Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van rá mód, hogy a lányom az...

Van rá mód, hogy a lányom az én nevemre kerüljön?

Figyelt kérdés
Szóval a volt férjemmel 4 évig éltünk együtt,a lányom tőle van.De mikor szétmentünk akkor egy láthatás alatt úgymond játszott az akkor még 3 éves lányommal,erotikus játékot.4 évet kapott amiből 3 után kiengedték jó magaviseletért.Miután kiengedték azután tudtam csak elválni tőle.Elvileg 18 éves koráig nem keresheti a lányomat,de én szeretném,ha nem viselné többet ennek az izének a nevét.Szerintetek a gyámügy vagy ki tud segíteni abban,hogy a nevét megváltoztassuk?Bírósági végzés van arról,hogy mit követett el.
2008. okt. 14. 06:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

amit biztosan tudok, hogy normál esetben ez úgy müködik hogy az anyának meg kell házasodnia újból és akkor a régi lemondhat a gyermekéröl és az új nevére veheti.


te esetedben ezt szerintem az anyakönyvi hivatalba kell bemenni és érdeklödni.


viszont ami biztos hivatalosan édesapaként mindig ö lesz feltüntetve. a név megváltozhat de az okmányokba édesapa neveként ö lesz bent.

2008. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Az az igazság, hogy nem értek hozzá, de szerintem (laikusként nézve), jó esélyed van rá, hogy elérd. Sok sikert kívánok, mert az az "ember" tényleg nem érdemli meg, hogy a kislányod az ő nevét viselje.
2008. okt. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak közbeszúrom, hogy az apa nevét szinte sehol nem kérik!Mindenhol az anya leánykori nevét kérdezik.
2008. okt. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a név megváltoztatása azon kevés kivételek közé tartozik, amihez akkor is kell az apa, ha semmi más joga nincs. Én is ügyvédtől kérdeztem, mert hasonló helyzet van nálunk is, de nem változtathatom meg a fiam nevét az apja nélkül.
2008. okt. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Az "apa" soha nem fog belemenni,hogy megváltoztassam a nevét a lányomnak.Amit viszont már megtettünk,hogy nagyon messzire költöztünk a közeléből,így nehezebben talál rá.Ha majd 18 éves korában keresni akarja.
2008. okt. 15. 14:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor megtettél mindent amit lehet. A nevének sajnos maradnia kell, de semmi más joga nincs. Az én fiam is (részben) az apja nevét viseli, eleinte zavart engem is, de mostmár megbékéltem vele.
2008. okt. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!