Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye, hogy nekem...

Mennyi az esélye, hogy nekem ítélik a szülői felügyeleti jogot?

Figyelt kérdés
Van egy 8hónapos kisfiam beadtam a keresetet a bíróságon h szeretném én gyakorolni ezeket a jogokat, hogy hivatalosan is nálam helyezzék el a picit. A kérdésem az hogy van esélyem rá hogy a felügyeleti jogot megkapjam?Apukával nem volt élettársi viszony, házasok se voltunk, sokmindenben nem értünk eggyet nevelés téren, orvos, láthatás..a lényeg,hogy sok a nézeteltérés vajon a bíróság ezek alapján szüneteltetheti a jogait persze a kötelező láthatáson kívűl mert most sűrűbben viszi!
2017. febr. 15. 02:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
8 hónapos kisfiatok van, nem pedig fiad. Elhiszem, hogy hiányzik, de egy apának is hiányzik. Feltéve, ha egy normális férfiről beszélünk. Egy fiúnak amúgyis az apja mellett a helye.
2017. febr. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

A bíróság általában mindig az anyának ítéli a felügyeleti jogot, kivéve ha alkalmatlan rá. Ha rendesen neveled a gyereked, aki koránál fogva is még nagyobb odafigyelést igényel, akkor valószínűleg neked ítélik.

Viszont lehetséges, hogy az apja hétvégente kap láthatást, ezalatt el is viheti arra a 2-3 napra, neked pedig ebbe nincsen beleszólásod.

2017. febr. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Ma már egyre több bíró a gyerek érdekeit nézi, nem az anyáét. Az nem szempont, hogy nézeteltérések vannak. Az apa törődik as fiával, ha sűrűn elviszi. Te ebben akarod korlátozni. Gondolom a tartásdíjat is kéred.

Neked mennyi a jövedelmed, milyenek a lakhatás körülményei stb., milyenek az apánál. 8 hónapos már nem olyan pici, hogy ne ítélhetnék az apának.

Ne a saját érdekeid nézd, hanem a kisfiadét! Neki éppen olyan szüksége van az apjára, mint az anyjára!

2017. febr. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
A bíróság majd megnézi hogy kinél van jobb helye. Ha az apa ahogy írtad aktívan részt vesz a nevelésében akkor valószínüleg közös lesz a felügyeleti jog vagy hétvégenti látogatást adnak. A gyereknek az a legjobb ha anyja meg apja is van. Annyi olyat halassz hogy az egyik elvált fél le se szarja a gyereket, na most ez a férfi nem ilyen vétek lenne ha azért romolna meg a kapcsolatuk mert ti nem bírjátok egymást. A gyerek igényeit kell szem előtt tartani.
2017. febr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Igen igen ritka ha apának ítélik a gyermeket! Ezenen ne idegeskedj! Viszont ha az apa látni akarja,barmikor engedd neki,én is engedem apa bármikor elviheti 😊 ja és olyan nincs "hogy egy fiúnak az apja mellett a helye"
2017. febr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
2es,igen elviheti,majd 3éves korátol.
2017. febr. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"nem értünk eggyet nevelés téren, orvos, láthatás"


Ezt azért picit kifejthetnéd. Van ugyanis egy anyuka ismerősöm, aki antivaxxer, természetgyógyász, tiltotta az apjától a gyereket, folyamatos konfliktusba került hatóságokkal, stb. Na, náluk apa kapta a felügyeleti jogot, anyuka meg felügyelet melletti láthatást, pedig a gyerek csak kétéves volt.


Ha nincs ilyen probléma, akkor valószínűleg nálad marad a felügyeleti jog (hároméves kor alatt ritkán veszik el az anyától), viszont azt nem értem, hogy mi a tököm bajod van azzal, hogy egy olyan pacákot fogtál ki, aki esetleg érdeklődik a gyereke után. Vagy félsz hogy lelép vele vagy mi?

2017. febr. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%
Elvinni elviheti 3éves kor alatt is, max arra lehet kötelezni, hogy aludni éjszakára vigye haza. Ne mondjunk már marhaságot.
2017. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

8: magyarul mégsem viheti el 2-3 napra, hiszen haza kell vinnie aludni :)

Fura is lenne, ha egy 8 hónapos, aki még simán szophat is, nem lehetne napokig az anyukája mellett.

2017. febr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
8 hónapos!!! gyereket csak igen indokolt esetben váaösztanak el az anyjától.
2017. febr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!