Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én felveszem férjem nevét,...

Ha én felveszem férjem nevét, és Kiss-Nagy Tamara leszek, és a lányom Kiss-Nagy Szidónia lesz, és ha felnő, hozzá megy egy Nagy-Kiss Tamáshoz, akkor az ő gyereküknek mi lesz a neve?

Figyelt kérdés
Gondolkodunk párommal, hogy íly módon vegyük fel a nevünk, de manapság egyre többen használják így. Le van az tisztázva, ha két ilyen gyereke összeházasodik, az ő gyereküknek mi lesz a neve? Mert hát a Kiss-Nagy-Nagy-Kiss Tódi elég hülyén néz ki...
2007. nov. 21. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Amikor a gyereketek megházasodik majd, akkor eldönti, hogy ő felveszi-e a férje nevét vagy mit akar csinálni. Ez az ő dolguk lesz. Ezen agyalni, tök felesleges.

Mellesleg hülyeség is... :P:P:P:P

A gyerek pedig alapból az apa után kapja a nevét, ha a szülők mást nem kérvényeznek.

2007. nov. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Rengeteg lehetőség van házasságkötsékor a névválasztásra, így a gyreked ha majd odakerül, bőven válogathat (ha pont egy hasonlóan "duplanevű" férfihoz megy feleségül akkor mondjuk felveheti az ő vezetéknevét). Amúgy valóban igaza van az előttem szólónak: mivel a nő veszi fel ilyanmódon általában a férfi nevét és a gyreketek az apa nevét kapja, így ő nem Kiss-Nagy lesz, hanem csak Kiss. Ha esetleg mégis őt is így keresztelnétek, akkor is kicsi arra az esély hogy pont egy olyan férfival kerüljön össze, aki nemcsak az apja nevét kapta, hanem mindkét szülőét.
2007. nov. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen házasság kötés és névválasztás esetén a kérdezőnek van igaza a közös gyermek nevét illetően. tehát a gyerek vezeték neve Kiss-Nagy lesz.

De az ő házasság kötésénél már akadnak "gondok" amit szerintem ők fognak majd megoldani, hiszen értelmesen végig gondolják, hogy milyen neve lesz így vagy úgy az utódaiknak stb...

De valóban ezeket a kötőjeles dolgokat én sem tudom még egy generálció múlva elképzelni...

2007. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!