Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám sosem adott pénzt...

Az apám sosem adott pénzt nekem, az anyám meg sosem perelte be, hogy kérjen gyerektartást. Én beperelhetem?

Figyelt kérdés
2007. nov. 21. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nem volt megállapított tartásdíjfizetésre kötelezés, akkor most te mire perelsz?

Hány éves vagy? Mert amennyiben már nagykorú, és már nem tanulsz, akkor már nem is vagy jogosult tartásdíjra.

Ha meg nem vagy nagykorú, akkor nem vagy perben cselekvőképes, tehát akkor édesanyád, mint törvényes képviselőd lesz a perbeli cselekvőképes személy... Te nem indíthatsz pert, csak ha cselekvőképes vagy.


Az elmaradt tartásdíjat pedig nem igazán fogod "kiperelni" kedves édesapádból.

2007. nov. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha betöltötted a 18-at akkor perelhetsz,de visszamenőleg nem fogsz éveket kapni,főleg ha sosem volt gyerektartás bíróságilag az apádra kiszabva.De esetleg elkerülhető a per ha megbeszéled édesapáddaé a problémád,lehet belemegy a gyerektartás mostantól való fizetésébe.
2007. nov. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Szia


Mivel én most ebbe benne vagyok a fiam apjával, biztosan tudom, hogy a gyerektartás nem évül el. Tehát, ha nagykorú vagy, indíthatsz pert, és visszamenőleg x évre követelheted. Azt nem tudom, hogy így lehet-e, hogy sosem volt apád perelve, de a gyámhatóságon tudsz erről érdeklődni. Egyébként meg van a véleményem ezekről az "apákról".

2007. nov. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapra lehet visszamenőleg perelni
2007. nov. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!