Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legjobb barátnőm dilemmában....

Legjobb barátnőm dilemmában. Mostohaszülöje egy 23 éves srácnak aki bár már régóta dolgozik de ő és az élettársa tartják el úgymond ( a fiú apja) Baratnőm kicsit besokalt én meg jogászok közt dolgozom mégsem vagyok nagyon képben mit tanacsoljak neki?

Figyelt kérdés
Igazából 7 éve van a párjával élettársak, van egy kozos gyerekük aki 2 éves. Most visszament dolgizni gyed utan de sokat panaszkodik hogy a fizetese teljesen ramegy a ház fentartására, rezsire meg kajára. Ö fizet mindent mert a párjáé a ház és úgymond ezt vállalta, mert ő sajnos anyagilag nem sokat tudott vinni ebbe a kapcsolatba. Nagyon sajnalom mert fusztrált és inkább elfolytja a problémákat. A fiú mindig veluk élt, 16 éves kora óta baratnőm mos főz rá, vett neki ruhákat. Most már, hogy dolgozik ő is de mégsem ad haza pénzt. De elvárja, hogy legyen kaja tiszta ruha stb. Barátnőm azt mondja már kezd elege lenni de nem tudja mit lépjen. Neki nincs joga rá hogy pénzt kérjen max apuka tehetné, de az azt mondta hogy baratnomnek kotelességei ezek és ha nem tetszik mehet. Na itt akadtam ki, mert szerintem nem köteles az ember még a sajat huszonéves gyerekét se eltartani nemhogy másét. Szerintem itt köztük mar nem mostohaszülő gyerek kapocs van hanem 2 felnőtt magát eltartani képes ember közös hozzájárulása a közös kasszához. Ti mit gondoltok erről?

2017. márc. 21. 21:03
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Egyébként a fiúnak él az anyja, jó is a kapcsolatuk, de tizenévesen az apjához költözött, mert az anyja túl szigorú volt. Barátnőm egyébként 29 éves, szóval nekem írtó fura ez a felállás, hogy úgymond gondoskodjon egy felnőttről is mintha kb a gyereke volna.
2017. márc. 21. 21:14
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
A férfi mit tesz a kapcsolatba a házon kívül?
2017. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Eleve az nem stimmel, hogy mivel a férfié a ház, a barátnőd fizet mindent. Ilyenről még nem hallottam. Ha már ilyen sz*rrágó a barátnőd párja, tisztább lenne, ha bérleti díjat kérne a barátnőd lakhatásáért, de a rezsit és a kaját felesben fizetnék. Most gondold el, pár tíz év alatt a barátnőd egy ház árát bővven kifizeti, egy fillérje nem marad,a férfi meg a fizetésének minden egyes fillérjét félreteheti..... a felnőtt fiú 100%-os eltartás a barátnőd részéről szintén nonszensz.
2017. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Az egész hülyeség!


Attól, hogy a férfinek van egy háza, még nem a nö kötelessége az egész életüket finanszirozni.


Márcsak azért sem, mert a ház egy (külön)válás esetén a férfié marad, mint különvagyon (és akármilyen hosszú ideig élnek is együtt, sosem lesz közös), viszont az együttélés alatt szerzett javak a felek jövedelme arányában oszlanak meg. (feltételezhetöen a férfinek jóval magasab a fizetése, így a közösböl is jóval többet "visz".


Az, hogy mindent a nö fizet és emellett mindet ö végez, semmi esetre sem jogos.


A "mostohagyerek" neki jogilag senkije, egyáltalán nem köteles semmit sem megtenni neki, sem eltartani (kaja, stb). (A mostohaszülö-gyerek kapcsolat jogilag nem létezik , legfeljebb érzelmi szinten számíthatna)


Ha a nö tartja el a családot, akkot jogában áll a fiútól elkérni a ráesö részt, vagy nem csinálni/adni neki semmit.


A barátnöd akkor tenné a legokosabban, ha közölné a két ingyenélövel (mert a "párja" is az), hogy ettöl kezdve mindenki a rezsi, kajaköltség egy-egy harmadát fizeti, és a fözést/mosást meg vagy felváltva csinálják, vagy ezért cserébe ö fizet jóval kevesebbet.


Ha ez nekik nem tetszik, akkor meg hagyja ott öket.

2017. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

"Ö fizet mindent mert a párjáé a ház és úgymond ezt vállalta, "


Na itt követte el az első hibát. A következőz ott, hogy ahelyett, hogy lelépett volna, inkább szült.


"Neki nincs joga rá hogy pénzt kérjen "

Már hogyne lenne, ha mindent ő fizet és finanszíroz.

2017. márc. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt mondom neki én is, már mióta összejöttek és kezdődött ott, hogy minden baráti programot lefújt mert most hol a gyerekért kellett mennie a suliba, pedig mar akkor ugye középsulis volt a gyerek de párom húzgálta ide oda, hol pedig otthon kellett segíteni a pasinak a vállalkozásba stb. Persze ,hogy jobban keres mert vállalkozó, de én pl nem is megyek náluk, már hírből utálom a pasit. Elvileg azért nem vette el barátnőmet és azért nem is vetet semmit a nevére mert a volt felesége váláskor jól megkoppasztotta
2017. márc. 21. 21:36
 7/19 A kérdező kommentje:
És azóta senkibe se bízik. Barátnőm ve is eszi a dumáját. A pasi csak a gyerekekre fog mindent hagyni ezt mar leszögezte. Barátnőm meg tür, nincs hova menjen mert a szulei se élnek már. De ki fog készülni.
2017. márc. 21. 21:38
 8/19 A kérdező kommentje:
* bocsi nem párom húzgálta, hanem barátnőm ide oda a fiút, a párja meg semmivel se törődött, a nevelésével sem sajnos.
2017. márc. 21. 21:40
 9/19 A kérdező kommentje:
Most meg hogy a kicsijük bölcsis és visszament dolgozni méginkább megőrítik. Hazamegy és semmibe se segitenek neki a háztartásban. Este még főzzön vasaljon stb. Plusz ott a kicsi. Sajnalom de gyenge jellem es meg fogom mutatni neki a válaszokat mert nem hiszi el hogy ez nem normalis dolog ahogy él.Azt mondja, hogy mikor felvetette a parja előtt hogy a fiú is szalljon be havonta a költségekbe akkor a pasi felháborodott, hogy ő nem fog a gyerekétől pénzt kérni. Amúgy a fiú rallyzik és szinte arra veri el a keresetét.
2017. márc. 21. 21:47
 10/19 anonim ***** válasza:
37%

Úgymond takarítasz egy ügyvédi irodában...


Én azt gondolom, hogy felnőtt a barátnőd, van szája. HA nem tetszik valami, szól.

2017. márc. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!