Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyilvántartott élettársi...

Nyilvántartott élettársi kapcsolatot érdemes így "kötni"?

Figyelt kérdés
Együtt élünk már 2 éve, viszont most költözünk saját lakásba és valamiért most merült fel a dolog. Egyébként tervezünk házasságot a jövőben, így csak felesleges pénzkidobás bejegyeztetni vagy szokás házasság előtt ilyet csinálni?
2017. jan. 31. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem, HA nagyon biztosak vagytok a dolgotokban, akkor TALÁN felesleges. Persze azt sem lehet tudni, hogy mikor, mennyi idő múlva házasodtok össze, HA egyáltalán összeházasodtok :)


Isten útjai kifürkészhetetlenek :)

/Nem vagyok vallásos, csak nagyon idevág./

2017. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Hú, hát ti tudjátok. Nekünk fölösleges lenne, mert az esküvőt is minimálisra fogjuk venni, praktikusan bemegyünk két tanúval meg a legszűkebb családdal (apa, anya, tesó), aláírjuk, aztán beülünk együtt a kedvenc helyünkre egy uzsonnára és ennyi.


Olyan szempontból van értelme, hogy pl. egymás helyett ügyet intézni vagy neadjisten balesetnél, betegségnél dönteni, látogatni stb. egyszerűbb. Más szempontból meg ha már úgyis hivatalos a kapcsolat, akkor minek mennétek majd esküvőre?

2017. jan. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Semmi ünnepélyes sincs abban, ha közjegyzőnél regisztráljátok élettársi kapcsolatotokat. Ha nincs gyerek, akkor élettársnak anyagi előnye sem származik belőle (szétmenésük után volt élettársától nem követelhet tartásdíjat, lakáshasználatot).


Nőnek jobb ha azt mondhatja magáról hogy menyasszony, mint azt, hogy élettársi kapcsolatban él.

2017. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

"Nőnek jobb ha azt mondhatja magáról hogy menyasszony, mint azt, hogy élettársi kapcsolatban él."


És miért? A menyasszony semmi jogilag, az élettárs igen.

2017. jan. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Most még minden szép, de a statisztika szerint nagy az esély, hogy nem tart tovább néhány évnél.

Ha amúgy is házasodnátok majd, javaslom a házassági szerződést.

2017. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nőnek jobb ha azt mondhatja magáról hogy menyasszony, mint azt, hogy élettársi kapcsolatban él."


És mégis miért?

Mert sokak fejében még mindig a női lét egyetlen célja a férjhez menés, és a menyasszonyság már fél siker? :D


Jézusom. Én is romantikus lélek vagyok, de ezen már túlléptem valahol 20 éves kor körül.

2017. febr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
41%
Wcben, furdoben a kadban, mosogepen ulve,pinceben,egy szobaban ahol 4 masik ember aludt,liftben,nappaliban,jatszoteren( nappal) utcai padon ( nappal) matek oran,suli wcben, tesi oltozo,szertar, busz,muzeum wc, plaza wc, repuloter wc,repulo wc, vonat, korterem, korhazi wc, lepcsohaz, legjobb barat szobaja mikozben elment furdeni. Nem mind extrem :D de erdemes mindenhol kiprobalni :Ddd 17/F
2017. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7 szerintem kérdést tévesztettél, de azért kössz a tippeket :D

A többieknek köszönöm a válaszokat. Annyit fűznék hozzá ehhez a kialakult "vitához", hogy míg élettársként hivatalosan hozzátartozó leszel, tehát jogilag van fontos szerepe, menyasszonynak lenni inkább "csak" egy ígéret a párodtól a jövőt tekintve, jogilag nem jelent semmit, viszont gazdagodtál egy szép élménnyel (lánykérés), és nem mellesleg ez az út a házassághoz, ami viszont mind érzelmi, mind jogi szempontból nem keveset számít!

2017. febr. 7. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!