Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a családomnak? Autó?

Igaza van a családomnak? Autó?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy autót vásárolni.

Tény, hogy nem szükséglet az életemben, nem járok vele munkába, nincs családom.

Szórakozásnak venném, mert nagyon szeretek vezetni. Kikapcsol, feldob, megszínesiti a mindennapjaim..


Ha csak szóba hozom a témát a szüleimnél, olyan ellenséges inulatokat váltok ki vele, mintha valami hatalmas bűnt követnék el.

Elkezdenek támadni aggresszív stílusban.. hogy milyen sokba kerül, minden pénzem rá fog menni, mennyire drága a benzin, a szervíz stb.... nem keresek annyit, hogy ezt a luxust megengedhessem magamnak.


23 éves vagyok külön lakom saját lakásban. A havi bevételem 140e ft.

Szerintetek mit csináljak?


2017. ápr. 21. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
71%

Azt hadd kérdezzem már meg, kedves olvasóközönség, hogy ki mi okból nem találta hasznosnak a válaszomat, emyelben leírtam, hogy: mi a véleményem, mennyi egy auto atlagos fenntartási költsége, valamit tanácsot adtam, higy a jövőben esetleg mire fókuszálhatna, higy vehessen egy jó autot.


Ezek közül melyik nem volt hasznos?!

2017. ápr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
20%
az hogy van olcsóbb autó is
2017. ápr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
78%
Van, csak annak nagyobb az esélye, hogy valami elromlik, és többször is romolhat el, mint egy drágább autónál. Sok olcsó alkatrész meg egy idő után úgyis drágább lesz.
2017. ápr. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:

úgy vettem a lakást, hogy idáig külföldön dolgoztam, nagyon magas fizetéssel (bankban) de utáltam

hazajöttem, megvettem a lakást, maradt megtakarításom aminek az egyrészéből venném a kocsit

kb. 1,5-2 millió forint értékben


most kevest keresek, de szeretem a munkám


a havi költségvetésem úgy néz ki, hogy a lakás rezsije 20e (télen 25e), telekom net csomagom 7e

+ étel kb. havi 30-40e

2017. ápr. 21. 17:39
 25/65 anonim ***** válasza:
59%

Kamu.. külföldön dolgoztál.. bankban.. elvileg értelmesnek kellene lenned... te meg itt kérsz segítséget? vicc..

Ha még sem akkor meg vedd meg mi tart vissza a saját pénzed a saját életed :) faszs.g a havi 50-60 fenntartasi kltsg 3 eve vettem az első saját kis autóm ami már akkor 17 éves volt.. az elején olaj csere plusza lengés csillapitó meg miegymás 30e meg egy evre rá kb. Ugyan ennyi a kuplungra.. nem kell senkit ilyesztgetni :D

2017. ápr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
49%
Bankban az, aki ilyet kérdez? Akinek naponta kellhet idióta, feszült, ordibáló, banki ügyekhez nem értő embereknek anyagiakkal kapcsolatban tanácsot adni? Esetleg ha takarítottál a bankban.
2017. ápr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
43%

A kérdés nem banki kérdés volt sokkal inkább családi kérdés. Ráadásul a rovat is családi. A kérdezőnek van rá fedezete ez kiderült, ugyanakkor ha valakinek van egy jó állása egyáltalán nem biztos hogy lesz másnap is. akkor sose vegyen autót az se mert hátha neki se lesz rá fedezete? Vagy hogy?

Arról nem is beszélve, hogy olajcserét nem csak 30 000-ből lehet megcsinálni. Én cseréltem olajat mai áron nézve 5000-ből úgyhogy megvettem a olajat s nem szégyelltem magam a kocsi alá feküdni...

És volt eg ynagyon jó vidéki szerelőm aki 7000-ből megcsinálta azt amit korábban más 21000-ből. (ékszijcser dieselnél) ezek sok éves árak megtévesztő, az arányt nézzétek.

És az se igaz h rosszabb minőségi munka volt, a féket is rábiztam s mikor autópályán 120-ről blokkolva kellett fékeznem mert elémvágtak a gyorsitósávról az autó kiválóan bennmaradt a sávban végig.

Akinek kevesebb a pénze az sokat megspórolhat ha akar.

2017. ápr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
40%
Szóval az én véleményem az hogy nem azokkal kell megbeszélni a dolgainkat akik így reagálnak ahogy a szüleid. Szomorú, de így van. Ugyanakkor valóban érdemes lenne felbecsülni a várható költségeket, találsz e az általam említett olcsó szerelőt stb., és a tipus is nagyon nem mindegy.
2017. ápr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
40%
Felnőtt vagy, külön élsz. Kinek mi köze hozzá, hogy mit csinálsz...?
2017. ápr. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
81%

"nem kell senkit ilyesztgetni"


Engem te ijesztettél meg ezzel a ly-vel...

2017. ápr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!