Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem, hogy közelebb...

Mit kéne tennem, hogy közelebb kerüljek a családomhoz?

Figyelt kérdés

A szüleim lassan 20 éve élnek Spanyolországban, később kiköltöztek nagybátyámék is, és a kereszt szüleim is. (a keresztapám apukám másik testvére, csak úgy mint nagybátyám)

Lényegében csak anyukám testvéréék maradtak itthon a családból,viszont velük nem igazán tartottuk a kapcsolatot, az ottani nagyszüleim rég meghaltak, szóval úgy mint családtag nem jelentenek sokat.

Nekem az apai nagymamám legalább olyan fontos ember volt mint anyukám, sőt gyerekként talán őt jobban is szerettem.

Ők is kint éltek pár évet, de nekik hiányzott Magyarország, és hazajöttek papámmal.

Nekem viszont nagymamám hiányzott nagyon, utáltam kint élni, gyerekként barátaim sem voltak ott, és így megszülethetett a döntés, hogy 8 évesen hazajöhettem Magyarországra, és a nagyszüleim neveltek.(természetesen tartottam a kapcsolatot a szüleimmel, és anyukámnak nagyon fájt hogy eljöttem, de hiába voltam gyerek én tényleg nem bírtam ott kint élni, szinte depressziós voltam)

Nagyon boldogan éltem itthon, a nagyszüleimmel,rengeteg barátom volt, mamám teljes értékű anyuka volt, nagyon hálás vagyok amiért hazajöhettem, mert szerintem ha kint maradok akkor már valamelyik spanyol zárt osztályon élném a mindennapjaimat.

Persze mindig is hiányoztak az ottaniak, de tényleg mamám volt számomra az egyik legfontosabb ember.

Amikor 18 éves lettem rákot diagnosztizáltak nála, és nagyon rövid időn belül itt hagyott minket.(3 évvel előtte papám is meghalt)

Összességében 18 évesen egyedül maradtam ebben a kis országban.

Viszont a barátaim, a szüleim támogattak, így túltettem magam mamám halálán, azóta is egyedül élek, bár a szüleim rendszeresen támogatnak anyagilag/lelkileg.

Évente csak 3-4 alkalommal megyek ki hozzájuk 1-1 hétre, és egyre inkább tudatosul bennem,hogy én mennyire egyedül vagyok itthon, és hogy nekik milyen jó, együtt a család, nagyon jó anyagi helyzet, összetartanak.Folyamatosan nevetnek, húzzák egymás agyát mint egy igazi jó család.

Iszonyatosan boldog lennék, ha ők mind itthon élnének, de nem körülöttem forog a föld.Bármikor szeretettel várnak, hogy visszaköltözzek Spanyolországba, de én nem tudom itt hagyni ezt az országot, itt vannak a barátaim, itt történek életem legnagyobb dolgai, minden ideköt, hiába van kint a családom, és sokan ítélek már emiatt, de én egyszerűen szeretem Magyarországot, és nem tudok hozzáfoghatót, nem tudom elképzelni,hogy máshol éljek.

Viszont nagyon hiányzik az a családi hangulat ami ott kint megvan, amit ők ott megteremtettek maguknak.

Nyomasztó, hogy 8 évesen sem véletlen akartam eljönni onnét, most sem bírnám ki, nem beszélem a nyelvet, míg a családból szinte mindenki anyanyelvi szinten beszéli a spanyolt, sőt van olyan unokatestvérem aki már magyarul is alig tud.

Ha kint vagyok, alig várom hogy hazajöjjek,hogy magyarul beszéljek a boltban, hogyha hozzám szólnak ne csak angolul kelljen mekegnem, vagy a jól betanult szöveget kelljen mondogatnom spanyolul miszerint "nem beszélek spanyolul".

Már az,hogy látom a magyar rendszámú autókat, hogy hallom,hogy magyarul beszélnek körülöttem olyan szinten megnyugtat, ez leírhatatlan érzés számomra, ezt imádom minden hazajövetelben.

Kint meg ott van a család,szeretet,összetartás, a pénz is, és mindenki hülyének néz,hogy ebben mi nem egyértelmű, hisz mindenki ez utóbbit választaná, de én valamiért nem tudok elszakadni innét.

Teljesen tanácstalan vagyok, itt is lennék, meg ott is...


2017. ápr. 19. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre idegenektől lehetetlen választ kapnod.

Nem tudom hány éves vagy, de az látszik, hogy egy hét után is hatalmas honvágyad van.

Viszont, ha hiányzik a "család melege", neked kell valamiféle kompromisszumot kötnöd, mert a szüleid, rokonaid nem lesznek fiatalabbak.

Van egy ismerősöm, aki kettős életet él, amikor itt tél van, hazautazik Ausztráliába, nyáron pedig jön, ide haza :) Spanyolország nincs annyira messze, esetleg megpróbálhatod ezt az életmódot is, hogy egyre többet próbálsz a családdal lenni. Nem egyszerű a helyzeted, bár rengetegen mennének a jobb körülmények közé. :)

2017. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is a jó oldalát kellene nézned és mindegyik helyzetből azt kivenni, ami neked jó. Kint a család, a biztosnságos anyagi lét. De van kint lehetőség spanyol nyelvtanulásra is, amit itthon kamatoztathatnál. Lehetne olyan munkád, ami miatt ingáznod kellene a két ország között. Mondjuk lenne ott valami kis ház, amit kiadnál magyaroknak (is). Nekik is egy biztosnságot adna, ha valaki ott az ő nyelvükön szólna hozzájuk és fordulhatnának hozzád bármikor.

Amikor kimész, azt ne tekintsd végleges állapotnak, így nem fogod azt érezni, hogy ott KELL élned és megszoknod az életet. Igazából nem tudom, hogy milyen körülmények között élnek ott a szüleid. Mennyire tipikusan spanyol a környezet, amit tényleg lehet imádni és irigyelni, legalábbis külső szemlélőként.

Biztos megvolt az oka a családodnak, hogy 8 évesen kiengedtek a kezeik közül, de bennem emiatt óriási felháborodás van. :(

2017. ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!