008. okt. 9. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Egyszer át kell ezen esni, szülőket nevelni kell :)
2008. okt. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Én is féltem a gyerekeimet,tehát megértem.De ha megkéred,hogy menjen érted,természetesen úgy,hogy nem látják a barátok,mert ez ugye ciki :-),sokkal jobban engedni fog!
2008. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem örülj neki, hogy ilyen aggódó édesapád van. Velem anyum csinálta ugynezt, pedig én fiu vagyok. Lassan ki fogja nőni.
2008. okt. 11. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Én örülnék,ha velem egy picit is törődne apu,de nem.Elváltak a szüleim,és 2 évente egyszer talákozunk úgy 10percre,amikor véletlenül összefutunk valahol,legtöbbször akkor is én köszönöm rá:(

Am bocsi ha ismétlek vkit,csak a kérdést olvastam el.Sztem mond el neki MINDENT!Gondolom nem nagyon ismeri a baráti társságod,mert ha igen,akkor nem féltene ennyire.És ami fontos.Ha megbeszéltek egy időpontot,h arra hazaérsz,akkor mindig érj haza,ne késs..Inkább 1perccel előbb érj haza,mint később,mert gondolj csak bele:(val.színűleg) ok nélkül félt ennyire(mármint h nem csinálsz semmi olyat h drog..)mi lenne ha még késnél is.Sztem ha a megbeszélt dolgokat egy darabig betartod,akkor egyre kevesebb kérdést tesz fel,és a végén már csak talán ennyi marad:Akkor mikorra érsz haza? :)

2008. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Én is így nőttem fel.

Túlzásba vitték az aggódát, én most 27 éves vagyok.

Mikor anno megismerkedtem a jelenlegi már majdnem férjemmel, engedékenyebbek lettek, szerintem látták, hogy valaki "vigyáz rám". Így csökkent a szigor, de csak csökkent.

Miután már külön életet kezdtem élni, szülőktől külön, nehezen fogadták el.

Visszagondolva le kell ülni velük, mint egy komoly tárgyalás, elmondani nekik, hogy ez téged mennyire nyomaszt, és hogy összenyomnak téged ezzel a túlzott aggódással. (szerintem nem fognak változni ennek ellenére sem, de egy próbát megér.)

2008. okt. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
50%
Olvasd el az Anya csak egy van című művet és addig örülj amíg aggódig...
2008. okt. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!