Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szép név az Eszter?

Szép név az Eszter?

Figyelt kérdés

Eszter a nevem, de sokan csak Esztinek szólítanak.


Nekem egyik formàban sem tetszik és az évek soràn egyre többször kaptam mejegyzéseket a nevemet illetően.


Többnyire azt,hogy nem nőies név, semmi "nőies dallam" nincs benne, régies,túl semleges, egyszerű, ronda, "szigorú" név stb.


Tegnap amikor bejelentkeztem a portàn az ott àlló férfi elolvasta a névjegy kàrtyàmat és azt mondta elég gàzos nevet adtak nekem a szüleim. Aztàn húzogatni kezdte a szemöldökét.


Én sem szeretem a nevemet, de havonta 2x biztosan kapok valami frappáns megjegyzést. A munkahelyemen az egyik kollégàm nem szólít a nevem, inkàbb "Hé" Te" Hallod? Ezekell a szavakkal indítja el a beszélgetést vagy ha kérése óhaja sóhaja van akkor ezt kapom tőle, mert irritàló a nevem.


Hát basszus..


L



2017. márc. 25. 10:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy olvaslak sokkal inkább az egyéniséged miatt kezdenek ki,nem a neved miatt. Ismerek egy pár egyáltalán nem szerencsétlen Esztert. Ne haragudj,de te ezeket hagyod?
2017. márc. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
100%
miért foglalkozol bunkókkal?mindegyik magát minősíti.szép név.vagy tanulj meg vele együtt élni vagy változtasd meg
2017. márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép név. Én pont ellenkezőleg vagyok vele mint te. Valami másért kapod az ivet szerintem is.
2017. márc. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
100%

Nagyon szép neved van, legyél büszke rá!

Azt viszont ne hagyd, hogy mások alaptalanul bántsanak.

2017. márc. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is Eszter vagyok és pont azok miatt szeretem, amiket ellenérvként leírtál. Nem vagyok az az alkat, akihez egy trillás női név illene és szeretem a becézett formáit is.


Az, hogy valakinek nem tetszik, teljesen rendben van amúgy, nem tetszhet minden mindenkinek. Nekem is volt már, aki megmondta, hogy neki nem tetszik. Megvontam a vállam. Az ő baja egyrészt, másrészt nem bunkón mondta. De ne haragudjon a világ, aki akkora országos bunkó, hogy egy vadidegennek megjegyzi, hogy milyen gázos a neve, belekeverve egy bántást a szülők felé, azt élve ásnám el a hátsó kertben.


Túlságosan magadra veszed. A portás bácsi egy paraszt, és aki úgy szólít meg (pláne egy nőt), hogy "hé", annak se volt gyerekszobája. Minek adni a véleményükre? Én is ismerek olyat, akinek nem tetszik a keresztneve, de azért nem hőbörgök neki, mint egy haszonállatnak, hanem a nevén szólítom.


Egyszerűen rossz emberek közt forgolódsz, azért idegesít a dolog.

2017. márc. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%
En is Eszter vagyok,nekem kifejezetten tetszik a nevem,bar en sem szeretem ha becezik ,csaladtagoktol megszoktam :D a lényeg hogy szerintem igenis nőies nev,alapformaban tekintelyt parancsolo,az Eszti szerintem meg aranyos :D szoval a neved miatt ne bankodj!!
2017. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat:)


Nem gondolom, nagyon visszahúzodó vagyok és szerintem kedves mindenkivel. Nem voltak problémáim, konfliktus helyzeteim. A portàn àcsorgó férfit sem ismertem. Beléptem az épületbe köszöntem annak aki ott volt, lehúztam a kártyàmat és a csipogtatómat és egyszer csak megjegyzést tett a nevemre.

Amikor elkezdtem dolgozni a munkahelyemen, és bemutatkoztam a többieknek az egyetlen női kollégàm amúgy, ( mindenki más férfi) azzal indított,hogy " bocs de én nem foglak a neveden szólítani". Erre akkor is, de csak most is annyit tudnék mondani,hogy " egészségedre". Az edzőm is az első napomon amikor kérdezte a nevemet és megtudta,hogy Eszternek hívnak azt mondta " ejj de nem nőies név" meg,hogy tucat.

2017. márc. 25. 10:46
 8/28 A kérdező kommentje:
Egyedül a barátom az aki szereti a nevemet és ő csak Esztinek szólít. De még ő is ràzta a fejét, amikor azt hallotta,hogy az edzőm is ezen akart fennakadni. Sokszor a mez szàmomat mondja, ami csak azért esik rosszul mert mindenki màst a nevén szólít én meg "9-es" vagyok az edzéseken.
2017. márc. 25. 10:50
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hol az égben dolgozol, hogy mindenki ekkora prioritásként kezeli a másik keresztnevét... ezek közül szerintem egyik se normális. Mi az, hogy nem fog a neveden szólítani? Akkor hogy? Kik ezek a senkik, akik ekkora nagyra vannak magukal? Ők is csak kapták a nevüket. Nekem azt jegyezte meg egyszer amúgy egy nő, hogy neki azért nem tetszik az Eszter, mert zsidó név. Elkezdtem őt Hitlernek hívni, de sajna nem tudtuk végigjátszani a dolgot, mert áthelyezték. :)
2017. márc. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
93%
Szép név az Eszter. Én még nem is találkoztam ilyan emberrel, aki szerint csúnya. A jelentése is szép. Inkább a mai divatnevek többsége a ronda. A baj pedig valóban nem a neveddel van, hanem a negatív kisugárzású személyiségeddel. Lehetne akármi a neved, akkoris bunkóznának veled.
2017. márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!