Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy apám...

Rexé kérdése:

Miért van az, hogy apám alkesz, és még ezen felül nem is mosakszik? Húzza maga után a bűz csíkot, és ha rá szólunk, hogy legalább a lábát mossa meg, még ő áll neki feljebb!

Figyelt kérdés
Ő azt mondja, hogy nem érez semmit! Mindenki más a korral jön, hogy ez már valahol a kor hozadéka(62 éves most), és azért ilyen, de szerintem badarság! Szerintetek?

2017. márc. 11. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem a kornak, hanem az alkoholizmusnak köszönhető. De miért nem kezeltétek a problémát idejében? Már akkor a család érzelmi zámogatására lett volna szüksége, amikor elkezdett inni.
2017. márc. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmi köze a támogatáshoz, mert mi normálisan leültünk és próbáltuk megbeszélni vele, de nem megy. Ő azt mondja az ivásra, hogy az népi szokás, és úgy is fog meghalni, tehát mindig megissza a magáét! Mi hülyék vagyunk stb. mert mi nem élünk se alkohollal sem cigarettával, még csak kávézni sem szoktunk.. Meg azt fűzi hozzá, hogy még csak ennyi se legyen neki?!
2017. márc. 11. 15:56
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Kedves elso! Sztem neked fogalmad sincsen h milyen egyutt elni egy alkoholista szulovel. En 21 evig eltem egyutt egyel es elhiheted, h sajnos itt semmi nem a tamogatason mulik, hanem azon, h az illeto nem ismeri be a problemat. Ez fizikailag es lelkileg is nagyon kimerito a csaladtagok szamara is. Reszukrol is az lenne a megoldas, h az italhoz nyuljanak?

Nos, kedves kerdezo.... az a problema all fenn, h egyszeruen este mar nem tudja h mit csinal (vagy nem emlekszik) vagy szandekosan (tehat jozanul) sem tisztalkodik?

Esetleg van lehetoseg vele akkor beszelni errol mikor meg nem nyult italert? (Pl. Reggel)

Vagy van esetleg egy olyan barat, rokon vagy vki a kornyezeteben akire hallgat? (Pl mi mondhattunk barmit apamnak. Amig nem egy baratjatol vagy egyeb kivulallotol hallotta a dolgot, addig semmirol nem tudtuk meggyozni)

2017. márc. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Sajnos amit az előbb leírtam, egy 'tiszta' pillanatában próbáltuk meg, abszolút hülyének nézett bennünket, gyakorlatilag a végén egy legyintéssel el lettünk intézve mondván, hogy mi hülyék vagyunk. Senki nem tud rá hatni, meg van győződve róla, hogy neki igen is mindenben igaza van! A saját szagát pedig állítása szerint nem érzi, de ha pl. egy parfümmel befújom magam (nem töményen) mikor megyek el ittholról valahová, akkor : mi ez az otromba bűz?! Kb. ilyen reakciói vannak, szóval azt kilőttük mint lehetőség, hogy neki rossz lenne a szaglása, amiről szintén beszélni szerettünk volna vele korábban, de ugye annak is legyintés lett a vége..
2017. márc. 11. 16:09
 5/7 szántóvető ***** válasza:
92%
igénytelen,életcél nélküli ember.neki már semmi sem számít csak a pia.ha jól értem vele élsz együtt?
2017. márc. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Igen, ő az apám..
2017. márc. 11. 18:08
 7/7 anonim válasza:
Hát ez szomorú, Személyes tapasztalatból egy alkoholista addig fog inni amíg bele nem hal vagy nem történik komolyabb baj. Apám 2004-ben lett öngyilkos ö is alkoholista volt, felvágta a ereit és zárt osztályra küldték be. Akkor állt le végleg az évással fél évet volt bent, ekkora voltam 10 éves. Most olvasom a te apád 62 éves, hát nehezen fogtok rá hatni, valamit próbálj kitalálni kitartás. Sajnos mikor valakinek ennyire benne van a életébe az alkohol akkor nem igazán lehet tőle megvonni se. Gondolom ő a alfahim a családba! Egy Tipp, Zárd be a fürdőszobába és mond meg neki ha megfűrdik kap 2 sört! :D
2017. márc. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!