Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a hozzáállásról? (húsvét)

Figyelt kérdés

Itt vannak az ünnepek, amikor is a család összejön. Hát nálunk idén nem jön össze, mert két ember kijelentette, hogy inkább az autós vizsgára készülne, ami jövő hét végén van.

Természetesen miután bevásároltunk, tudtuk ezt meg... valóban olyan nehéz a 4 napos ünnepben jó időbeosztás mellett 3 órát erre szakítani? Én gyerekek és munka mellett tanulok, de eszembe nem jutott még ezért lemondani egy ünnepet, maximum nem órákra maradok.. Nagyon rosszul esik...


2017. ápr. 14. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Veled értek egyet.Persze a 2felet is megértem valamilyen szinten,hiszen pénzben van az a vizsga,de a család akkor is fontosabb.Nálunk is mindig összegyűlik a család akár csak sima hétköznapokon is,és ilyenkor mindenki szabaddá teszi magát,mert a család az első.
2017. ápr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Megvan erről a véleményem, de megtartom magamnak, viszont ez csak kifogás hogy tanulnia kell...

Szerintem vagy nincs kedve átmenni hozzátok, vagy csak egyszerűen lustálkodni akar a négy napban, vagy lehet teljesen máshová meg csak azért nem mondja mert nem akar megbántani és inkább kamuzik valamit helyette.

Persze éreztesd vele hogy ezért haragszol rá, de nem is kell nagydobra verni, legközelebb te is csináld ezt vele és majd tanulni fog ebből.

2017. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
2 ember a családod?
2017. ápr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:
84%

Ez van, van akinek sokat jelent az "ünnep" van akinek nem.


Én világ életemben nyűgnek éreztem ezeket, akivel tartani akarom a kapcsolatot, azzal beszélek amúgy is, amúgy meg van jobb dolgom is.

2017. ápr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem mindenki bírja ezeket a nagy családi összeborulásokat. Én világ életemben irtóztam tőlük. Jobban szeretem tényleges pihenéssel tölteni az ünnepeket, jópofizás meg bájolgás helyett. Karácsony meg mondjuk halottak napja, az oké, de mivel nem vagyunk vallásosak, a húsvét nem jelent semmit pár csokinyúlon kívül.
2017. ápr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem a problémát. Két ember nem megy, na bumm. Ha veled együtt három fő a család, akkor megérteném, de egyébként csak hiszti. Valószínűleg épp azért nem mennek, mert rázza őket a hideg az ehhez hasonló drámázásoktól és inkább nem kérnek belőle. Arról meg, hogy későn szóltak, és most tedd a szívedre a kezed, ha időben szólnak akkor ment volna a lelki terror meg az érzelmi zsarolás a "nagy családi szentség" kártyákat kijátszva, ugye?
2017. ápr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Jol teszik, én sem mennék, gyűlölöm a felesleges jopofizást...
2017. ápr. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

kedves kérdező, énszerintem az ünnepek arra jók, hogy a család együt legyen, mert ez növeli az összetartást, erősíti a kapcsolatokat.


vannak olyan emberek, akiknek ez nem fontos és leszarják.


legközelebb ne hívjad őket, mivel ezek szerint nekik nem fontos ez.


akinek fontosak a családi kapcsolatok, úgyis eljönnek, akinek meg nem, azokra kár az energiát és a kaját pazarolni.


Látod, az előttem hozzászólók is általában inkább egyedül vagy mással szeretik ilyenkor tölteni az időt.


Nem kell ezen megsértődni, a következtetéseket le kell vonni. Ennyi.

2017. ápr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Joguk van azzal tölteni a pihenőidejüket, amivel akarják. Ahogy neked is. Te vendégséget akarsz: csináld.

Ők nem akarnak: nem mennek.


Ezen hisztizni?

2017. ápr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!