Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Férjemmel elváltunk.2 kiskorú gyerkünk van. Mindkettőnknek van már új párja.A házunkra most van vevő. Annyi pénzem marad miután megfelezzük az exemmel h egy panellakást tudok venni. De az új párom akivel 2 éve vagyok kapcsolatban ( együtt még nem laktunk)felvetette h nem fizetném e ki inkább volt párját természetesen cserébe a fél házát rám iratná és oda költöznénk, de igy már nem tudok panelt venni akkor. Neki is van 2 gyereke aki volt párjával marad. Az a baj nem tudom ez mennyire jó ötlet mert lakva ismerni meg a másikat. Ha mégsem jönnénk ki egymással a pénzem már benne lesz a házba Nem tudok a gyerekeimmel elmenni csak ha eladja a házat és kifizet. Vagy ha jól élünk és történik bármelyikünkkel valami akkor is a gyerekek tarthatják a markukat és adhatom el a házat amit addig szépitgettünk, hogy kit tudjam fizetni a gyereke örökségét. Vagy ilyen esetben ez h működik?
2017. márc. 23. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem fizetném ki.

A férjeddel sem úgy indult az életetek, hogy elváltok. Sosem tudni, mit hoz a sors. ma egy saját tulajdonú lakás igen biztonságos háttér akinek még gyerekei is is vannak.

ha ezt a jelenlegi párod nem érti meg, akkor várhatóan másban is lesz előbb-utóbb konfliktus köztetek.

2017. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenbe nem mennék bele. Ha monjduk már egy ideje együtt laknátok, akkor talán, de szerintem még akkor sem. Mindig jobb, ha van számodra egy biztos hely, esetleg egy menedék ahová mehetsz ha netán gond van. Ott a magad ura vagy, közösben pedig el kell majd viselned a konfliktusokat, ha netán úgy alakul. Akkor hová mész majd?

Meg fura, hogy pont most veti fel az összebútorozást, amikor pénz áll a házhoz? Nem tudom. Lehet, hogy ő a világ legcsodásabb embere, igy dönts a legjobb belátásod szerint..Csak saját véleményt irtam..

2017. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem mennék bele. Nem éltetek együtt soha és rögtön közös házzal kezdenétek? És ahogy írod, ha bármi történik, akkor nem lenne lakásod.

Ha össze akar majd költözni, akkor kiadod albérletbe a lakást, de megtartod, sose lehet tudni, hogy mi lesz a jövőben.

És nekem fura is, hogy csak most akar összeköltözni veled, ha kifizetnéd a háza felét. Eddig miért nem akart a 2 év alatt? Mert nem volt pénzed?

2017. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyum mondja mindig, hogy szereti a párját, de nem adná el a lakását, amiért egy életen át küzdött, mert az az övé, de ha közös lenne, és bármi történne, nem lenne hova mennie. Tökre megértem.
2017. márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ő már régóta szeretné h össze költözzünk csak nincs annyi pénze h kifizesse a házból a párját. Nem most találta ezt ki.
2017. márc. 23. 21:41
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adnám oda ilyesmire a pénzem. Vegyél egy lakást, abban is kipróbálhatjátok az összecuccolósdit, és hanem működik, van hová visszamennie.
2017. márc. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor majd törleszt az exének. Az életben sajnos semmi nem biztos, csak a halál, ellenben ha ti nem egy életre maradtok együtt, úgy egyszer kelleni fog a saját lakás, ahová emellé össze is tudnátok költözni. Valahol most nyilván lakik a pasas, albérlet vagy saját lakás. Ha saját, adja ki albérletnek, ha albérlet, összecuccoltok és máris nem kell arra költenie, tud az exének fizetni.
2017. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt. Adja el a házát, fizesse ki ő saját maga a volt párját, ami marad, meg fektesse be ő is egy lakásba akár. Azt kiadhatja albérletbe, és még bevétele is lesz.

De egyébként neked nem volt rögtön gyanús? Persze, te nem tudnál elmenni, csak ha eladná a házát és kifizetne. És most nem UGYANEZT csinálja a volt párjával? Most se adja el, hogy kifizethesse! Szerinted te kapnál belőle? A gyerekeidre is gondolnod kell, nem kockáztathatsz ekkorát, hogy fedél nélkül maradtok szimplán a te fizetéseddel!

2017. márc. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék bele, még gyerek nélkül se, így meg pláne. Gondold végig, ha jól értem, legalább két éve nem tudja kifizetni az exét a közös házból, a te pénzed kéne hozzá. Ha nektek nem működik, te meddig fogsz várni a pénzedre? Amíg nem talál egy új balekot? Adja el a házat, ahogy ti is, ha nincs pénze, vagy vegyen fel rá hitelt, de ne a te pénzedre hajtson.
2017. márc. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom! Én sem mennék bele! Soha nem tudni mit hoz a jövő! Adják el ők is és oldják meg úgy mit ti! Ne légy őrült!!
2017. márc. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!