Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kb 15 évvel ezelőtt látott...

Kb 15 évvel ezelőtt látott rokonokkal hogyan kell/illik viselkedni?

Figyelt kérdés
Nagymamámat kísérem el vidékre, egy közeli rokonának a temetésére. Nagyon sok olyan rokon lesz ott, akikkel kiskoromban találkoztam utoljára. Elég furcsa az az ága a családunknak, úgyhogy azóta nagyjából nem is beszéltünk velük. Most viszont itt van ez az alkalom, amikor is elkerülhetetlen lesz a találkozás. Nem tudom, miről beszélhetnék velük. Nem szeretnék végig feszengeni, főleg nem nagyit kínos helyzetbe hozni. Csak nem tudom, hogy milyen témákat hozzak fel, egyáltalán hogyan ismerjem meg őket? A nevüket azért mégsem kérdezhetem meg...
2008. okt. 14. 02:14
 1/2 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem beszélj a nagymamáddal. Mondd el neki ugyanezeket, és kérd meg, hogy meséljen a rokonokról. Ha képeket is tud mutatni, még jobb lenne. Ha csak néhányukról beszélgettek, már az is jó, mert akkor már "ismersz" pár embert, akikhez oda tudsz menni beszélgetni. Esetleg rajzoljátok le közösen a családfát, az is sokat segít a rokoni kapcsolatokat kiismerni.
2008. okt. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A fentiekhez még annyit. Nyugodtan kezdj el arról kérdezősködni, hogy ki mivel foglalkozik, gyereke család. S te is elmondhatod mit hol tanultál, dolgozol és mi van a te családoddal. Egyébként sem lesz idő mélyebb beszélgetésre. S az jó ha a nagyid előre elmondja kik lesznek ott és majd ő ki segít kivel beszélsz ép. pl Így, hogy ő a Zsuzsa néni emlékszel velük itt meg itt találkoztál ..

Nem lesz gond. Csak legyél udvarias ez elég.

2008. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!