Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudják elviselni a...

Miért nem tudják elviselni a barátom szülei hogy már kezd felnőni és mi is szeretnénk programokat csinálni? 16/L

Figyelt kérdés

A barátommal lassan két éve együtt vagyunk, ő 19 éves lesz, de nagyon sokszor ha náluk vagyok, csak feszültséget érzek és az anyja folyton ellenem van, az apja is mondta nekem hogy ne foglalkozzak vele, csak nehezen viseli el hogy kezd felnőni a fia. Eleinte tiltani is akarta az anyja tőlem , aztán látta hogy ennek semmi értelme , aztán amikor náluk voltam nem hagyott nekünk semmi teret mindig ezt meg azt kellett csinálni hogy ne lehessünk kettesben, ha ő jött át akkor is csak hisztizett egész végig, legutóbb is előttem kezdett el hisztizni amire nagyon ideges lettem, hetek óta megbeszéltük hogy átjön és segít anyukámnak egy dologban, de az anyja az nap este találta ki amikor náluk voltam hogy vigyázzon a kistesóira mert elmegy színházba és mivel nem tud vigyázni megkérte a mamáját és végig mondta hogy milyen szemét hogy nem tudja ezt megtenni, és hogy őt nem érdekli hogy anyumnak segytség kell...nem értem miért csinálja ezt. De nem szivesen megyek hozzájuk már mert gyomorgörcsöm van..

Én próbáltam vele beszélgetni és kedves lenni, segíteni de csak a rosszakarást látom benne és elegem lett. Most nyáron is hétköznap nálam lesz a barátom mert együtt fogunk dolgozni egy helyen, a kaját magának meg amit kell fizeti magának anyum beleegyezett megbeszéltük, de az anyja erre is csak hisztizik és minden hülyeséggel vissza akarja tartani. Azért dolgozunk együtt hogy el tudjunk menni egy hétre nyaralni balatonra nyár végén a megdolgozott pénzünkből. Aztán most sulit fogunk váltani mindketten elmegyünk pestre és koleszosok leszünk, apja mindig mindenbe támogatja de előre látom hogy az anyja megint hisztizni fog ezért inkább át sem megyek mert nem akarok feszültségben élni, meg veszekedést hallgatni folyamatosan. Keveset is megyek hozzájuk egyébként. Én tényleg próbáltam kedves lenni de ezek után nem tudok szépen beszélni róla akkor sem ha felnőtt. Sajnálom. A barátom sem hagyja magát de így elég rossz hogy mindig az anyja panaszkodását halljuk és még ott él egy jó darabig amég nem tud elköltözni .



2017. ápr. 14. 17:10
 1/10 A kérdező kommentje:
A szülei szót azért írtam mert sokszor nála is észreveszem hogy nehéz neki ez a dolog, őt tiltották 17 éves koráig mindentől, és még most is úgy kezelik mint egy ötévest. Mintha nem tudna egyedül semmit sem intézni pedig suli mellett dolgozik és szinte mindent magának áll kivéve a lakhatást mert nem tud félrerakni.
2017. ápr. 14. 17:23
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Manapság nagyon népszerű ez a viselkedés sajnos.

Tartsatok ki, ennyit tehettek. Ha ti jól kijöttök, ne emiatt vessetek véget a kapcsolatnak. Kitartás és kész.

2017. ápr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen helyzetben mindig a srácnak kéne leállítania az anyját.
2017. ápr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ő hiába mondja hogy nem érdekli, szépen, durvábban nem hagyja abba.
2017. ápr. 14. 17:36
 5/10 anonim válasza:
10%
Itt az lenne a megoldas ha at koltozne hozzatok. Nekem meg rosszabb a baratom anyja es velem lakik a fiu
2017. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Biztos nem olyan csajt szánt a fiának, aki már 14 éves korától pasizik. Vagy előbb. Én sem örülnék neki.
2017. ápr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
15 éves korom óta, mivel odaírtam hogy lassan két éve és ő az első :)
2017. ápr. 14. 18:09
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
6-os, nem értem hogy ezzel mi a gond.
2017. ápr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Először is gratulálok, ritka az olyan kapcsolat (manapság) ami hosszabb ideig eltart. Hát elsősorban a barátodnak kéne anyujával beszélni erről, és ha ez nem megy esetleg.mivel azt mondtad hogy az édesapja megértő vele kéne ezt megbeszélni hátha ő jobban tudna hatni a barátod édesanyjára, vagy közösen beszélgetni vele megkérdezni még is mi a problémája veled. Ha meg ez nem megy igaza van az előttem szólóknak, ki kell tartanotok és esetleg hozzátok vagy máshová költözni.
2017. ápr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2017. ápr. 16. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!