Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás csökken? Többi lent

Gyerektartás csökken? Többi lent

Figyelt kérdés
Volt férjemnek és nekem van egy közös kisfiúnk (10 éves),aki után tisztességesen fizeti a 45 ezer forint gyermektartást.Hollandiába él, és most születik a második gyermekük.Mire számítsak ha beadja a csökkentést? Vagy ha meg akar egyezni ? Miből számolja a bíróság figyelembe veszi a kint keresett fizetesèt vagy ?
2017. márc. 22. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

A hasonlo magyarorszagi munkakor netto atlagberet veszik alapul

Ha ott kint komuves akkor az itthon munkavallalokent dolgozo komuvesek netto atlagbere a szamitas alapja


Ket gyereknel alt 40% vonnak annak a fele jar neked vagyos a gyereked utan

Ha eddig 45e fizetett varhatoan olyan 30-40e kozott fogasz kapni

2017. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
A kint keresett munkakörének hazai fizetési átlagát veszik alapul, így ha kőműves, akkor egy magayrországi kőműves átlagbérét veszik alapul (ne kérdezd hogy, bizonyára megvan a számlási metódus és a protokoll) és azt veszik alapul. Mivel a másik gyeremek is eltartott, így természetsen számít ő is a létszámban, nmár nincsen százalékos meghatározás, hanem összeg, de mindettől függetlenül azért miheztartás végett 2 gyeremek esetében is max a fizetése 50 %-át veszik alapul, ami így 2 felé megy, így olyan 20-25 % körüli összeg, de mint mondottam nem a kinti fizetéséből számolva, hanem annak magyar megfelelőjéből. Így a munkakörétől függ, hogy csökkentik-e, de gondolom, ha normálisan keres, csak nem fog már evvel szórakozni, meg azért annyira nem magas ez az összeg, hogy egy normális munkakör estében a duplája meghaladja az 50 %-ot, így lehet, nem is nyúlnának hozzá, akkor sem ha kéri.
2017. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Off: Ez kész, pont egyszerre írtunk és mindketten kőművest, egy rugóra jár az agyunk kedves egyes! :D
2017. márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Igen lattam :-)
2017. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat...igen az első gyermek születèse utan nem kèrt csökkentést ..de most fog születni a masodik azaz 3 dik gyermeke és lehet hogy mar kerni fogja
2017. márc. 23. 20:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem, nem olvastam figyelmesen, elnézést. Ez esetben a maximálisan vonható 50% megy 3 felé, az gyerekenként 16,66, azaz 17 % maximum. Nagyon nem mindegy mi a munkaköre. Ha a 45-öt beszorozzuk hárommal az barátok közt is 135 ezer ft,- ha olyan szellemi munkát végez aminek az itthoni átlagbére eléri a netto 270-et, akkor marad az összeg. Azért írtam, hogy hátha nem kéri, mert ha normális a viszonyotok és azért a keresete is az (feltételezem nem létminimumon tengődni ment Hollandiába) akkor ez a 45 nem vágja földhöz 2 gyerek mellett sem és ha normális, nem a fiatokon akar spórolni, hisz nyilván így is alig vesz részt a nevelésében, legalább ilyen fronton támogassa, úgy lenne a tisztességes. De száz szónak is egy a vége, ha átlagos szakmunkás mondjuk és kéri a csökkentést, akkor sanszosan a bérek alapján kalkulálva megítélhetik. Mégis mit dolgozik? Itthon Magyarországon sajnos egy mezei alap munkának nincsen ennyire magas (270 netto) átlagbére.
2017. márc. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ elég jó a viszony a gyerekkel is tartja a kapcsolatot skypolnak ha itthon akkor jön érte meg kap mindent a volt férjemtől ..

Azért gondolok,h csökentetni fogja mert a mostani felesége nem igazan kapja csak a letminimumot jövedelmet a masodik gyerek jön és hát kint se olyan olcsóak a dolgok .Persze ne a fiamon spóroljon de a harom gyermek se mehet egymàs kárára . De makd beszelek vele és mefkérdrzem mit szeretne mite számitsak és felnőttek vagyunk meg egyezzünk !

2017. márc. 24. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!