Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól költözhetek...

Hány éves kortól költözhetek albérletbe?

Figyelt kérdés
Az érdekelne,hogy hány évesen mehetek albérletbe? Csak július és augusztusra bérelnék ki egy szobát. Természetesen nem egyedül lennék hanem még valakivel együtt az albérletben. Szülő engedélyével költöznék. Lehetséges ez? 16F

2017. ápr. 1. 20:56
 1/6 anonim válasza:
100%
Nem tudom a pontos évszámot de nem hiszem hogy rád fogja rúgni az ajtót a rendőrség. Gondolom szüleid bérlik, ezesetben nem hiszem hogy bárki felelősségre vonna. Csináld nyugodtan szerintem nagy baj nem lehet belőle.
2017. ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
18 éves korodig a szülök mondják meg, hol lakhatsz. Ha ök vesznek ki neked albérletet, akkor beleegyeznek, hogy ott élj, azaz nem köthet bele senki, feltéve, hogy nem törvényellenes dolgokat csinálsz, mert akkor a szüleid is felelösek, meg te is emiatt.
2017. ápr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Én venném ki magamnak az albérletet és én is fizetném. Nyáron diákmunkán vagyok illetve gyakorlaton.
2017. ápr. 2. 01:01
 4/6 DrNest válasza:
100%

Amit mondasz az nem a klasszikus albérlet, inkább szállás szolgáltatás, annyira rövid távú.

Albérlet mindenképp hosszú távú történet, ahol szerződőképesnek kell lenned. Nem csak felnőttnek, hanem cselekvőképesnek is, pl. Arról nem is beszélve, hogy olyan jövedelemmel kéne bírnod ami fedezné egy albérlet fenntartását.

Egy-két hónap az más. Egyben előre kérném el a díját + kauciót, de azt is a szülőtől.

2017. ápr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egy normális és nem csalók, lehúzósok által kiadott albérlet során szerződést írnak, ezért te egyedül nem vehetsz ki albérletet csak a szüleid. 18 éves korodig nem tudsz szerződést aláírni (nem fizikailag, hanem törvényest). Ez olyan, mint bármilyen hivatalos irat vagy bármi. Szükséges a szüleid hozzájárulása. Diákmunkát se vállalhatsz nélkülük.
2017. ápr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Július-augusztusra, azaz 2 hónapra nem nagyon fogsz találni albérletet, mert hosszútávra szeretnek kiadni lakást, vagy szobát.

A többiek már leírták, hogyha találsz is, a tulaj a szüleiddel fog szerződni.

Ahol nem így lenne, oda be se költözz, mert nem megnyugtató a közeg, ki tudja mi történhet veletek!

Attól függ, hol laksz, de inkább keress egy faházas kempinget, vagy valami hasonlót a nyárra.

Ez sem lesz drágább, mint egy kauciós albi rezsivel.

2017. jún. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!