Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális a sógórnő...

Szerintetek normális a sógórnőm viselkedése?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó,szóval a sógórnömmel egy faluban lakunk,gyakran jár hozzánk, jóban vagyunk nagyon rendes kedves velem,csak egyetlen egy probléma van.Van egy 3 éves fiam és amikor a sógórnőm hozzánk jön teljesen a gyerekken van vele foglalkozik.Mondok példákat:pl ha a gyereken nincs papucs,vedd fel a papucsod,ha kinn van a dereka,gyere huzzam fel a nadrágodat,töröljem meg az orodat,ha eggyütt sétálunk,és valaki jön velünk szembe és megál velünk beszélgetni és mondják deszép baba akkora sógórnőm úgy beszél mint ha ő is az annya lenne ő beszél hejettem nem is tudok szóhóz jutni mert megelőz és mondja a fiamnak,mond meg a néninek hány éves vagy,hogy hivnak stb ilyenkor úgy érzem felrobbanok.És néha azt mondja a gyereknek gyere ide édesanyám,hozzáteszem neki még nincs gyereke,lehet hogy hiányzik neki a gyermek,de én arról nem tehetek ez a gyermek az enyém.Csak azért irtam mert kiváncsi lennék más véleményére,hogy csak én reagálom túl vagy tényleg ez nem normális viselkedés felölle.Ja és valamelyik nap nállunk volt és már készült elmenni és a fiam mondta ne menny,és arra azt mondta nénnye kell menjen dolgozni hogy tudjon neked venni csokit mert ha nem dolgozik akkor nem lesz,és ő azért dolgozik hogy megtudjon neked venni amire szükséged van.A sógórnőm 36,én 26.

2017. ápr. 24. 06:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ő csak nagyon sóvárog egy saját gyerek után. De tudod kedves kérdező, azzal nem fog megoldódni a helyzet ha itt egy rakás idegen elkezdi nem normálisnak szidni a sógornődet. Azt mondod kedves, és a gyerekkel is aranyos. Akkor meg miért nem ülsz le vele megbeszélni, miért nem mondod el neki az érzéseidet ezzel kapcsolatban?
2017. ápr. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Normális. Sógórnőd nagyon szeretne saját gyereket, és ha 36 éves, akkor már igen szűkös az ideje, ha még társat is kell találni ehhez.
2017. ápr. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Elöszőr is köszönöm hogy válaszoltál.Én a fiamnak nem engedek meg mindent és amikor a sógórnőm itt van mindnet megcsinál a gyermeknek,és ezt a fiam lássa és igy még szót sem fogad nekem,és kértem a férjemet mondja meg a hugának ne mind csinálja azt amit a gyermek kér mert én járok aval is rosszul,és a férjem megmondta neki és erre fel megsértödött azt mondta hozzánk többet nem jön de már azóta megbékült.Na ezért nem beszélek vele mert megsértödik,tudom igy én járok rosszul hogy nembeszélek de nem akarok összeveszni senkivel.
2017. ápr. 24. 07:44
 4/27 anonim ***** válasza:
68%

Az utolsó mondatodban benne volt a lényeg: "a sógornőm 36, én 26". Sajnos, féltékeny rád, mert neked már van gyereked, neki pedig ketyeg a biológiai órája. Szerintem túlzottan ne foglalkozz a megjegyzéseivel, a gyerek a tied, te szülted.

Ha nagyon befolyásolná a gyerekedet, a férjed tegye helyre a testvérét.

2017. ápr. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Jó megértem hogy normális,de nekem is ez az első gyermekem,és amióta igy viselkedik a sógórnőm a gyermek nem fogad szót nekem,és amikor nállunk van a fiam mindent a sógórnőmtől kér olyankor én nem is létezem.Én megértem hogy hiányzik az anyaság neki de ahelyett hogy mind az én fiammal lenne elfoglalva mért nem probál valakit keresni vagy ami hiányzik azon legyen hogy betejesedjen,megse próbál ismerkedni senkivel,akik udvaroltak neki mind elutasitotta,és akkor mind én szivom meg a levét mert ő nem képes a saját életét felépitse.
2017. ápr. 24. 07:49
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Annál inkább beszéld meg vele hogy zavar amit csinál. Nem jó ha bekever a gyerek nevelésébe. A gyerek meg nem bolonld, egyértelmű hogy ahhoz húz aki több mindent megenged.
2017. ápr. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
58%
El kellene beszélgetni vele, aztán ha nem lehet dűlőre jutni, úgy össze vesznék vele hogy nem jönne egy darabig. Én szó szerint elzavarnám.
2017. ápr. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
3 éves gyerek amúgy is próbálgatná a határait, nem kell hozzá elnéző nagynéni, hogy ne fogadjon mindig szót. Amúgy meg nem olyan kicsi már, el lehet neki magyarázni, hogy a nénjénél többet szabad neki, de otthon ettől még nem változnak a szabályok.
2017. ápr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem örülj,hogy foglalkozik a gyerekkel! :) Addig Te lapozgathatnád a magyar helyesírás szótárt! :)
2017. ápr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Annyi az egész hogy én nem vagyok annyira engedékeny mint a nénye ezt a gyermek lássa tudja hogy a nénje bármit megtesz amit kér és igy nemfogad szót nekem ahoz megy aki neki enged mindent és olyankor nemvagyok jó.És mivel a nénje mindent megcsinál neki és úgy viselkedik mint az annya lenne a gyermek feléje jobban húz mindent tőlle kér amikre szüksége van amikor nálunk van,ha viz kell vagy bármi.és ez elviselhetetlen,és a nénnye legalább észre sem veszi magát inkább tetszik neki igy az egész.Sétálni is ha elmegyek a fiammal és ha meglássa a nénnyét már szalad oda én nem kellek haza se akar jönni velem és muszáj a nénnye is haza kisérjen minket mert hanem nem jön velem.És ezt mind a kedves nénnye érte el hogy igy van az egész.
2017. ápr. 24. 09:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!