Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a családomnak? Autó?

Igaza van a családomnak? Autó?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy autót vásárolni.

Tény, hogy nem szükséglet az életemben, nem járok vele munkába, nincs családom.

Szórakozásnak venném, mert nagyon szeretek vezetni. Kikapcsol, feldob, megszínesiti a mindennapjaim..


Ha csak szóba hozom a témát a szüleimnél, olyan ellenséges inulatokat váltok ki vele, mintha valami hatalmas bűnt követnék el.

Elkezdenek támadni aggresszív stílusban.. hogy milyen sokba kerül, minden pénzem rá fog menni, mennyire drága a benzin, a szervíz stb.... nem keresek annyit, hogy ezt a luxust megengedhessem magamnak.


23 éves vagyok külön lakom saját lakásban. A havi bevételem 140e ft.

Szerintetek mit csináljak?


2017. ápr. 21. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
88%
Igen, igazuk van, ez tényleg autó.
2017. ápr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
66%

1,5-2 millioert már elég korrekt autót lehet venni. De nyilván csak használtam, ami elég nagy lutri.


Ha tényleg úgy gondolod, hogy fenn fogod tudni tartani, és ez a szíved vágya, akkor vedd meg.


Én biztos nem tenném a helyedben, de te tudod.

2017. ápr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
73%
Hát na, az "ilyesztő" azért nagyon durva volt
2017. ápr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
0%
ijesztő volt
2017. ápr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
10%
nagyon megilyedtem, reszketek vagy amit akartok.
2017. ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
32%
Úgy nagyjából kezd körvonalazódni bennem, hogy milyen rétegből származó emberek azok, akik a kérdezőt autóvásárlásra buzdították. Azt hiszem, nincs több kérdésem. :)
2017. ápr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
49%
nem hiszem. gazdagabb se fogja azt tanácsolni neki hogy ennyi pénzből drága autót vegyen.
2017. ápr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
52%
Nem az autó értékéről van szó, hanem magáról a tényről, hogy vegyen e egyáltalán. Mindegy...
2017. ápr. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
Hát vegyen! Csak aztán ha nyakig szarban lesz, és anyuciék kihúzzák, akkor mit fog tanulni az életben? Meg persze akkor nehogy itt lássuk az "autót vettem kevés pénzből, most nem tudom fizetni, mit csináljak" kérdését.
2017. ápr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 A kérdező kommentje:

Azt írtátok, hogy számolhatok havi 50-60 ezret egy alsó középkategóriás autó fenntartására plusz a szervizt.


Ezt sokkalom.

Apukámnak volt egy autója, egy régi Renault, éves szinten költött rá ennyit és mégis tökéletesen mentünk vele ide-oda.


Ha leszaladok a boltba, körülnézek azt látom a parkolóban hemzsegnek a drágábbnál drágább autók, az utakon meg áll a dugó szintén tele autóval.

Szerintem az átlaghoz képest jó anyagi helyzetben vagyok (nem albérlet, nincs hitelem, minden elektronikai cikk a lakásban vadonatúj, a lakás is új én vagyok az első lakó, nem hiszem hogy a korábban említett "hűtő elromlik" típusú váratlan kiadás érne) .


szóval ha azt mondjátok én nem engedhetem meg magamnak ezt, mert luxus lenne nekem az autó, akkor honnan ez a sok kocsi az utakon?

szegény vagyok?

2017. ápr. 22. 10:11
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!