Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kimennénk legalább fél évre...

Kimennénk legalább fél évre Németországba dolgozni, de mi legyen addig a 9 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés
Iskolába járnia kell, de magyar iskoláról kint nem tudok... arra gondoltunk addig ellenne a nagyival, de ő elég feledékeny meg minden. Mit tegyünk? Itthoni fizetésből már nem tudunk megélni.
2008. okt. 13. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az átmeneti külföldi munkavállalás a gyermektelenek kiváltsága. Én is szívesen kimennék külföldre dolgozni, de a kisfiamat nem akarnám és nem is tudnám itthon hagyni. Szerintem az a ti gyereketeknek sem lenne jó, ha fél évre ittmaradna. Gyerekkel akkor érdemes kimenni, ha ott is akartok maradni, mert akkor van értelme beiratni kinti iskolába. De persze nem olyan könnyű rászánni magát az embernek, hogy végleg megválljon a megszokott környezetétől, ismerőseitől, barátaitól, rokonaitól. Nem mintha onnan nem lehetne hazajárni látogatóba, de az nem ugyan az, mintha napi kapcsolatban lenne velük.

Szerintem el kell döntenetek, hogy vagy kimentek végleg, vagy itthon maradtok és megpróbáltok megélni itthon, még ha szűkösen is. Tudom, hogy mennyire nehéz, én se a rózsadombi villámból osztogatom a jótanácsot, havi 50 ezerből élek a kisfiammal, szóval nagyon jól tudom, mi a helyzet itthon. De ez gyerekkel nem megy máshogy. Vagy addig még meg lehet tenni, amíg ovis, persze kint kicsit az ovik is máshogy vannak, mert ott az anyukák megtehetik, hogy otthon vannak legalább a gyerekük iskolás koráig, így csak délelőtt vannak az ovik is nyitva, munka mellett az se igazán jó, csak a bébiszitter, de hát akkor meg megy el arra a pénz. A legtöbb amit tehettek, hogy az egyikőtök megy csak ki dolgozni fél-, egy évre, és azalatt a másik itthon marad. De ha azt érzed, hogy nehezen bírnátok ki egymás nélkül, gondolj arra, hogy a gyereknek még nehezebb lenne, ha mindketten kimennétek, és ő itt maradna a nagyival.

2008. okt. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

szia.OFF: Nem akarlak kioktatni, de velemenyem szerint nem azzal tesztek jot a gyereknek, ha sopk penzetek lesz, hanem azzal ha mellette vagytok, mint szulok, anya es apa. Hidd el tobbet er a gyereknek az ha este meset olvasol neki, elmessz vele a parkba, bringazni, stb mint az ha csak "latogatoban" vagy a gyereknel. Foleg ebben a korban kell melle alni, hogy jol tanuljon, fejlodjon...aztan kesobb kimehetnetek egy kis idore...

A kerdesedre valaszolva meg ha mindenkepp menni akartok a legjobb megoldas nagyszulore bizni, kerjetek meg legyen felelossegtudo, alljona sarkara, es ha kell kerdezze ki a lecket, menjen vele setalni, es ha kell neha nem art egy kis szidas stb...csak kovetkezetesen lehet jol nevelni egy gyereket. sok sikert UDV

2008. okt. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Én a helyedben biztos kivinném Őt is. Egy fél év alatt nagyon sokat megtanulhat németül, és ezt később még nagyon megfogja nektek köszönni, úgyanis evvel előnyt szerez, ráadásul nincs elszakítva tőletek, ami szerintem egy kilenc éves gyere esetében nagyon fontos. És fél évet ráadásul könnyen be is tud hozni Magyarországon.
2008. okt. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Hát ha mi mindketten kimehetnénk külföldre dolgozni biztos vinnénk a gyerekeket is.Biztos,hogy van valamilyen magyar nyelvű suli valahol,de legalább megtanul más nyelvet is.
2008. okt. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én sem szívesen megyek ki, de muszáj lesz, hárman élünk havi 80ezer forintból, egyre drágább minden, de a fizetés nem emelkedik. Már sehogy sem bírom, ha a számlákat kifizetem el is ment az egész fizetés. Kölcsönt már többet nem akarok felvenni. Nem tudom mi mást tehetnék.
2008. okt. 13. 18:53
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Nemjó megoldást találtál ki..a külföld akkor jöhetne szóba, ha csakaz egyik fél menne, amásik maradna a gyerekkel, de ezzel is csak az a gond , hogy éveket kellene kint dolgozni..hogy utána tartós legyen itthon az egzisztencia, mert pár havi munka után csak annyi pénzt hoznátok haza, ami épp elég itthon ugyanannyi időre mint kint voltatok..

Vidd a gyereket is ha lenne munkalehetőség..és ott segítenekbiztosan valami ideiglenes iskolába elhelyezni.

Ha már annyira mennétek..a nagyit meg nektek kell ismerni, de nem biztos,hogy a gyerekre jó hatással lenne, ha titeket sokáig nélkülöz.

2008. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
A érdésböl nem lehet tudni, ki a 3 .ik személy párod? akkor maradhatna a gyerekkel, ha nem akkor nem tudom, de én ha kimennék akkor vinném a gyereket, legalább hamar megtanulja a nyalvet, ha van ismerösöd és ugy mész ki külföldre, / mert már csak ugy érdemes / akkor meg tudja mondani, hogy kell a gyereket elheylezni suliba, ha most nem járjon utána mig nem mész, ja én biztos nem hagynám otthon ha ketten élnénk a gyereket!!
2008. okt. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Fiam 1 éves volt,mikor úgy döntöttünk,hogy kimegyünk Írországba. Azaz a férjem kiment,majd 4 hónap múlva mi is a fiammal. Nagyon féltem, de ma már örülök. Otthon Magyarországon egy gyesből ,meg postás fizuból albérletben lehetetlen volt megélni, emellett tele voltunk hitelekkel.

A lényeg: Nem tudom Németbe hogy megy, én kerestem itt babaőrző munkát, és a fiam mellett még itthon vigyáztam 2-3 kisgyerekre Igy a gyerekem mellettem volt egész nap, emellett kerestem még pénzt is. Mivel itt csak 4 éves kortól van állami ovi,emiatt sokan nem tudnak dolgozni menni. Persze egy 9 éves gyerekkel már nem egyszerű,hiszen iskolaköteles!!!Könnyen mondják,hogy vidd ki,ha nem tud egy kukkot sem, igy nem mehet német suliba szerintem.

2008. okt. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Nincs valami olyasmi megoldás, hogy a gyerek ideiglenesen magántanuló legyen? Tanulsz vele a megfelelő tankönyvekből, itthon meg eljár egy magántanárhoz, aki felkészíti a vizsgákra. Biztos lehet ilyet csinálni, sok ilyet hallottam, meg unokatesóm is volt fél évig magántanuló.
2008. okt. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, melyik varosba keszultok, de Frankfurtban van Europa Iskola, aminek van magyar szekcioja. Igy a magyar iskolarendszer alapjan tanulna ott is a gyerek.
2008. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!