Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok gyereket. Ki van...

Nem akarok gyereket. Ki van ezzel még így? Ha van kedvetek, nyugodtan írjátok le, ti miért nem.

Figyelt kérdés
Én még egy pár éve eléggé akartam, a foglalkozásomban is gyerekekkel dolgozom, de mára az érzelmeim teljesen megváltoztak. Általában ez a folyamat ahogy észrevettem inkább fordítva megy végbe az emberekben (előbb nem akar, utána meggondolja magát), hát nálam pont ellentétesen. Nem szeretnék senkit megsérteni, csak nem értem, bizonyos emberek miért abban lelik az örömüket, miért mondják meg másnak, hogy hogyan élje az életét. Amúgy nem, nem vagyok nagy karrierista, nem féltem az alakomat, cseppet sem vagyok egoista, pláne nem gyerekgyűlölő. Szimplán csak nem érzem a vágyat, nem tartok rá igényt, nem ettől leszek teljes értékű ember, ez egyszerűen nem az én utam. Introvertált ember vagyok, ha valami taszít, akkor az a kirakatboldogság, amit sok ember propagandaszinten nyomat, leginkább gyerek / családi fronton.

2017. febr. 4. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
88%
Nálam változó, először akartam, aztán nem. Most úgy vagyok vele, hogy jó lenne ha lenne, de mivel én is introvertált ember vagyok, tuti nem bájvigyoros környezetben, csak szűk családi körben. Ezen kívül rájöttem, hogy azt az időszakot nagyon nem fogom szeretni, ameddig nem tud beszélni és nem szobatiszta. A többivel már nincs problémám, ha lenne gyerek, csak ebben a pár hónapban kéne víz helyett is nyugtatót innom :D
2017. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
90%
Én se szeretnék. Egyszerűen nincs idegem egész nap azt hallgatni hogy sír vagy rángat egy gyerek. Ha meglátok egy anyát nem az jut eszembe hogy jajj de jó gyerek ha nem az hogy mennyit szenvedhet vele. Azt sem tudom elképzelni hogy család centrikus leszek valaha mert nekem az nem élet hogy éveket gyerekekre áldozok azzal hogy egésznap vigyázok rájuk. Elvagyok velük egy pár órát meg aranyosak de sajátot nem szeretnék. Minden tiszteletem az anyáké mert én nem tudom hogy bírják.
2017. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan én is így érzek, kedves második! :) Köszönöm szépen a hozzászólásokat, ment mindkettőtöknek a zöld kéz!
2017. febr. 4. 13:44
 4/71 anonim ***** válasza:
97%
Én sem szeretnék saját gyereket, csak majd örökbefogadni, feltéve ha anyagilag sikerül talpra állnom.
2017. febr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 holnaptegnapja ***** válasza:
17%

Ravasz kérdés a kérdezőtől.

2017. febr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
98%
Ugyanúgy gondolom, mint a 13:41-es. Minden tiszteletem az anyáké, és apáké. Nekem egyszerűen nincs elég türelmem, és tudom, hogy milyen ilyenfajta szülő mellett felnőni.. Nem akarom tönkretenni a gyerekem életét. A karrierem amúgy se túl családcentrikus, csak egy évszakban vagyok otthon. Ha a nővérem (akivel együtt élünk) fogadna örökbe/esetleg vállalna gyereket, akkor annak szerintem örülnék, és próbálnék én lenni a menő nagynéni. :-D
2017. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:
Ravasz? :o
2017. febr. 4. 13:48
 8/71 anonim ***** válasza:
29%
Snekinek nem kell szülni, kérdező, csomóan vannkak így és kb hetente fut ez a téma. Hogy nem unjátok? Úgy és azzal éled le az életed, akivel akarod.
2017. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 holnaptegnapja ***** válasza:
14%

# 7


igen. ☺ ravasz.

2017. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:
Ahogy elnézem, ennek az az oka, hogy sokan inkább a másik magánéletében szeretnek kutakodni, talán azért nem unjuk a témát...
2017. febr. 4. 13:52
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!